Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6390
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Audi A6 - glava motorja

Napisal/-a Fan To apr 13, 2021 10:02 pm

V koliko uhaja kompresija v vodne kanale, zaman iščete olje v hladilni tekočini. Ali se je menjala vodna črpalka?
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Majko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: To sep 15, 2020 9:57 am

Re: Audi A6 - glava motorja

Napisal/-a Majko To apr 13, 2021 10:22 pm

Da, zamenjana je bila vodna crpalka, jermeni in spanerji, zanimivo je to da do servisa nikoli nisem imel tezav stem in takoj po servisu se je zacelo,mogoce je da je glih zdej sel dihtung glave sam sumnivo mi je to zato me zanima ali je mozno da bi bilo kaj z crpalko narobe ceprav je nova?
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6390
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Audi A6 - glava motorja

Napisal/-a Fan Sr apr 14, 2021 6:28 pm

Je bil sistem pravilno odzračen - tester?
Opravite test tesnosti motorja, pa se bo hitro videlo ali je tesnilo motorne glave ali ne.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Audi A6 - glava motorja

Napisal/-a golfabimu Sr apr 14, 2021 6:29 pm

titanius je napisal/-a:Moja napaka, narobe sem se izrazil. Ampak zagovarjas pa tdija vseeno xD
Prepihalo tesnilo, nic hujsega, strosek pa 1.3k eur. res nic hujsega ja :lol: :lol:

Stump ima prav, na enem izmed testov za c5 recejo, da je hdi najboljsi agregat do 2000 kubikov.

Popravi pa kar bo bo. Ce mislis avto imet. Ce ne, prodaj za 2-3k nizjo ceno kot bi dobil ter kupi kaj drugega.


Jaz sem pa ravno pri 2.0 hdi Xsari imel prepihano dihtngo pri 290kkm. Čudno ane :)

Lp,
 
Majko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: To sep 15, 2020 9:57 am

Re: Audi A6 - glava motorja

Napisal/-a Majko Sr apr 14, 2021 6:48 pm

Fan je napisal/-a:Je bil sistem pravilno odzračen - tester?
Opravite test tesnosti motorja, pa se bo hitro videlo ali je tesnilo motorne glave ali ne.


Ne vem kako je bil odzracen ce sem prav razumel mehanika da se sam odzraci, danes mi je delal test z tecnostjo za co2 in baje da ni nic pokazal,zamenjal mi je cep na espanzioni posodi da misli da bi lahko bilo do cepa zdaj ne vem nisem vec pametan,bom videl ce bo cep pokazal sam da ne bo kaj drugega pa mi bo naredilo vec skode.
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Audi A6 - glava motorja

Napisal/-a golfabimu Sr apr 14, 2021 7:54 pm

EA288 motor se ne odzrači sam. Potrebuješ VAS tester. Načeloma se da tudi z VCDS ampak ne popolnoma.

https://youtu.be/XSPBkPBPx1E

Lp,
 
Splindix
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr jan 22, 2020 10:57 am

Re: Audi A6 - glava motorja

Napisal/-a Splindix Ne apr 18, 2021 8:01 pm

Majko je napisal/-a:Da, zamenjana je bila vodna crpalka, jermeni in spanerji, zanimivo je to da do servisa nikoli nisem imel tezav stem in takoj po servisu se je zacelo,mogoce je da je glih zdej sel dihtung glave sam sumnivo mi je to zato me zanima ali je mozno da bi bilo kaj z crpalko narobe ceprav je nova?


Majko ker ti ne morem odgovoriti na zasebca iz nevem kaksnega razloga ti bom kar tukaj odpisal. Za menjavo tesnila na glavi motorja in ker se je blizal tudi velik servis in glede na to da je bil avto razstavljen na prafaktorje smo se odlocili, da se glavnega zraven nardimo. Vse skupaj sem cakal 1 cel mesec.. Res da je ta mehanik lokalni zelo dober glede teh stvari, je pa od vecino kar jih poznam povedalo, da ga je vcasih treba gnat delat.. Na kratko ce ne bi bil siten in ga klicaru vsake 4 dni bi mi avto zrihtal se mogoce kak mesec kasnene. Tako da na tvoje vprasanje kako dolgo bom rekel en mesec sem ga cakal. Je pa res, da dober mehanik bo vedno glavo motorja poslal na rentgen, da se preveri za vsak slucaj da ni glava popokala in da se posanira pravi cas ce se le da.
Upam, da bos lepo prisel skozi in zadevo popravil!
Vse skupaj me je pa prislo 1600€ kar pa mislim da glede na obseg dela in glede na razred vozila kar solidno..na pooblascenem servisu ne upam sploh pomislit na ceno.
Lp
 
Majko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: To sep 15, 2020 9:57 am

Re: Audi A6 - glava motorja

Napisal/-a Majko Ne apr 18, 2021 8:14 pm

edit mod
Predhodni post se NE citira


Hvala ti za odgovor,jaz svojega jutri spet vozimna pooblascen servis ker odzracevanje hladilnega sistema ni pomagalo in mi se vedno nabija pritisk v espanziono posodo tako da bodo naprej iskali kaj je narobe ceprav edino kar bi lahko bilo pomojem je tesnilo glave, ze prejsnji teden mi je reko da ce bo to da je cena cca 1500 eur in da bi trajalo 3-4dni, res da sem glavni servis ze naredil 2 meseca nazaj od takrat pa tudi imam te tezave z avtom.
 
Splindix
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr jan 22, 2020 10:57 am

Re: Audi A6 - glava motorja

Napisal/-a Splindix Ne apr 18, 2021 8:24 pm

edit mod
Predhodni post se NE citira


Ce se nekdo zavzame za delo in dela od 8 zjutraj do 4 popoldne 3 4 dni sanira taksno zadevo sigurno! Pooblascen servis pa taksna cena... Super! Mores vedet, da dela je res da glava pece.. Ko sem svojga sou pogledat, sem si samo reku o majko mila.. Tak da fantom kapo dol! Fajn postimaj zadevo!
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 41 gostov