Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
TeoR
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To maj 19, 2020 8:12 pm

Renault Clio 3

Napisal/-a TeoR Po jun 01, 2020 9:07 pm

Živjo, imam Renault Clio 3 in ko zaviram mi včasih nekaj cvili, včasih pa ne. Pred cca. 6 mesecev zamenjani sprednji diski in ploščice in zadnje pakne. V 5 prestavi mi res skoraj nikoli ne cvili v 4 in nižje pa mi. Pa še to naj omenim, ko zaviram močno mi ne cvili tako močno oz. mi sploh ne, ko pa zaviram rahlo pa mi cvili.

Primer danes: Cca. 300m Pred stop znakom zaviram rahlo in prestavim v 2 prestavo in mi je začelo cvilit, dam v prvo prestavo mi spet cvili.

Kaj bi lahko bilo narobe?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Renault Clio 3

Napisal/-a Firediver To jun 02, 2020 4:32 am

Ena bolj dinamična vožnja ne bo škodila, da ogreješ diske in odleti nesnaga dol.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Renault Clio 3

Napisal/-a Ivan36 To jun 02, 2020 9:22 am

Primer danes: Cca. 300m Pred stop znakom zaviram rahlo in prestavim v 2 prestavo in mi je začelo cvilit, dam v prvo prestavo mi spet cvili.

Kako lahko RAHLO zaviraš :shock: :DDD :huh: Ali zaviraš al pa ne zaviraš, ostalo naredi motor in kotalni upor gum?! Kako vem, ker sem 3 leta vozil o LJ po 220km / dan in 82.000 km letno pa prvo leto nisem izrabil zavornih ploščic pa dvomim, da so bile nove gor :twisted: Verjetno bo potrebno oreng zavirat tudi pri hitrosti 45 kmh :DDD Lahko pa je zadaj nekaj sneto ali zaprašeno??? ZA test pelji vulkotu pa naj sname kolesa dol in spiha v luknje, da zavorni prah sčisti ....
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3281
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: Renault Clio 3

Napisal/-a McLaren To jun 02, 2020 6:26 pm

Kaj se norca delas?
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Renault Clio 3

Napisal/-a golfabimu So jun 06, 2020 10:42 am

Verjetno ti ploščice cvilijo. Ponavadi je napaka narejene že pri montaži le teh, ker se ne namaže hrbta ploščic z bakreno mastjo je posledica doskrat cviljenje zavor. Nekatere pa pač cvilijo ne glede na to kaj narediš (predvsem kake bolj trde ali keramične), ko pa se ogrejejo cviljenje preneha.

Ivan bi pa kr spihal zavorni prah , ja bravo. Bravo majstr res. Rajš ne komentiraj takih neumnosti.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 50 gostov