Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1164
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Tiguan tempomat

Napisal/-a meganer To apr 21, 2020 8:24 am

Tiguan 2012 vgradnja tempomata .....

Ali kdo ve kje bo to naredili razen pooblaščeni servis .....


Od Kopra do Celja .....
 
w12650
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: Če okt 09, 2014 2:09 pm

Re: Tiguan tempomat

Napisal/-a w12650 To apr 21, 2020 11:00 am

Sem imel podobno situacijo v Passatu 2012letnik...ko sem kupil avto mi je dal prodajalec kompletno spodnjo blendo z vsemi ročicami(brisalci,smerokazi in tempomat).Po njegovih besedah da se to samo zamenja in programsko vklopi tempomat.Fajn sem si mislil..grem do kolega ki ima delavnico in tester..zamenja in vklopi tempomat v vseh možnih menijih.Ne dela pa da ga jebeš.Kliče okol druge mehanike in diagnostike kaj bi se še dalo naredit.Vse opcije izčrpa in mi reče naj grem še na pooblaščenca
Pridem na A2S jim povem za kaj se gre.Vprašajo če še imam škatlo od blende ker naj bi na njej neka "100"mestna koda da se samo to napiše v "boljši" oz.originalen tester in da bi to delal.j***m ti škatlo in kode in vse skup seveda je nisem našel.A se da to kak drugač rešit? Težko pravi diagnostik ampak načeloma da..kao morejo prekodirat pol avta in da to traja 8ur..vredu dejte..kulk me bo prišl?..80€ odgovor..ni panike zrihtite.
Čez 6 ur me pokličejo če lahko peljejo avto enmu drugmu diagnostiku(avtohiša Drev) ki dela za njih? Lahko sam da bo zrihtan. Itak da ni blo.
Na koncu so pogruntal da manjka v volanu neka elektronika vredna 280€ :evil: .Če jo kupim mi dajo programiranje in diagnozo zastonj drugače morem plačat 80€.Mal razmislim,se strinjam in čez eno uro se odpeljem z delujočim tempomatom.
Nauk..poglej če imaš vse zadeve vgrajene da je res treba samo vklopit tempomat
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Tiguan tempomat

Napisal/-a Fan To apr 21, 2020 3:06 pm

S spodobnim testerjem in vstopno kodo se lahko takoj brez podiranja vidi ali bo to na kraju delovalo ali je potrebno še kaj vgrajevati.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1164
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Tiguan tempomat

Napisal/-a meganer To apr 21, 2020 3:50 pm

Na pooblaščencu so mi rekli (ko sem povedal serijsko številko) da se da to naredit BP.

Zdej moram samo enega dobit, da mi to še naredi, ker je cena pomoje /2 glede na pooblaščeni servis.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Tiguan tempomat

Napisal/-a kseb To apr 21, 2020 4:54 pm

Mogoče MTL?
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Tiguan tempomat

Napisal/-a nejc1 To apr 21, 2020 5:05 pm

Jah če ni pooblaščenec mora met na voljo dovolj dober tester in el. sheme, da preveri če je vsa potrebna inštalacija vgrajena. To verjetno je, se pa spomnem, da sem moral enkrat na cc-ju vlačit dodaten kabel. In potem je treba preverit, če se da pravilno skodirat "navitje" pod volanom, drugače je še treba to zamenjat, ročko pa itak v vsakem primeru... A si vprašal za ponudbo na pooblaščencu?
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1164
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Tiguan tempomat

Napisal/-a meganer To apr 21, 2020 5:26 pm

MTL ne dela tega. 2 Pooblaščena sta dala odgovor od je razlike tam 100 eur.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 127 gostov