Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
tim0
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To apr 21, 2020 2:25 pm

Nenavadno iztekanje olja

Napisal/-a tim0 Sr apr 22, 2020 3:04 pm

Pozdravljeni,

Torej imam nekako "nenavaden" problem. Pred pol leta sem kupil Opel Astra 1.6 16v letnik 1999. Avto je bil pri nas v "žlahti", tako da je zgodovina znana.

Problem je nastal pred dvemi tedni ko sem dal naredit komplet velik servis, se pravi jermeni, pumpa, filtri...zamenjati sem dal tudi tesnilo pokrova ventilov saj je bilo čisto preparelo, ter svečke saj mi je dan preden sem bil dogovorjen za servis, avto začel cukat (svečke so bile še tovarniške) in sem že v pol leta dolil olje 3krat. Nenavadno se mi pa zdi, ker mi sedaj avto povsod pušča madeže olja (pred servisom ni bilo tako hudo) in to kar velike, najbolj kaplja pri sovoznikovi strani(po roki), gledal sem že spodaj vendar ne vidim problema. Čudno se mi zdi, ker je olje sedaj že 2 tedna na istem nivoju, torej na MAX. Pregledal sem tudi vsa druga olja in je vse tako kot treba. Mehanik je rekel da je mašina zelo mastna spodaj in da se bo še nekaj časa to vse "scejalo", pri menjavi tesnila pa mu je še dodatno izteklo nekaj olja po mašini. Zgoraj mašina ni nič mastna in tesnilo je vredu.

Zanima me če je že kdo imel tak problem, če ve kako dolgo se to olje izceja, ker če bi olje puščalo mislim da bi že vse izteklo ven. Mašine si pa ne upam izpirat da ne bi kaj polil po elektroniki, potem sem v p***.

Spodaj sem priložil še slike kako izgleda vsak dan po 8 urah. Slikano je bilo po službi en dan na enem parkingu drug dan na drugem.

Hvala za vaše odgovore, lp Tim
Priponke
20200422_155833.jpg
20200422_155853.jpg
 
ggorenc
Novinec
 
Prispevkov: 429
Pridružen: So apr 23, 2005 7:41 pm

Re: Nenavadno iztekanje olja

Napisal/-a ggorenc Sr apr 22, 2020 3:45 pm

Najbolj klasicna napaka je, da ti je mehankar pozabil dobro zategniti vijak za izpust olja, ali pa ni zamenjal vijaka in tesnila za novega. Pod avto daj karton, bos tocno videl kje pusca in lociral napako. Naslednja najbolj pogosta je tesnilo med menjalnikom in masino. Letniki 99 se nimajo neumnih plastik spodaj zato ne bo tezko locirati.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Nenavadno iztekanje olja

Napisal/-a nejc1 Sr apr 22, 2020 5:10 pm

Kak je to mehanik da ni nič spucal motorja če je rihtal neko puščanje in večji servis?! Avto na dvigalo, če ne drugega brake cleaner, coto in kompresor pa spucat mašino od spodaj... Če se ne bo takoj videlo problema po čiščenju naredit eno turo pa nazaj na dvigalo...
 
tim0
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To apr 21, 2020 2:25 pm

Re: Nenavadno iztekanje olja

Napisal/-a tim0 Sr apr 22, 2020 8:46 pm

Jutri peljem spet k njemu na dvigalko da vidimo kaj je, ko izvem javim. Lp
 
Uporabniški avatar
zk_eu
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To nov 03, 2015 9:46 pm

Re: Nenavadno iztekanje olja

Napisal/-a zk_eu Sr apr 22, 2020 10:47 pm

Meni je točno takšna Astra celotno lastništvo malo mastila spodaj nekje okoli karterja. Ampak niti enkrat pa ni kapljice olja pustila na tleh, kar je res zanimivo. Zato se nisem nikoli sekiral.

A semering glavne gredi je zamenjal? To se splača zamenenjati, če se dela glavni servis, ker slej ko prej spusti na veliko avtih, zato ne vem zakaj ga avtomatsko ne zamenjajo ob glavnem servisu. Ideja je še tudi tesnilo oljne črpalke ali pa karter.

Kot je napisal zgoraj, dobro očistiti in spremljati od kod priteče. Mogoče pa je kaj polil, če praviš da je olje na maks. Olje teče "celo večnost" dol.
 
tim0
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To apr 21, 2020 2:25 pm

Re: Nenavadno iztekanje olja

Napisal/-a tim0 Če apr 23, 2020 2:44 pm

Verjetno, je rekel, da je tesnilo oljne črpalke ja, jutri bo razdrl, napaka mehanika. Sam zanimivo se mi zdi da se mi 2 tedna na šipki ni nič poznalo, včeraj sem pogledal pa je bilo malo pod MAX, možno da je bilo olja preveč tudi notri. Kakorkoli bo porihtal, se zgodi nimaš kaj.
 
Uporabniški avatar
zk_eu
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To nov 03, 2015 9:46 pm

Re: Nenavadno iztekanje olja

Napisal/-a zk_eu Če apr 23, 2020 5:05 pm

Če je tesnilo oljne črpalke, je zelo veliko dela. Ker je potrebno vreči praktično vse dol. Torej vse kar žene mikro jermen, vse kar žene zobati jermen, karter in šele nato lahko potegneš ven/stran oljno črpalko, da zamenjaš tesnilo. Tako, da se res prepričaj, da je to to.

Meni drugače na Insigniji s podobnim motorjem, tesnilo oljne črpalke pušča že nekaj let. Dokler ne bom imel glavnega servisa, ne bom menjal. Obrišem malo na nekaj mesecev in je to to. Res pa, da ne pušča madežev po tleh in v vseh teh letih nisem rabil med intervalom še enkrat doliti olja.

Opel. Kaj češ.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 46 gostov