Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
RXH 508
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe mar 20, 2020 10:02 am

Glasno pokanje pri RXH 508

Napisal/-a RXH 508 Pe mar 20, 2020 6:32 pm

Zanima me, če ima kdo sledečo izkušnjo.
Imam RXH 508, 2013, prevoženih 200.000km.
Vse funkcionira perfektno le, da že nekaj časa nazaj (skoraj štirimi leti) se je začelo pojavljati moteče pokanje oz. bi rekel bolj podobno kot preskakovanje pri počasnem ustavljanju. Zadeva se pojavlja le občasno, najbolj pa če sem v koloni in se premikam po polžje. Vsakič ko se premikam od 5 - 10km/h in se nato ustavim, se pojavi zelo močan in skoraj lomljiv zvok, kot bi nekaj preskočilo. Zvok se sliši kot klik, klik in avto velikokrat kar strese.To se pojavi samo tik preden avto obstane. Večkrat kot se tako v koloni premikam in prestavljam, bolj močan je pok in tresljaji. Pojav izgleda tako kot da bi avto brez sklopke vrgel iz brzine.
Na pooblaščenem servisu ne znajo podrobno diagnosticirati zadeve.
Avto sem peljal tudi v Avtokliniko Maribor, tam so pametovali, da je menjalnik in nič niso zrihtali, samo zamenjali so mi komplet zadnjo premo, torej vse kar se el. sklopa tiče in me obrali za 2,500€, kar pa nima nobene veze z menjalnikom. Po moje, problem je pa še kar ostal.
Avto pa mi že skoraj 4 leta ima to isto hibo, ki me zelo moti, saj se bojim, da mi bo lepega dne, padla mašina iz avta.
Prav nihče pa niti pojma nima, za kaj bi šlo.

Hvala za pomoč.
Miha
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Glasno pokanje pri RXH 508

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe mar 20, 2020 7:47 pm

Ti to dela v vseh opcijah (samo elektrika, ko motor dela ?)

Bojim se da, bo to karkoli bo velik strošek, jaz bi se avta znebil, saj te kmalu čaka še nakup nove baterije ki bo tudi šla (upam da jo ne misliš menjat?)
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
lugr78
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: To maj 24, 2011 9:12 am

Re: Glasno pokanje pri RXH 508

Napisal/-a lugr78 Pe mar 20, 2020 8:26 pm

podobno pokanje sem imel na Citroenu c5 , vzrok je bila sprednja roka in sicer na označenem delu je bilo slabo pritrjeno na karoserijo ter "zjahana" gumica. Po menjavi so težave izginil.
Priponke
Roka.PNG
Roka.PNG (51.95 KiB) Videno 1894 krat
 
Uporabniški avatar
the_red
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne mar 23, 2008 1:03 pm
Kraj: LJ

Re: Glasno pokanje pri RXH 508

Napisal/-a the_red Ne mar 22, 2020 6:11 pm

Prijatelj je na 508 že menjal nosilce za motor. Podobni simptomi so bili, je pa bil navaden in ne hibrid.
Briši, ide Micubiši !!!
 
RXH 508
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe mar 20, 2020 10:02 am

Re: Glasno pokanje pri RXH 508

Napisal/-a RXH 508 Če mar 26, 2020 2:35 pm

Pozdrav

To se pojavi kot sem že povedal samo pri počasnem premikanju.
Ta lom je 100% v sprednjem delu, torej pri motorju ali menjalniku.
Pojavi se pa ja, tudi pri el. modusu.
Če se gibam v koloni recimo, avto bolj kot ne speljuje in gre v na elektriko, kar s sprednjim pogonom in motorjem nima nič in tudi takrat se pojavi ta lom.

Kar se pa tiče baterije, nimam bojazni in tudi se ne sekiram preveč, ker bom avto tako v tem letu verjetno zamenjal.
Sicer pa naj bi po statistikah in po forumih, baterija zdržala krepko čez 500 tisoč km.
Čakam na novega RXH - ja, ki pride ven poleti.

Drugače pa, ti komentarji, ki jih zasledujem na forumih, se mi ne zdijo ravno čisto na mestu, ker ja, najenostavneje je reči "zamenjaj, znebi se, itd..." ampak jaz iščem rešitev.
Vsem, ki so pa skeptiki glede takšnih avtomobilov, pa lahko rečem, da se ni česa bati, le avto je treba uporabljati njegovim sposobnostim primerno.
Ta avto ni športnik, kar bi človek po izgledu sodil, ampak je čisti družinski in to zelo udoben avto, ki nudi ves luksuz velikih avtov.
 
RXH 508
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe mar 20, 2020 10:02 am

Re: Glasno pokanje pri RXH 508

Napisal/-a RXH 508 Če mar 26, 2020 2:38 pm

Ok.
Hvala
Tudi sam sem skoraj prepričan, da bi lahko bilo kaj takega.
Dajte mi povedat, ali veste za kakšnega res dobrega mehanika za Peugeote, ki ni samo dober mehanik, ampak tudi diagnostik.
Ne bi rad spet zamenjal pol motorja, da se napaka popravi.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6388
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Glasno pokanje pri RXH 508

Napisal/-a Fan Če mar 26, 2020 8:42 pm

V koliko se kaj premika, je kaj odvito ali premalo privito in se premika? V tem primeru se mora videti, kje se spoj giblje.
Natančno preglejte sprednjo obeso, kakor tudi izpuh, tudi ta bi lahko kje nežno udaril.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1584
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Glasno pokanje pri RXH 508

Napisal/-a srcnik Če mar 26, 2020 9:50 pm

RXH 508 je napisal/-a:Ok.
Hvala
Tudi sam sem skoraj prepričan, da bi lahko bilo kaj takega.
Dajte mi povedat, ali veste za kakšnega res dobrega mehanika za Peugeote, ki ni samo dober mehanik, ampak tudi diagnostik.
Ne bi rad spet zamenjal pol motorja, da se napaka popravi.


Poznam enega dobrega, ki je skoraj tvoj sosed...
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov