Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Domen23_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Po avg 12, 2019 9:03 pm

Vžigalna tuljava iz clio 1 na clio 2? cuka?

Napisal/-a Domen23_ Sr okt 23, 2019 1:15 pm

Zdravo

Clio 2 1.2 bencinar 2000 letnik D7F motor občasno cuka rahlo v drugi,.. še neke probleme imam z vžigom,...

Kr mam doma še za dele clio 1 1.2 bencinar 1998 D7F motor me zanima če, paše vžigalna tuljava iz clio 1 1.2 1998 bencinarja na
clio 2 2000 letnik, D7F motor je enak, sam podvarjanta je menda druga? Pa eno je clio prve generacije, drugi pa druge. Na rezervniavtodeli24 piše da so eni cinšpule do 11\1998 pol po 11\1998 naprej pa druge al je drug priključek ne vem, en mi je rekel, da so mogoč drugi priključki? Da nebi kake pizdarije blo, nebi rad preveč stvari menjal, če poskusim.

Zdj akumulator je okol 12 - 12.2 V ko ga zmerim(če prižgem luči pred vžigom pade na 11.8V), alternator 13.3-13.5V fila, ob zagonu ne pade pod 10.00 V zgleda zadovoljivo.
Ko vžgem avto včas je čist ok, normalno vžge, včas pa če 0,5 sekunde predolg zaganjam avto se sliš tak električno ribajoč zvok, kot da bi avto zaganjal ob prižganem mogoč, ne vem al lahko štarter al kj uničim s tem? Avto sem kupil pred kratkim, tako da kar je preverjeno je 141 000 km ter veliki servis pred 10 000 km je bil naret, mašina nič mastna, hladilna ok, normalno dela.
Če prehitro spustim ključ ob vžigu pa ne vžge, ne vem kaj riba al ni dost toka, bom en drug akumulator probal ali je vžigalna tuljava hin, kr včas cuka zelo rahlo v vožnji v hrib,...Mal me skrbi to ribanje, nimam nekih navad predolgo zaganjat avto, to se je s tem avtom pojavl neko čudno ribanje sedaj enih parkrat, prej nikoli.

Lp
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vžigalna tuljava iz clio 1 na clio 2? cuka?

Napisal/-a Fan Sr okt 23, 2019 5:32 pm

Vozilo peljite na pregled lokalnemu mehaniku/mojstru/popoldancu. V koliko je kaj narobe, se bo videlo.
Samo cukanje je lahko:
- nekje vleče narobe zrak
- dušilna loputa zapacana
. čistilec goriva zapacan
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Google Adsense [Bot] in 60 gostov