Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Tomi94
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr maj 13, 2020 9:34 pm

Bmw e46 318d puščanje tekočine ter nedelujoč ventilator

Napisal/-a Tomi94 Če maj 14, 2020 9:12 am

Lp imam rahel problem, prebral sem že nekaj forumov, bil pri mehaniku ter stvari nisem rešil.
Stvar je sledeča, pred dnevim se mi je med vožnjo, odtrgal čep za odzračevanje sistema, ter mi je stekla hladilna, avto sem takoj ustavil kako je prišlo v rdeče območje. Bil pri dveh mehanikah ter sledi o prepihani dihtungi trenutno ni. Zasledil sem da je tepih na sovoznikovo strani moker, kar pomojem spušča notranji kiler, opazil sem tudi da se mi ventilator ne vklop razen če prižgem klimo potem deluje. Ko sem danes bil pri mehaniku, mu je javlo napako za egr ter grelne svečke drugih težav ni, tudi prek računalniškega programa ventilator deluje brez problema, torej ventilator ni hin,avto se segreje me 90-95stopinj ni znakov pregrevanja, vendar cevi so zelo vroče, še posebaj zgornja iz raztezne da je ne moreš držat. (mogoče je termostat) vendar zanima me zakaj se mi nikoli ne vklopi ventilator, elektrika za hlajenje sistema elektirka deluje testirano. Ker sem že malo zgubil voljo pri mehanikih vas prosim za pomoč kaj bi to lahko blo. Hvala lepa

Avto je bmw e46 318d 2004
Tip motorja: M47N oz 204D4
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Bmw e46 318d puščanje tekočine ter ne delujoč ventilator

Napisal/-a coco66 Če maj 14, 2020 12:06 pm

Visco sklopka
 
Uporabniški avatar
pixie
Novinec
 
Prispevkov: 477
Pridružen: Po avg 30, 2010 7:54 pm
Kraj: Kärnten

Re: Bmw e46 318d puščanje tekočine ter ne delujoč ventilator

Napisal/-a pixie Pe maj 15, 2020 5:47 pm

Star bmw in hlajenje motorja... "been there done that"
Meni je bivša e46ka požla vse živce pti tem :P

No pa začnimo v teorijo. Ventilator ki si ga omenjal je le za kladilnik klime, zato laufa le ko imaš klimo pržgano. Moptor se hladi z mehanskim ventilatorjem, ki je preko visco sklopke vezan na vodno pumpo.

praksa: zamenjaj vodno pumpo ter termostat. pozoren bodi na hladilnik in cevi okoi njega, saj pri taki starosti rado začnje kje puščat, preveri tudi cevi okoli oljnega hladilnika, ki se drži ohoišja filtrov, preveri cev, ki pride nanj (pti tej cevi je meni zrak vleklo not in ustvarilo zračni žep zaradi katerega se mi je avtoi pregreval. Če boš tam kaj razstavljal, ti priporočam še menjavo tesnil, saj rado začne točit olje pri tej starosti.
Priporočam tudi menjavo ekpanzijske posode, proizvajalec naj bo Hella ali pa original, saj tudi te rade pokajo.

Če boš menjal vodno pumpo daj not takšno, ki ima kovinsko vetrnico ;)

Vem da se čuje to vseskupaj veliko in grozno :P ampak če hočeš zanesljivo vozilo si boš na tak način prišparal kar nekaj živcev



Popravek:
šele sedaj sem videl da ne 04 letnik
imaš vnetilator pred ali za hladilnikom?
Freunde am fahren.
 
Tomi94
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr maj 13, 2020 9:34 pm

Re: Bmw e46 318d puščanje tekočine ter nedelujoč ventilator

Napisal/-a Tomi94 So maj 16, 2020 4:31 pm

Nisem 100% ce imam visko, ventilator je samo en in sicer na notranji strani, cez letvice vidis samo killer nic drugo, nekje sem zasledil da imajo ti modeli probleme z izmenjevalcem(toplitni izmenjevalec olja) al karkoli je ze to
 
Uporabniški avatar
pixie
Novinec
 
Prispevkov: 477
Pridružen: Po avg 30, 2010 7:54 pm
Kraj: Kärnten

Re: Bmw e46 318d puščanje tekočine ter nedelujoč ventilator

Napisal/-a pixie So maj 16, 2020 5:06 pm

Aha pol maš električni ventilator za oboje, verjetno te zabava senzor temperature, da ti ga ne vklopi
Izmenjevalec olja imas vrjetno na ohišju oljnega filtra.- tam zamenjaj tesnila in odvodno cev (tesnila kopije so cca 2x20€ in cev na selmarju cca 50€) hkrati menjaj še senzor temperature ki je vsaj pri m57 motorju na zadnjem delu motorja pod sesalnim kolektorjem. tako boš prišpraral pri delu, ki ga ni malo saj moraš za te zadeve vedno sneti sesalni kolektor (vsaj pri m57 glede na to da sta motorj podobne zasnove)
Freunde am fahren.
 
Tomi94
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr maj 13, 2020 9:34 pm

Re: Bmw e46 318d puščanje tekočine ter nedelujoč ventilator

Napisal/-a Tomi94 Ne maj 17, 2020 10:34 am

Hvala lepa za obrazložitev, bom prvo zamenjal kaj ste predlagali ter, termostat za sigurnost, potem bom videl ce bo kaj boljše. :)
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 105 gostov