Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Popravilo/ menjava vetrobranskega stekla

Napisal/-a MercedesV To mar 31, 2020 5:18 pm

V tridesetih letih se mi je prvič zgodilo da je počilo steklo.

In še to ,ne moreš verjeti ,doma na dvorišču. Avto je stal dva dni ,se je malo "prilepil" na tla in ob speljevanju je steklo kar lepo počilo. Več razpok v spodnjem delu , kolikor se vidi do konca spodnjega roba stekla.

Ima kdo izkušnje ,se to popravlja ,ali je menjava ? Kamenčki se popravljajo ,samo take razpoke pa dvomim.

Koliko kaj stane menjava .če sam nabavim vetrobransko steklo. ?? Od 04.03 naprej ,za nameček nimam več zavarovanih šip..Enostavno se mi ni zdelo več smiselno to plačevati..No zdaj pa imam.

Lp
Priponke
rsz_2poČena_Šipa.jpg
Zadnjič spremenil MercedesV, dne To mar 31, 2020 5:31 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1907
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Popravilo/ menjava vetrobranskega stekla

Napisal/-a nejc1 To mar 31, 2020 5:24 pm

Šipo je potrebno menjat, poglej na silux za cene, original je ponavadi drago kot pes...
 
Mint
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Če avg 23, 2018 6:58 pm

Re: Popravilo/ menjava vetrobranskega stekla

Napisal/-a Mint To mar 31, 2020 5:25 pm

Težko reči koliko stane menjava in steklo, ker je odvisno kakšno steklo(ogrevano/neogrevano, imaš asistenčne sisteme ali ne...)
Pozanimaj se pri podjetju Novomat.
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Popravilo/ menjava vetrobranskega stekla

Napisal/-a MercedesV To mar 31, 2020 5:33 pm

Obična šipa .Mercedes Vaneo.. Se mi je zdelo da bo verjetno treba menjat. Nimam sploh ideje koliko približno lahko stane menjava. To je drugače delo kleparjev ?
Šipo bom že poiskal nekje najbolj ugodno. Verjetno se ta tudi ne bo kar čez noč razletela ?

lp
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2189
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Popravilo/ menjava vetrobranskega stekla

Napisal/-a limas To mar 31, 2020 5:35 pm

Razpoke se ne popravljajo, sploh pa so v cargassu nesramno dragi.
Najbolje, da poiščeš rabljeno steklo na kakšnem karamboliranem ali nevoznem avtu. Imaš veliko izbire, ker nisi vezan na motor ali opremo, ampak samo na model. Rabljeno steklo prineseš na servis kjer ti ga lahko strokovno vgradijo.
Z nekaj kliki na a.net ti bo uspelo najti steklo, še prej pa se pozanimaj kolikšna je cena novega originalnega - tovarniškega.

Vzrok za razpoko je verjetno v torzijskem zvijanju karoserije. Praviš, da je bil zalepljen - se pravi, da so se ploščice prijele na diske. V tvojem primeru je šlo za kombinacijo torzijskega zvijanja karoserije z neenakomernimi pritiski na rob stekla. Druge razlage ne najdem. Vse temelji na splošnem šparanju na materialih in nepreciznosti pri montaži elementov. Večja ko je površina stekla, večja je možnost defekta. Ne verjamem, da je kakšnemu w123 ali w124 počila šipa na takšen način. Enostavno je bilo takrat nemogoče.
V dobrih starih časih so stekla pokala zaradi kamenčkov, zdaj pa je še 6 dodatnih razlogov.
Splača se imeti delni kasko, ki pokriva stekla, ogledala in luči. Cca 85 ojrov.
Zadnjič spremenil limas, dne To mar 31, 2020 6:34 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Popravilo/ menjava vetrobranskega stekla

Napisal/-a MercedesV To mar 31, 2020 6:00 pm

Rabljeno se da vgraditi ? Sam rabim itak račun da dobim drugo vinjeto. Kdo to poleg recimo carglassa sploh vgrajuje ?? Avtokleparji ?
Pa delnio kasko sem imel do letos (04.03) pa sem vrgell ven..Sem imel občutek da že leta in leta plačujem nekaj brezveze..No zdaj pa imam.

lp
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Popravilo/ menjava vetrobranskega stekla

Napisal/-a mevden To mar 31, 2020 6:21 pm

Pokliči Novomat Črnuče. Daleč najcenejši, zamenjajo v 2 urah.

Za passata 2014 sem dal 200eur vse skupaj z montažo. Imel je senzor za dež. Počakal kar tam, skor dve urci in je bilo.
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Popravilo/ menjava vetrobranskega stekla

Napisal/-a MercedesV To mar 31, 2020 6:26 pm

Hvala.
Pa zdaj lahko delajo ti servisi ?? Kako je z vinjeto ? Če se vozim sedaj s takšnim steklom se lahko razleti ??

Lp
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 375
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Popravilo/ menjava vetrobranskega stekla

Napisal/-a format To mar 31, 2020 6:48 pm

Lani sem menjal steklo ravno na servisu Novomat. Drugo vinjeto sem dobil kar na servisu, samo dokument sem moral podpisat ter imeti zraven osebno izkaznico, katero so skopirali. Seveda, sem se prej dogovoril o terminu menjave ter da je servis dobil novo steklo. Jaz sem imel, oziroma koristil kasko zavarovanje vsaj imam novi avto. Steklo sem dobil originalno, ker sem zahteval original.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2189
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Popravilo/ menjava vetrobranskega stekla

Napisal/-a limas To mar 31, 2020 6:50 pm

Na DARS-u dobiš nadomestno vinjeto za menjavo stekla. Pozorno preberi pogoje.
https://www.dars.si/Content/doc/nadomes ... _3A_SL.pdf
Med vožnjo se steklo ne razleti, ker je lepljeno. Lahko se voziš brez skrbi in nisi v prekršku, če razpoka ni v vidnem polju. Po zakonu te policist lahko pošlje na izredni TP le v primeru, da je vidno polje moteno. Kakšne razpoke na steklu pa niso omenjene.
Tudi rabljena stekla se menjajo. Le potrudi se, da na servis prineseš čisto steklo brez plastike in tesnila na robovih.
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Popravilo/ menjava vetrobranskega stekla

Napisal/-a MercedesV To mar 31, 2020 8:29 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira

In zakaj moraš ćisto vsak odgovor citirat? Mi pa naj stalno brišemo, da bo forum čim bolj pregleden in da ne bo vsak ponovno bral že napisanega? Hvala za tak odnos.
Obstaja velik gumb "Pošlji odgovor"! Ga je pretežko uporabit?
Nehaj!!


Razpoka je čisto v desnem kotu..V kabini komaj vidno.Največ je na samem črnem robu. Tako da ni panike za nekaj časa se voziti.

Menjujejo to avtokleparji ? Koliko lahko stane samo menjava ? Da si vem nekako računico sestaviti kaj je najbolje ,glede na to ,da avto ni nov.

Da vprašam potem koliko stane rabljena ,koliko nova šipa... Koliko menjava ,koliko pa vse skupaj. Da vsaj vidim o kakšnem znesku se sučemo.

Dejstvo je ,da za vinjeto rabim račun uradne menjave.
lp
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Popravilo/ menjava vetrobranskega stekla

Napisal/-a MercedesV Sr apr 01, 2020 2:14 pm

Hvala na opozorilu za citiranje posta. Nekako sem sklepal ,da je citiraj post namenjen ,če želiš odgovoriti konkretno določenemu uoprabniku na določen post. ??

Očitno se motim.
lp
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 375
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Popravilo/ menjava vetrobranskega stekla

Napisal/-a format Sr apr 01, 2020 2:53 pm

Za novo steklo je najboljše, da se pokliče na servis, da se dobi cena originalnega stekla, potem mogoče Novomat ali kaj podobnega da dobite ceno ponaredka. Za rabljene pa na avto-odpade.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2189
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Popravilo/ menjava vetrobranskega stekla

Napisal/-a limas Sr apr 01, 2020 4:20 pm

Če odgovoriš na zadnji post, potem ne citiraš. Če pa želiš odgovoriti na starejši post, ki ni kronološko zadnji, pa uporabiš citiranje, saj se drugače smatra, da odgovarjaš na zadnji/najnovejši post.
Še lažje je uporabiti @.
 
zundapp
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 591
Pridružen: Ne mar 16, 2003 10:55 am

Re: Popravilo/ menjava vetrobranskega stekla

Napisal/-a zundapp Sr apr 01, 2020 4:41 pm

menjava- leplenje stane 40-50 eur
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Popravilo/ menjava vetrobranskega stekla

Napisal/-a MercedesV Sr apr 22, 2020 10:33 am

Zadeva zaključena. Šipa včeraj menjana. Vse kot je bilo dogovorjeno. Novomat Celje.
lp
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2189
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Popravilo/ menjava vetrobranskega stekla

Napisal/-a limas Sr apr 22, 2020 10:37 am

Zadeva zaključena.
Dobro je napisati še kakšno podrobnost, da bo tema koristila še komu drugemu s podobno težavo. Cena, novo ali rabljeno steklo, original ali kaj drugega...?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: ban, Google Adsense [Bot] in 35 gostov