Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: vibracije opel insignia

Napisal/-a RUNAČ To okt 19, 2021 2:51 pm

cherokee je napisal/-a:Fantje pozdravljeni, sposodil bi si temo in prosil za mnenje. Imam opel insignijo 2.0 dizel 160km 2010. Trenutno je na stevcu 180.000km. Avto je pri hiši od novega, olje redno menjano na 15.000km. Pri 130.000km so mi na pooblascencu preventivno menjali ojnične ležaje ter tesnilo na oljni pumpi. Po besedah avtohise so bili ob menjavi original ležaji še v zelo dobrem stanju. Sedaj pri 180.000km je v olju in oljnem filtru opaziti opilke, torej fuč ležaji. Vprašanje je kaj narediti? Se splača spet menjati samo ležaje? Možno da je v slabem stanju tudi glavna gred in so se zato ležaji tako hitro obrabili? Narediti generalko na motorju? Možno tudi da se takrat na pooblaščencu sploh niso tikali motorja.

Druga težava glede motorja je pa ta, da tester pokaže napake Cilinder 1 odstopanje tlaka visoki in nizki ter krog senzorja tlaka cilinder 1. Na armaturi ne sveti nobena lucka.
Priporočate kakšnega dobrega serviserja za navedene težave, notranjska regija?
Hvala za vsako mnenje!


Preveri pri temu. Sam klic te ne bo stal kaj dosti: https://www.itis.si/avtokleparstvo-vulk ... ic?4580784
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
PsyOps
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: To sep 23, 2014 8:16 pm

Re: vibracije opel insignia

Napisal/-a PsyOps To okt 19, 2021 7:20 pm

+1 za Petriča. Tja sem vozil astro bencinarja in vedno je bilo ok.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: vibracije opel insignia

Napisal/-a For To okt 19, 2021 10:14 pm

opel insignia je napisal/-a:Pozdravljeni. rešil sem s centriranjem pri podjetju Furlan iz Dobove. Je boljše, niso pa vibracije povsem odpravljene. se še čutijo, ampak druge rešitve kot se na to navadit žal nisem našel.
lp

Jaz sem imel podobno težavo na novem 508 (2020)
Rahle vibracije si bile pri vožnji in pri zaviranju. Prosil sem glavnega mehanika na pooblaščenem servisu če greva na eno vožnjo da preveri…niti sam nisem bil prepričan ali trese ali ne.
Itak da je takoj ugotovil točno to kar sem rekel.
Zanimivo, da se vibracije pri zaviranju niso čutile na volanu, ampak na sploh. Tudi kot sovoznik si jih čutil.
Parkrat centriral pri dveh vulkanizerjih, tudi na servisu so to naredili in ni bilo nič bolj.
Je že naročal neke dele da menjamo (ne spomnim se kaj)
Potem sem ga vprašal če je probal zamenjati prednje z zadnjimi…pa je rekel da ne.
Takoj sem šel vulkanizerju in to naredil, vibracije so izginile. Tudi mehanik je šel probat in potrdil.
Očitno je avto dolgo stal preden se je prodal in pnevmatike niso bil dovolj napumpane.
Traparija. Lahko bi pol avta zamenjali brezveze…
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: vibracije opel insignia

Napisal/-a nejc1 Pe okt 22, 2021 7:29 pm

Mah, odkar so ti električni servo volani se marsikaj ne čuti.. Primer zelo zviti sprednji diski, ob močnejšem zaviranju trese celotno sredinsko konzolo tako da misliš da bo razgnalo vse skupaj, volan pa miren..
Ko grejo avti iz tovarne so ponavadi gume na cca 4 bar, ravno zaradi tega če bi avto dlje stal, no mogoče pri peugeotu ni tako ali pa je bil avto že pripravljen s predpisanimi tlaki, pa se potem dolgo ni prodal. Najbolj verjetno pa gre v osnovi za nek feler v kateri od gum..
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: vibracije opel insignia

Napisal/-a limas Pe okt 22, 2021 8:24 pm

Pri večini primerov so težave v gumah, lastnik pa običajno sumi na mehaniko. Glede dolgo stoječih vozil, sploh v teh čudnih časih, je dobro malo bolj napumpati gume, pa tudi tiste z ojačanimi boki (XL) se bolje obnesejo v primeru deformacij.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov