Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Raindancer23
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe okt 11, 2019 7:27 am

Avto težko prestavlja v višje obrate - opel corsa CDTI 3.1

Napisal/-a Raindancer23 To nov 19, 2019 6:25 pm

Pozdravljeni,

kot rečeno, avto težko prestavlja v višje obrate. Na začetku sem mislia, da so zato krive gume, ker sem s starih letnih šla na zimske nove. Tlak je bil nastavljen na tovarniške nastavitve, in en dan je bilo v redu, naslednji dan isti problem,. Gume imajo za sabo približno 60 km, lepo držijo in so utečene. Samo avto z mesta ne prestavi hitro - ali bolje, da pride do 50 km/h ga moram gnati v obrate, ki so 2k in več. Je avtomatik, in običajno moram, da 'tuljenje' popusti, ročno prestaviti zadevo, da preide v bolj normalne obrate. Običajno 'zagrabi' ob 15-17 k obratih, tukaj pa gre izjemno počasi. Tega na prejšnjih zimskih gumah ni bilo. Izpuh normalen. Avto ima približno 67 000 km, star 10 let.

Avto tehnično izpraven, prejšnje leto narejen veliki servis in menjano olje. Kakšna ideja, kaj naj se še preveri ali kje naj se išče napaka?

Hvala za odgovore in lep pozdrav.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Avto težko prestavlja v višje obrate - opel corsa CDTI

Napisal/-a Fan To nov 19, 2019 8:38 pm

V koliko vaš izbrani mehanik/mojster/popoldanec ne more odkriti napake,pokličite tu: https://www.avtomatski-menjalniki.si/sl/ povejte težavo in mogoče vam bo lahko pomagal. Če bi bile gume, bi bilo enako vsaki dan. Po vašem pisanju sklepam, da je en dan dobro, naslednji dan pa že nagaja. Vsekakor pa pred kakršnokoli popravili najprej vozilo na spodoben tester.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Avto težko prestavlja v višje obrate - opel corsa CDTI

Napisal/-a Kohec Sr nov 20, 2019 8:27 am

Isto temo spašuješ že odprto na - vprašanja glede gum (zimske in letne)????
 
Raindancer23
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe okt 11, 2019 7:27 am

Re: Avto težko prestavlja v višje obrate - opel corsa CDTI

Napisal/-a Raindancer23 Sr nov 20, 2019 9:36 am

Da, zato ker ne vem, kako prestaviti temo, ko smo ugotovili, da gume niso krive. Zato sem napisala v drug forum, v upanju, da bodo tam imeli kakšno rešitev.

Lp,

Raindancer23
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Avto težko prestavlja v višje obrate - opel corsa CDTI

Napisal/-a Ivan36 Sr nov 20, 2019 9:41 am

Citiram tega spodaj ...
Tako na prvo žogo, letne so bile na alu feltnah? Zimske na železnih? Vijaki isti? Nimam podatka, ampak, če so na vsa tri vprašanja odgovori DA potem so se vijaki in zavorni disk srečali. No popravljam :lol: ne v disk ampak v pesto :roll: pozna ura.

Mogoče pa res, ker niso enake dolžine pa bi lahko bili zamešani ali so jih pozabili zamenjati, če se tako dela, jaz imam 2 kompleta original alu od VW in so tudi vijaki enake dolžine. Bi bilo za dvignit vozilo pa preveriti, če se kolesa prosto vrtijo ali jij nekaj zavira :DDD :?: :idea:
 
TIžo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr mar 06, 2019 12:55 pm

Re: Avto težko prestavlja v višje obrate - opel corsa CDTI

Napisal/-a TIžo Sr nov 20, 2019 9:44 am

dimenzija zimskih pnevmatik je dovoljna iz strani proizvajalca? v kolikor ni, je lahko to vzrok težav glede moči in prestavljanja
 
Raindancer23
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe okt 11, 2019 7:27 am

Re: Avto težko prestavlja v višje obrate - opel corsa CDTI

Napisal/-a Raindancer23 Pe nov 29, 2019 8:08 am

Trenutno deluje avto brez problema, razloga ne vem. Kakih 5 dni je porabljal gas kot nor, potem pa so se gume sprostile in je začelo normalno delovat, prijem na cestišču normalen, pospeševanje tudi. Mogoče je bila kriva zmes, s katero so bile premazane gume, ki se je potem čez vožnjo obrabila, dokler guma ni prišla v stik s cestiščem.

Kar pa sem dodatno naredila je, da sem (ko je avto še polžje kilometre nabiral) dvignila pritisk v gumah na eko varianto - 2,7 prednje in 2.5 zadnje.

Hvala vsem za pomoč.

Lp.
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Avto težko prestavlja v višje obrate - opel corsa CDTI

Napisal/-a DX5050 Pe nov 29, 2019 11:02 am

2.7 bara na eni mali corsi? :shock:
Kot ti je bilo ze rečeno... 99% nimajo gume nič z opisano težavo.
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 40 gostov