Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Davo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe nov 29, 2019 6:39 am

Neznan zvok izpod motorja?

Napisal/-a Davo Pe dec 06, 2019 6:01 am

Pozdravljeni

Imam težavo z zvokom izpod motorja,kot da bi mel luknjo na izpušnem ali kakšen športni filter. Zvok je najbolj slišen kadar avto prižgem(mrzel motor) ali nad 120km oz. nad 3000 obrati,ker postane zelo glasno(da po nekaj časa že ušesa bolijo:P )
Avto sem imel pri mehaniku,kjer mi je celoten izpušni sistem pregledal,vzel dol kolektor, pa ni nikjer našel da bi bilo kaj pokvarjeno oz. počeno. Gibljiva cev je nova.
Tako da ne veva ne jaz ne mehanik kaj bi to bilo?:(
Razen zvoka,drugih težav nisem opazil (poraba normalna,tudi moč motorja, nobenega smrada)
Jaz sumim malo katalizator?

Avto je Chervolet Cruze, l 2010,1.8 16v bencin, 95 000 km

Se komu kaj svita?

Hvala in lep pozdrav
 
Uporabniški avatar
zlica22
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1676
Pridružen: To nov 30, 2010 10:02 pm
Kraj: Šk. L.

Re: Neznan zvok izpod motorja?

Napisal/-a zlica22 To dec 10, 2019 11:37 am

Če je res glasno, da "ušesa bolijo", je nenavadno, da se napaka ne odkrije. Če se sliši pihanje, lahko poizkusite s špricanjem milnice po izpušnem sistemu od začetka do konca, vsak sklop posebej.
Cevi zraka, ohišje zračnega filtra ipd., ste pregledali?
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Neznan zvok izpod motorja?

Napisal/-a abbe To dec 10, 2019 12:56 pm

dodatna črpalka za zrak, v kolikor jo avto ima?
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
zk_eu
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To nov 03, 2015 9:46 pm

Re: Neznan zvok izpod motorja?

Napisal/-a zk_eu To dec 10, 2019 1:22 pm

Jaz imam podobno. Evo, še motor v tvojem Cruzu je enak kot v moji Insigniji :).

Že 4 mesece mi nekaj vibrira izpod podvozja. Sam sumim toplotni ščit, ker se mi zdi, da zvok prihaja nekje na sredi avta in ne spredaj. Vendar se mi pojavlja samo, ko se izpuh dobro segreje. Če je hladen (lahko je ogret motor, važno da je izpuh hladen) pa se ne pojavlja. Pa na mestu hitro poneha in ga skoraj ne morem ujeti.

Bil pri 3 različnih mehanikih. Smo poskusili fiksirat toplotni ščit, podlagati s peno (spredaj/zadaj, levo/desno), da bi se odkrilo kaj vibrira, pa se ne odkrije. Na srečo mislim, da vsaj ne prihaja iz katerega dela motorja :). In tako se vozim, ker nimam neke izbire. Res pa da me ne bolijo ušesa in ne slišil pri zaprtih oknih.

Katalizator mi je pa na motorju kot imaš ti, crknil. Vendar je ECU takoj zaznal, da je hin, ker se vrednosti kisikovih sond nista ujemali. Avto sem sicer nekaj časa še lahko vozil, potem pa se je po nekaj mesecih katalizator vase čisto sesul in ni imel več moči.
 
Davo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe nov 29, 2019 6:39 am

Re: Neznan zvok izpod motorja?

Napisal/-a Davo Če dec 12, 2019 8:07 am

Sem preveri še enkrat vse ampak nisem odkril ničesar. Problem je ker je zvok v kabini dosti bolj slišen kot zunaj...
Bom peljal avto še k drugemu mehaniku,pa bo videt...
Poročam ko ugotovimo... :P

Hvala
Lp
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Neznan zvok izpod motorja?

Napisal/-a mrtwelvetrees Če dec 12, 2019 12:56 pm

Samo ko se pelješ ali tudi na mestu v prostem teku ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Davo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe nov 29, 2019 6:39 am

Re: Neznan zvok izpod motorja?

Napisal/-a Davo Če dec 12, 2019 1:50 pm

mrtwelvetrees je napisal/-a:Samo ko se pelješ ali tudi na mestu v prostem teku ?

Ja,tudi na mestu v prostem teku (ko je motor hladen,ko pa se enkrat malo segreje,pa samo pri voznji nad 100km/h ali nad 3000 obrati)
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Neznan zvok izpod motorja?

Napisal/-a mrtwelvetrees Če dec 12, 2019 2:18 pm

Tudi če ga dvignete na dvigalo, pa nekdo nabija obrate, spodaj ne najdete vzroka ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 47 gostov