Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
klekej
Novinec
 
Prispevkov: 487
Pridružen: So avg 01, 2009 3:40 pm

Kia Pro'ceed nedobavljivost izpuha

Napisal/-a klekej Če nov 28, 2019 7:02 pm

Za omenjenega Pro'ceeda mk1 1.4 80kw nikakor ne najdem drugega izpuha kot Novak ali Lauš. Bil sem že v vseh možnih avtotrgovinah (Potokar, GMT, Euroton, Stahlgruber) in povsod isti odgovor. Teh avtov je na cesti kot listja in trave, pa da ni nekega aftermarket izpuha? Našel sem Bosalovo kodo: 299-007, ki naj bi pasal gor, samo je problem z dobavljivostjo. Na autodoc.si ne najdem ničesar pametnega. Rabim pa izpuh od gibljive cevi nazaj in pripadajoča tesnila in objemke. Ima kdo vpogled kaj se da zrihtat, če mu na ZS pošljem VIN številko? Hvala.
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Kia Pro'ceed nedobavljivost izpuha

Napisal/-a Bucko99 Če nov 28, 2019 8:16 pm

Kaj pa je z Novakovim ali pa Lauševim narobe ? Kmag ?
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 375
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Kia Pro'ceed nedobavljivost izpuha

Napisal/-a format Če nov 28, 2019 8:22 pm

Preverite, če ima izpuh Rile servis, Velenje. http://www.rile-servis.si/
 
dANIS
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Po dec 06, 2010 10:54 am

Re: Kia Pro'ceed nedobavljivost izpuha

Napisal/-a dANIS Če nov 28, 2019 9:01 pm

Pred slabim mesecem dni sem za starega Avensisa (2004) naročil komplet sprednji in zadnji del izpuha preko ebaya. Zadeva je prišla v cca. 1 tednu, iz Poljske, seveda ceneje kot velika večina (verjetno pa kar od vseh opcij pri nas) naše ponudbe.

Takole na hitro je tole najbrž za tvojega Ceed-a
https://www.ebay.de/itm/Auspuff-KIA-CEE ... 1c5d4f55a9

Res je, da zaradi pomanjkanja časa zadeve še nisem montiral ampak sem prepričan, da je naročilo bilo vsekakor vredno "tveganja" in svojega denarja.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Kia Pro'ceed nedobavljivost izpuha

Napisal/-a yashica Če nov 28, 2019 10:07 pm

Sem ti mislil svetovati mts, ki so res dobro narejeni, z dvojnimi vari, debeloslojna aluminizirana pločevina, pašejo kot original, ampak ga za tvoj avto ni na voljo, koda je, a izdelka ni na voljo. Po dostopnih podatkih imajo samo dve referenčni kodi, Bosalovo, ki jo že imaš in original Kia 287001H030. Bosala tudi ne išči, imajo opombo >v razvoju<. Original? Te zna od zlatarske cene zaboleti glava :mrgreen:
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
sonce123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Po maj 11, 2015 11:45 am

Re: Kia Pro'ceed nedobavljivost izpuha

Napisal/-a sonce123 Pe nov 29, 2019 6:12 am

dANIS je napisal/-a:Pred slabim mesecem dni sem za starega Avensisa (2004) naročil komplet sprednji in zadnji del izpuha preko ebaya. Zadeva je prišla v cca. 1 tednu, iz Poljske, seveda ceneje kot velika večina (verjetno pa kar od vseh opcij pri nas) naše ponudbe.

Takole na hitro je tole najbrž za tvojega Ceed-a
https://www.ebay.de/itm/Auspuff-KIA-CEE ... 1c5d4f55a9

Res je, da zaradi pomanjkanja časa zadeve še nisem montiral ampak sem prepričan, da je naročilo bilo vsekakor vredno "tveganja" in svojega denarja.


Jaz sem pred 2 letoma od njih kupil izpuh za RAV4. Izpuh super deluje in tudi ne rjavi. Edino nosilci rjavijo kot nori.
 
klekej
Novinec
 
Prispevkov: 487
Pridružen: So avg 01, 2009 3:40 pm

Re: Kia Pro'ceed nedobavljivost izpuha

Napisal/-a klekej Pe nov 29, 2019 8:51 am

yashica je napisal/-a:Sem ti mislil svetovati mts, ki so res dobro narejeni, z dvojnimi vari, debeloslojna aluminizirana pločevina, pašejo kot original, ampak ga za tvoj avto ni na voljo, koda je, a izdelka ni na voljo. Po dostopnih podatkih imajo samo dve referenčni kodi, Bosalovo, ki jo že imaš in original Kia 287001H030. Bosala tudi ne išči, imajo opombo >v razvoju<. Original? Te zna od zlatarske cene zaboleti glava :mrgreen:


Hvala za informacije. Ja, za original sem šel bolj za hec vprašat in je cena 765€. :lol: Tistile z Ebay-a bi mogoče bil, samo ga za Pro'ceed (3-vratni) vsaj jaz ne najdem, ker za Ceeda (5-vratni) naj bi bil malo drugačen. Torej mi preostaneta samo Lauš in Novak. Kateri je boljše kvalitete?
 
dANIS
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Po dec 06, 2010 10:54 am

Re: Kia Pro'ceed nedobavljivost izpuha

Napisal/-a dANIS Pe nov 29, 2019 9:29 am

Ok, očitno sem prehitro prebral. Ja, za Proceeda res ne paše.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Kia Pro'ceed nedobavljivost izpuha

Napisal/-a yashica Pe nov 29, 2019 11:17 am

Petvratni ceed im drugačnega, sredinski in zadnji lonec ločena, tvoj ima v enem kosu. Priznani izdelovalci imajo kat. št. v praksi pa nedobavljive. Z Laušem nimam izkušenj, Novak mi je pa ena srednja žalost in mi je žal, da sem ga kupil. Res je bil poceni, ampak koliko prilagajanja je bilo potrebno, da sem ga vpasal na mesto, po manj kot dveh letih pa že kaže, da ga bo vsak čas preplozalo, dušilni del je tudi seseden. Ne bom posploševal, morda je bila leva serija, ampak kupil ga pa ne bom več pri njih.

Če si iz Lj-okolica pokliči Medena na Dolenjki pa ti ga bo naredil, po prvi info. cirka 150€ navzgor.

Original je potem nekoliko cenejši. Si nisem upal napisati cene, ki sem jo zasledil, reci in piši 806€. Niso normalni, ko bi vsaj bil zajeten kos pleha. Za Citroena C5, ki je nekaj od avta, je zadnji original lonec 800€.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
LeQuack
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Pe nov 16, 2007 4:16 pm

Re: Kia Pro'ceed nedobavljivost izpuha

Napisal/-a LeQuack Pe nov 29, 2019 8:52 pm

Za VW Polo so mi hoteli za original izpušno cev (skupaj s katalizatorjem, ker se je originalni sesedel pri 75.000 km) računati 1600€ + delo. Sem potem tudi pri Lauš menjal z bolj univerzalno varianto in je delalo, nekje 200€ vse skupaj tam okoli. Računalnik v Polotu je sicer še vedno kazal napako na katalizatorju in se jo ni dalo zbrisati ker se je ponovila. Na merjenju izpuhov je bilo v mejah normale. Samo po enem letu je že začel spuščati bolj "športne" zvoke, ampak potem sem itak že avto vmes prodal tako da se nisem naprej ukvarjal s tem, so bile še druge težave z avtom.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 32 gostov