Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Exasperis
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr jul 10, 2019 9:08 am

Osvetlitev števca

Napisal/-a Exasperis Če okt 03, 2019 10:03 pm

Zdravo,
Na Golf 7 - 2016 se nam zadnje čase dogaja, da ko pripeljemo v kak tunel ali je zunaj bol temno/oblačno osvetlitev v števcu ugasne....čez čas pa se ponovno vžge. Zdi se mi da to deluje skupaj z žarometi, nisem pa niti sprobaval. Kakorkoli a ni logika, da bi moralo v tunelu osvetliti števec, ne pa ugasniti da sploh ne videš koliko voziš....morda kje kakšna nastavitev (adaptive lighting) ali kak senzor fuč...?

Tnx
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Osvetlitev števca

Napisal/-a Firediver Pe okt 04, 2019 4:49 am

Preveri ročno nastavitev osvetlitve števca, najbrž je nočni način preveč zatemnjen.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Osvetlitev števca

Napisal/-a Kristjan123 Pe okt 04, 2019 6:07 am

Cemmac je napisal/-a:Zdravo,
Na Golf 7 - 2016 se nam zadnje čase dogaja, da ko pripeljemo v kak tunel ali je zunaj bol temno/oblačno osvetlitev v števcu ugasne....čez čas pa se ponovno vžge. Zdi se mi da to deluje skupaj z žarometi, nisem pa niti sprobaval. Kakorkoli a ni logika, da bi moralo v tunelu osvetliti števec, ne pa ugasniti da sploh ne videš koliko voziš....morda kje kakšna nastavitev (adaptive lighting) ali kak senzor fuč...?

Tnx

Napacno razmisljas. Ko je okolica temnejsa je potrebna manjsa osvetlitev zaslona zato zmanjsa. Pri tebi ocitno prevec.
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Osvetlitev števca

Napisal/-a Tattoo- Pe okt 04, 2019 12:07 pm

Cemmac je napisal/-a:Zdravo,
Na Golf 7 - 2016 se nam zadnje čase dogaja, da ko pripeljemo v kak tunel ali je zunaj bol temno/oblačno osvetlitev v števcu ugasne....čez čas pa se ponovno vžge. Zdi se mi da to deluje skupaj z žarometi, nisem pa niti sprobaval. Kakorkoli a ni logika, da bi moralo v tunelu osvetliti števec, ne pa ugasniti da sploh ne videš koliko voziš....morda kje kakšna nastavitev (adaptive lighting) ali kak senzor fuč...?

Tnx
Zato ker tvoj avto nima avtomatskih luči, ti pa se (ob zmanjšani vidljivosti) voziš samo z dnevnimi lučmi...tako, da se v tunelu / oblačnem vremenu zmanjša osvetlitev merilnikov te avto opozarja, da vklopi (normalne) zasenčene luči! :roll:
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Exasperis
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr jul 10, 2019 9:08 am

Re: Osvetlitev števca

Napisal/-a Exasperis Pe okt 04, 2019 12:25 pm

Avto ima avtomatske luči. Med dnevnimi U profil in nočnimi xenon sam menjava.
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Osvetlitev števca

Napisal/-a Tattoo- Pe okt 04, 2019 12:43 pm

Potem pa ali imaš v meniju nastavljeno osvetlitev merilnikov na minimum (in ti zato v tunelu ne delujejo) ali pa je nekaj narobe s samim senzorjem osvetljenosti...
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Exasperis
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr jul 10, 2019 9:08 am

Re: Osvetlitev števca

Napisal/-a Exasperis Pe okt 04, 2019 1:05 pm

Sumim senzor osvetljenosti nekaj heca... Ker je osvetlitev števca nastavljena na maxiumum...
Tnx
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Osvetlitev števca

Napisal/-a motom Pe okt 04, 2019 7:42 pm

Najprej preveri še pri kom in boš videl, da bo isto. Jaz sem se nekaj igral z vcds in je zdaj bolje. Zal si nisem zapisal katere parametre sem spremenil... našel na internetu
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov