Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
kiki13
Novinec
 
Prispevkov: 312
Pridružen: Ne nov 16, 2008 8:11 pm

Ford focus - puščanje hladilne tekočine

Napisal/-a kiki13 To apr 07, 2020 1:36 pm

Pozdravljeni,
glede na to, da ne morem k mehaniku, se obračam na Vas. V družini imamo avtomobil, ki ga bomo v kratkem prodali. In kot zakleto se je zgodilo, da je začela puščati hl. tekočina. Pušča nad filtrom za gorivo, bolj na levi strani, cevi ne puščajo. Menim, da verjetno pušča vodna črpalka, vendar nisem siguren. Pušča samo, ko je nekaj časa avto na miru.

Prosim za pomoč, če je imel kdo s tem avtomobilom kakšno podobno izkušnjo, predvsem me zanimajo vaša mnenja o stroških popravila.

Ford focus, bencin 1.6, 74 kw, letnik 2004.
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 795
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Ford focus - puščanje hladilne tekočine

Napisal/-a whitee To apr 07, 2020 2:46 pm

Termostat? Ne vem, sicer, kje ga ima pozicioniranega. Meni ja na focusu 2007 isto zginjala tekočina, celo belo je kadil avto, ugotovilo se je da je puščala prirobnica termostata.
 
dejanb75
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Po sep 17, 2018 3:18 pm

Re: Ford focus - puščanje hladilne tekočine

Napisal/-a dejanb75 To apr 07, 2020 5:24 pm

Imam focusa 1.6 benzin letnik 2002. Pred leti sem opazil neko puscanje hladine tekocine v blizini črpalke vendar se je izkazalo da je bilo ohisje termostata. Najprej je puscalo malo, sem malo odlašal s popravilom in je potem začelo kar mocno puščat in mi je tudi zakuhal enkrat. Strosek popravila ni bil visok.
 
Uporabniški avatar
gold hamster
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 623
Pridružen: So maj 06, 2006 1:24 pm

Re: Ford focus - puščanje hladilne tekočine

Napisal/-a gold hamster Sr apr 08, 2020 10:23 am

Skoraj sigurno je vodna crpalka. Jaz sem jo na svojem Focusu menjal (letnik 2000). Lokalni mehanik bo kar hitro odpravil zadevo, lahko pa tudi sami doma probate.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 83 gostov