Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
dejkoman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Pe jan 18, 2013 5:52 pm

Menjava vzmetenja avtomobila / Opel Insignia 2015

Napisal/-a dejkoman So jan 04, 2020 12:50 pm

Oj!

Ker ima avto 190k, bom menjal amortizerje, podvozje je namreč postalo precej glasno, na neravninah se cuti, da vzmetenje niti približno ni ok.

Ker bom že menjal amortizerje, me zanima, katere dele je fino prav tako zamenjati? Kakšno vlezajenje amortizerjev, kakšne puše, ...vse kar bi pripomoglo k bolj udobni (tišji) vožnji.

Hvala za nasvete!
LpD
 
Zodd
Novinec
 
Prispevkov: 415
Pridružen: To okt 17, 2006 9:38 pm

Re: Menjava vzmetenja avtomobila / Opel Insignia 2015

Napisal/-a Zodd So jan 04, 2020 12:55 pm

preventivno nima smisla menjati, naj mehanik preveri vse gumijaste dele podvozja in zamenja kar je iztrošeno, z menjavo amortizerjev ne moreš zgrešit
slovenske ceste so brutalne za podvozja... glede na to koliko jih plačujemo je stanje slabo... najbolj me osebno moti pokrovi kanalizacij ki so sedaj po vseh vase na stotine in se konstantno posedajo tako da imamo nov asfalt in luknje... jaz ne vem kdo to dela in zakaj ni reklamacij, pač slolvenija
 
Uporabniški avatar
zk_eu
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To nov 03, 2015 9:46 pm

Re: Menjava vzmetenja avtomobila / Opel Insignia 2015

Napisal/-a zk_eu So jan 04, 2020 2:02 pm

Jaz bi tudi dal prej preveriti in ne bi nič preventivno menjal. Če so vzmeti, amortizerji in končniki OK, potem ti zagotovo ropoče kakšna štangica amortizerja.

Kako pa čutiš, da so tako slabi? Moja ima že 220.000 km, ampak se mi zdijo še čisto solidni, pa tudi ne vozim ravno po bisernih cestah. Amortizerji zagotovo niso več to to, vendar energijo ti tako absorbira vzmet. Amortizer samo izniči to energijo, ki jo vzmet prejme od udarca, da ta ne poskakuje nekontrolirano. Drugače pa prva stvar, ki sem jo naredil, ko sem nekaj let nazaj menjal avto je, da sem pnevmatike menjal iz 245/45/18 na 225/55/17 in je vožnja kar naenkrat postala bolj udobna. Zame, ko nisem dirkač, so čisto ok :). Trde in nizkopresečne pnevmatike veliko pripomorejo k neudobni vožnji.
 
dejkoman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Pe jan 18, 2013 5:52 pm

Re: Menjava vzmetenja avtomobila / Opel Insignia 2015

Napisal/-a dejkoman So jan 04, 2020 3:38 pm

Vožnja je zadnje čase opazno glasnejša, posebej po cestah ki so slabe, če zapeljem na povprečno udarno jamo, ki jih je nebroj, tako butne, kot nebi bilo amortizerja...kot da bi direktno v šasijo nažigalo. Pa poskakuje po neravninah, mam pa res 18-ke, ampak je bilo pred 50k km popolnoma drugace.

Mislil sem, da te puše, gumice in ne vem kaj je še vse na podvozju, da blaži udarce in dela vožnjo udobnejšo, s časom otrdijo, kot pač navadna guma in ne blažijo več tako dobro...

*Edit - ležaj desnega sprednjega amortizerja sem že menjal, levi se pa zdej sliši, da poka, tako da je že to en faktor, ki vem da vpliva na glasnost vožnje (ker vem kako je bilo predno sem desnega menjal).
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Menjava vzmetenja avtomobila / Opel Insignia 2015

Napisal/-a limas So jan 04, 2020 4:18 pm

Verjetno si v 3. odstavku že sam navedel odgovor na svoje vprašanje. Ležaji amortizerjev se menjajo v parih. Enako velja ta puše, vzmeti, blažilnike. Vse gre v parih.
Malo verjetna opcija: odlomljen delček vzmeti.
 
dejkoman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Pe jan 18, 2013 5:52 pm

Re: Menjava vzmetenja avtomobila / Opel Insignia 2015

Napisal/-a dejkoman So jan 04, 2020 4:32 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Ja, I know :) Splet okoliščin in lenobe (ker se nisem postopil prej), ker ni bilo zaloge, šli smo pa na morje.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 32 gostov