Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
m1rk3c
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne okt 13, 2019 6:54 pm

Problem z oljem Opel Frontera

Napisal/-a m1rk3c Po okt 14, 2019 7:01 am

Pozdravljeni.
Pri Oplu Fronteri 2.2 mi je pri 220.000km sla turbina..
Avto je začel kaditi in sam je skočil na cca. 4000 obratov.
Turbino menjamo, ob tem je bilo vse očiščeno od intercoolerja, cevi, zamenjanih se par kosov na oljnem vodu, olje, oljni filter, zracni filter... V glavnem avto zalavfamo gre 40km ko urca ko spet pokadi in gre sam v obrate. Snamem turbino in jo nesem na tester kjer mi povedo da je z turbino vse ok. Se enkrat ponovimo postopek ciscenja intercoolerja in cevi ter menjava vsega kar je zgoraj napisanega, včeraj zalaufam avto in gre normalno v prostem teku, ko mu pa dodam gas nad 2500obratov spet pokadi in gre v ture. Pol sem pustil avto stati uro pa pol da je prisel mehanik, ko sem ga takrat vzgal je spet delal normalno, dokler ni prisel cez cca 2500 obratov.

A ve kdo kaj bi lahko bilo?
Hvala za odgovore
 
Rokica2002
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: So dec 21, 2013 12:17 am
Kraj: Kranj-okolica

Re: Problem z oljem Opel Frontera

Napisal/-a Rokica2002 To okt 15, 2019 9:56 am

Nekje ti vleče olje v zgorevalni prostor-slabi oz počeni batni obročki ali pa kje drugje..
 
m1rk3c
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne okt 13, 2019 6:54 pm

Napisal/-a m1rk3c Sr okt 16, 2019 10:37 am

A je mozno da turbina ni vredu obnovljena? Namreč ko sem jo dobil iz obnove je vetrnica ribala po ohisju in jedro je imelo ful lufta?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9968
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Problem z oljem Opel Frontera

Napisal/-a esem Sr okt 16, 2019 10:48 am

Gotovo ni bila v redu obnovljena. Reklamiraj, tu pa povej, kdo jo je obnavljal, da se mu na široko ognemo
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re:

Napisal/-a Kristjan123 Sr okt 16, 2019 12:22 pm

m1rk3c je napisal/-a:A je mozno da turbina ni vredu obnovljena? Namreč ko sem jo dobil iz obnove je vetrnica ribala po ohisju in jedro je imelo ful lufta?


In po tej ugotovitvi ste jo šli nataknit gor?
 
m1rk3c
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne okt 13, 2019 6:54 pm

Re: Re:

Napisal/-a m1rk3c Sr okt 16, 2019 8:00 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Se preden jo je mehanik dal gor me je na to opozoril in sem jo nesel nazaj tam ko so jo obnovili. Tam so pred mojimi ocmi pobrusili in popolirali ohisje da vetrnica ni vec ribala po ohisju in rekli da je to to.. Ker se ne spoznam sem jo "popravljeno" nesel nazaj k mehaniku in mu rekel da je zagotovo vredu ker so mi tako zagotovili tam kjer so turbino obnavljali. Sedaj pa so mi gledali trije mehaniki v avto in povedali da je turbina kriva da mi potegne olje.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1789
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Problem z oljem Opel Frontera

Napisal/-a emozul Sr okt 16, 2019 9:17 pm

Zakaj se ne pove kdo je to bil? Kaj ni to namen foruma?
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Re:

Napisal/-a Kristjan123 Če okt 17, 2019 7:08 am

m1rk3c je napisal/-a:edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Se preden jo je mehanik dal gor me je na to opozoril in sem jo nesel nazaj tam ko so jo obnovili. Tam so pred mojimi ocmi pobrusili in popolirali ohisje da vetrnica ni vec ribala po ohisju in rekli da je to to.. Ker se ne spoznam sem jo "popravljeno" nesel nazaj k mehaniku in mu rekel da je zagotovo vredu ker so mi tako zagotovili tam kjer so turbino obnavljali. Sedaj pa so mi gledali trije mehaniki v avto in povedali da je turbina kriva da mi potegne olje.

Jaz bi jih resno vprasal kaj so prvic delali ko so dali ven "zrihtano turbino" pri kateri je vetrnica drsala po ohisju. Vsekakor strokovnjaki ni kaj...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Problem z oljem Opel Frontera

Napisal/-a Firediver Če okt 17, 2019 7:41 am

Najbrž se vse dela pod kozolcem, da se prišpara za vsako ceno.

Vsak resen mehanik, ki karkoli obnavlja, si ne bi privoščil tako evidentne šlamastike.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov