Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
hitri.skorc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: So dec 17, 2016 4:19 pm

Peugeot 5008 battery charge or electrical supply faulty

Napisal/-a hitri.skorc Sr maj 27, 2020 5:16 pm

Pozdravljeni,
zanima me ali se je komu ze kdaj pojavila napaka
battry charge or electrical supply faulty. Ker na zacetku sem mislil da je kriv akumulator pa sem ga zamenjal zdaj mi pa obcasno javlja napako battry charge or electrical supply faulty. Pa sem peljal avto na pooblasceni servis pa so mi rekli da je racunalnik za vzdrzevanje napetosti potem sem sel se k drugemu pooblascencu so rekli da to ni mogoce itd.
Zanima me ali kdo pozna kaksnega mojstra k bi znal to odpraviti ker da vozim sem pa tja pa da mi potem vsi veselo menjajo rezervne dele...

Hvala vsem za pomoč
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Peugeot 5008 battry charge or electrical supply faulty

Napisal/-a Firediver Sr maj 27, 2020 6:38 pm

Avtoelektrika Krmelj okolica Škofje loke.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Peugeot 5008 battry charge or electrical supply faulty

Napisal/-a Fan Sr maj 27, 2020 9:38 pm

Če je volan električni: Preverite ali zaklepanje volana deluje pravilno/brezhibno. Ko se da kontakt, se meri padec toka.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Highupthere
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Sr jan 08, 2020 9:44 am

Re: Peugeot 5008 battry charge or electrical supply faulty

Napisal/-a Highupthere Pe maj 29, 2020 11:05 am

Kaj maš to mild hibrida ali kako?

V kolikor imaš garancijo pazi da je ne izgubiš če pelješ avto h "majstru"
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah
 
hitri.skorc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: So dec 17, 2016 4:19 pm

Re: Peugeot 5008 battery charge or electrical supply faulty

Napisal/-a hitri.skorc So nov 07, 2020 5:53 am

Pozdravljeni,
Peugeot 5008 je letnik 2013 1.6 hdi
Edino kar sem opazil je, da ko je zunaj mrzlo mi začne javljati na vsakih 5 minut, vcasih pa gori celo pot.
Priponke
IMG_20200504_202708.jpg
IMG_20200504_202606.jpg
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Peugeot 5008 battery charge or electrical supply faulty

Napisal/-a Ivan36 So nov 07, 2020 9:48 am

Kje imaš to?
Slika
The parameters can be read to determine the accuracy of the BCSU using Diagbox to determine if there is a problem - there is nothing you can physically do to check this. In the event of it failing, the BSI assumes control of energy management regardless and ignores the BCSU values.

A battery discharge is more prevalent in the winter months anyway - with more electrical consumption equipment being used, short journeys, not allowing the battery to get a good charge, more power needed to start the engine, poor earth connections, battery at end of service life (anything over 5 years on an X7), alternator not charging for example.

First thing is to see if the alternator is charging or not and if it is, then suspect the battery or its connections.

Tudi kabel za ozemlitev je lahko :DDD
My 307 cc had the same issue, I picked up a 680cca battery half price on a eurocarparts sale and used some spare heavy gauge cable left over from an amplifier installation to upgrade the ground points from the battery to the alternator and to the chassis of the car, it's been fine since


Meni je na Škodi pa krmilna enota za ventrilatorje klimo, praznila aku in ventilatroji so se vrteli še 4 minute po vožnji + vklopili so se že pri vžigu vozila :roll: Ob menjavi modula sem videl , da je bil že popravljan in samo zalepljen skupaj :twisted: :roll: itak je lepilo popustilo pa vlago not spustilo :!: Kos za 40€ so šli lepiti :lol: :evil:
 
Uporabniški avatar
slikar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 45
Pridružen: To jun 15, 2010 10:56 am
Kraj: Kranj

Re: Peugeot 5008 battery charge or electrical supply faulty

Napisal/-a slikar Ne nov 08, 2020 11:07 am

Da ne odpiram nove teme, bom vprašal kar tukaj. Imam peuget 2008 star dobro leto, včeraj, ko dam v rikverc sem opazil, da mi vzratna kamera ne kaže pravilno. Kaže mi registrsko, ki je prej ni. Se je to mogoče prestavila leča od kamere ali kaj je temu vzrok? Še slika:
Slika
 
vuli
Novinec
 
Prispevkov: 430
Pridružen: Pe jul 13, 2012 7:43 pm
Kraj: Bovec

Re: Peugeot 5008 battery charge or electrical supply faulty

Napisal/-a vuli Ne nov 08, 2020 4:54 pm

a ne moreš sam pogledat odzadi. verjetno boš opazil kako "anomalijo". če se da kamero premikat pa tolk boljš.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 36 gostov