Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
tkole
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Če sep 18, 2014 5:25 pm

Kalos 2004 - ali se splača servis?

Napisal/-a tkole Sr feb 26, 2020 10:00 am

Zdravo,

Chevrolet Kalos, letnik 2004, je trenutno na servisu in bi potreboval konkretno prenovo, da bi bil npr. tudi pripravljen za tehnični pregled. Cena nekje med 800-900 evrov minimalno bojda, zamenjati bi bilo pa treba:

-sprednje zavore, diski+obloge
-L+D končnik stabilizatorja
-zračnost v volanski letvi
-zobati jermen motorja
-2x pogonski jermen
-servis komplet, vsi filtri+svečke
-zadnji zavorni valji puščajo

Ima 100k km. Ali se to sploh še splača popravljati ali raje preprosto zamenjati za nekaj novejšega rabljenega? Služil mi je sicer zelo dobor, če dobim s tem servisom še kaka 4 leta iz njega, bi bil zelo vesel. Ker nimam pojma o teh zadevah, bo vsak napotek in nasvet koristen. Hvala!
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Kalos 2004 - ali se splača servis?

Napisal/-a Kristjan123 Sr feb 26, 2020 10:17 am

Moja filozofija je naslednja
Če ti je avto do sedaj delal bp dobro in ima "zdravo osnovo" ni rijav ali konkretno razbit in se z njim vidiš še naslednjih 4 leta narediš to in imaš mir
vseeno ima samo 100k kilometrov je sicer zastarel tako z tehnologijo ampak je relativno enostaven za popravljat

karkoli drugega rabljenega je loterija ...
 
tkole
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Če sep 18, 2014 5:25 pm

Re: Kalos 2004 - ali se splača servis?

Napisal/-a tkole Sr feb 26, 2020 10:19 am

Razbit nič, rje tudi praktično ni. Hvala za nasvet!
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Kalos 2004 - ali se splača servis?

Napisal/-a VW T4 Sr feb 26, 2020 11:03 am

A se splača vse to poservisirat? Glede na vrednost avta ne, ampak če pa sešteješ vrednost avta in ceno servisa pa vidiš ta za takšen znesek tudi ne moreš dobit nič pametneega (drugega vozila). Torej moje mnenje, če ti je avto ok in bi ga imel še nekaj časa, naredi servis. 8)
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Kalos 2004 - ali se splača servis?

Napisal/-a Kristjan123 Sr feb 26, 2020 11:05 am

Tocno to sem mu svetoval
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Kalos 2004 - ali se splača servis?

Napisal/-a limas Sr feb 26, 2020 11:25 am

Mnogi lastniki rabljenih vozil se odpeljejo v Banja Luko - Republika Srbska, kjer opravijo strokovni servis za pol cene.
Tvoj obseg popravil zna preseči 1500 eur. Že obnova volanske letve je zahtevna postavka.
Uporabi iskalnik, dogovori se za predračun in termin.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Kalos 2004 - ali se splača servis?

Napisal/-a ojnica Sr feb 26, 2020 11:45 am

Identične stroške boš imel tud na drugem rabljenem avtu.
Sicer pa če si mel tehnični ali ga še boš kdo ti bo avto kupil, izgubil boš precej, ker ni tehnično brezhiben, saj tud sam nebi nikol kupu avto ko mu poteče tehnični čez 1 mesec ali mu še velja nekaj časa in je na tesni vožnji slab.
Za njega boš dobil 300-400-500 evrov

Torej porihtaj tisto kar se rabi za tehnični pregled. Zobata letev pri 100.000km, lahko da so samo spone, končniki.

Za pocen dele piš hippo-tu
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Kalos 2004 - ali se splača servis?

Napisal/-a Ivan36 Sr feb 26, 2020 12:34 pm

Mnogi lastniki rabljenih vozil se odpeljejo v Banja Luko - Republika Srbska, kjer opravijo strokovni servis za pol cene.

:DDD z neizpravnim vozilom bo šel še 300 km daleč na poceni servis? :rofl :rofl :noro :pij: Če nima 600€ v Slo ne bo imel 350€ v BiH. V glavnem je tip tehnično gledano mehansko zanemarli vozilo in cena je sedaj visoka!
 
tkole
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Če sep 18, 2014 5:25 pm

Re: Kalos 2004 - ali se splača servis?

Napisal/-a tkole Sr feb 26, 2020 12:59 pm

Sem se zmenil za popravilo naštetega, cena bo, kot rečeno, okoli 800, 900 eur. Hvala vsem, ki ste pustili koristen komentar. Ne vem sicer, kaj bi poleg rednih letnih servisov in normalne oskrbe (pregledovanje olja itd.) še naredil, da bi bil avto mehansko boljše preskrbljen, brez da bi se moral ukvarjati s tem proporcionalno gledano veliko časa, sploh, ker me avtomobilizem ne zanima niti najmanj. V glavnem, hvala še enkrat, bo očitno tale avtoček še služil par let, potem pa nekaj drugega.

LP!
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Kalos 2004 - ali se splača servis?

Napisal/-a ojnica Sr feb 26, 2020 1:17 pm

OFF: Ni šans da bi dal 900 evrov na avto ko je vreden 500 evrov. Ne rečem zavore, ampak velik servis na motorju, raj vidm, da se avto ustav, kot pa da na podvozju kaj odleti, ekr sicer sem ta mesec vložil v menjavo podvozja zadost evrov.
Zadnjič spremenil ojnica, dne Sr feb 26, 2020 1:19 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
tkole
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Če sep 18, 2014 5:25 pm

Re: Kalos 2004 - ali se splača servis?

Napisal/-a tkole Sr feb 26, 2020 1:18 pm

No, ne gre za to, kolikor je avto vreden, če bo zdaj vožen še par let normalno, je to vse, kar me zanima.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Kalos 2004 - ali se splača servis?

Napisal/-a ojnica Sr feb 26, 2020 1:20 pm

Potem pa kar v popravilo, če si se tako odločil.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Kalos 2004 - ali se splača servis?

Napisal/-a VW T4 Sr feb 26, 2020 1:30 pm

če si ga normalno redno vzdrževal imaš pač samo "nesrečo" da so te vse te "okvare" doletele na enkrat. Če bi bile vsako leto za zamenjat dve od naštetih stvari sploh ne bi razmišljal :)
Ojnica; kaj hočeš povedat? Najprej, da je mona, ker bo toliko dal za servis, potem pa poveš, da si sam dal veliko za servis?..?... in kar spremljam forum, tvoji zadnji trije avti so bili večje kante kot je omenjeni kalos...
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Kalos 2004 - ali se splača servis?

Napisal/-a Kristjan123 Sr feb 26, 2020 2:00 pm

Tocno tako. Edini relevanten podatek so stroski popravil na celo obdobje lastnistva. Sem tudi sam pred 5 leti zmetal 600 eur( sklopka, velik servis pa se par malenkosti ) v morda 500 eur vrednega takrat 12 let starega cliota. Nekdo bi rekel da se ne splaca. Ampak avto je od zacetka pri hisi in laufa po sistemu "tankaj in enkrat letno menjaj olje". Dokler se ti potrebe ne spremenijo ali pa se avta ne navelicas je tak nacin sigurno najcenejsi.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Kalos 2004 - ali se splača servis?

Napisal/-a ojnica Sr feb 26, 2020 2:09 pm

VW T4, mal se zamisli no predno takega napišeš.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Kalos 2004 - ali se splača servis?

Napisal/-a Kohec Sr feb 26, 2020 2:27 pm

Težko je svetovati, ali popravljati ali zamenjati. Odvisno koliko denarja si pripraljen dati za drug avto. Če imaš samo toliko, kot bi dobil za avto in dal za poravilo, potem se splača popravljati. Če pa imaš rezerve nekaj tisočakov pa raje zamenjaj.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kalos 2004 - ali se splača servis?

Napisal/-a Firediver Sr feb 26, 2020 2:50 pm

Tako, kot vsaka stvar: dolgoročno je bolje vzeti neki drug mlajši avto (s tem z manjšo možnostjo okvare), če pa ni denarja, si pač prisiljen flikati starega in na koncu spet prisiljen kupiti nekaj drugega.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Kalos 2004 - ali se splača servis?

Napisal/-a yashica Sr feb 26, 2020 4:59 pm

Brez popravila volanske letve, motornega olja in hladilne tekočine je po grobem izračunu materiala za okoli 300€ ( izračun za Kalos 1.2), vštevši nova zavorna cilindra in obloge zadaj, s tem, da material naročiš iz tujine (Blagovne znamke: INA, ATE, SKF, Lemforder, Mann...). Če ima volanska letev zračnost je pravi naslov Servocom LJ-Brdo, morda je pa problem le v zračnosti spone in končnika?? Pri nas je tako, cene so pri domačih ponudnikih običajno precej višje, mehaniki imajo na materil do 45% popusta, ki jih ti nikoli ne boš dobil, izjemoma, če imaš dobre veze v trgovini z avtodeli in osebno nabaviš potrebno. Po drugi strani, če si neizkušen in ti zadeve niso poznane, ter imaš težave z iskanjem delov po originalnih kataloških številkah, je bolje prepustiti nabavo materiala tistemu, ki ti bo avto servisiral.

Ni nujno, da je to vse. Če so manšete na pogonski gredi še original, so morda napokane in potrebne menjave, ravno tako je za preveriti zavorne gumi cevi spredaj, ter zadaj in še kaj.. Hitro se najde še kakšna zadeva, ki ni bila sproti sanirana in se samo nabira, potem je pa znesek naenkrat (pre)visok.

Sam spadam v skupino čudakov, ki obnavlja vse kar je potrebno, ne glede na prodajno vrednost vozila. Res pa je, da je pri meni strošek v 99.9% popravil le material.

Menjati vozilo ali popravljati je stvar posameznika, vendar običajno tudi ob menjavi sledi večji vložek na novem rabljenem vozilu.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Kalos 2004 - ali se splača servis?

Napisal/-a DePalmo Če feb 27, 2020 8:52 am

Če si avto redno servisiral, potem bi razmislil o menjavi mehanika. Vedno ko sem peljal avto k mehaniku mi ga je nato celega pregledal in naredil spisek (včasih s kataloškimi) kaj me še čaka oz. čaka v bližnji prihodnosti. Nenujne stvari so se reševale ob naslednjem rednem servisu, vse ostalo takoj ko sem dobil dele iz Nemčije.

Tudi meni je mehanik govoril da se mojega starega ne splača več rihtat ker bo servis presegel vrednost avta (takrat sem naredil skoraj generalno od zavor, glavnega servisa, rednega servisa in še en kup drobnarij ... z delom vred jurja, avto nato prodal za 1.200). No, epilog je bil da je avto vseeno porihtal, osebno sem si naredil minus (a se vozil varno! kar mi je najbolj pomembno, ker sem včasih bil pač hiter), sedaj imam pa nov avto in drugega mehanika.

So ti pa že drugi odgovorili kaj naredi. Glede na to da avto poznaš, ga pač popravi. Ker prodaja tega, nakup drugega in servis tistega te lahko košta poleg veliko denarja tudi veliko živcev ker je pri nas trg rabljenih pravi teksas in lahko dobiš avto ki bo dobesedno razpadel.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Kalos 2004 - ali se splača servis?

Napisal/-a limas Če feb 27, 2020 12:38 pm

Se strinjam. Takšna mora biti splošna praksa. Problem pa je tudi pri strankah zaradi malomarnosti ali finančnih omejitev, ki zavračajo vsak poseg dokler ni nujen ali pa je zadeva v okvari.
Na drugi strani pa so nevestni mehaniki, ki bi menjali vse po vrsti. Meni je v ljubljanski regiji uspelo najti štiri mehanike vredne zaupanja. Verjetno jih je še kaj več.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov