Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Andri24
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne apr 26, 2020 2:17 pm

Optika

Napisal/-a Andri24 Po apr 27, 2020 3:22 pm

Pozdravljeni

Včeraj sem bil na avtooptiki v znanem avto centru v Ljubljani. Avto je pri poravnanem volanu šel v levo. Ko je bil avto dvignjen mi je delavec takoj povedal, da na zadnji osi ne more narediti nastavitev, saj ne more odviti vijaka, zaradi slabih puš, sem rekel ok, naj jo opravi samo spredaj. Spredaj jo je napravil v manj kot petih minutah in sploh ni šel na poskusno vožnjo, kar mislim da bi moral narediti. Ko sem se odpeljal, sem na ravni cesti takoj opazil, da zdaj avto vleče v obratno smer, torej v desno. Takoj sem se odpeljal nazaj in jim to povedal, pa so mi rekli da je to pač zaradi "podrte" zadnje osi.

Naj še povem, da je bil avto pred kakšnim tednom na dvigalu pri mojem osebnem mehaniku in ni nikjer na podvozju nobene zračnosti, v roku enega leta sem menjal vse končnike, diske, ploščice, kolesne ležaje, ležaje amortizerja, amortizerje, vzmeti, sprednje silen bloke.

Spodaj prilagam nastavitve. Zdaj me pa zanima sledeče. Je glede na te številke zadnja os res tako zelo podrta, da mi avto zdaj vleče v desno, ali je to samo posledica morebitne površnosti nastavitev na sprednji osi? So nastavitve na sprednji osi narejene tako kot morajo biti? Zame so to čisti hieroglifi, zato bi bil nekomu, ki bi mi odgovoril na ta vprašanja in pokomentiral te vrednosti zelo hvaležen.

https://www.dropbox.com/s/adf4tdvah6edo ... .jpeg?dl=0

Lep pozdrav
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Optika

Napisal/-a Fan Po apr 27, 2020 4:38 pm

O katerem vozilu se govori/sprašuje? Je vozilo nižano? So platišča bila menjana z večjimi?
V vsakem primeru se da sprednjo premo malenkost prilagoditi. Sicer pa vam vaš mehanik lahko zadaj odvije vijake, jih namaže in nazaj privije, pa bo lahko na optiki nastavljal zadnjo premo.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Andri24
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne apr 26, 2020 2:17 pm

Re: Optika

Napisal/-a Andri24 Po apr 27, 2020 5:02 pm

Gre za Audi A3 1.9 TDI letnik 2008. Je znižan, feltne 16 colske. Je pa znižan že kakšne 3 leta, pa ni bilo nikoli težav.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Optika

Napisal/-a Fan Po apr 27, 2020 7:31 pm

Torej je obvezno narediti optiko od zadaj naprej!
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Optika

Napisal/-a luxxx7 To apr 28, 2020 2:53 pm

Obvezno menjati puše na zadnji premi, da bo lahko nastavil optik od zadaj, naprej... Drugače je brezveze, če boš pustil, tako kot je sedaj...
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Google Adsense [Bot] in 51 gostov