Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
reli92
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: Pe jul 31, 2020 6:13 pm

1.4tsi stantgas

Napisal/-a reli92 Pe jul 31, 2020 10:18 pm

ziv,

Upam da objavljam v pravem delu foruma saj nevem ali gre za tezavo ali karakteristiko vozila, pa vseeno. Zadeva pa je sledeca: kupil golfa VII, 1.4tsi letnik 2015, prevozenih ima 39.000km redno vzdrzevan - servisi na 15.000km (od znanca) motor pa je 110kw in sicer ze novejsa ea211 verzija z zobatim jermenom, ne tista problematicna ea111 ketna varianta z turbopuhalom in superchargerjem.

"Tezava" ki jo imam je sledeca. Avto sicer vlece super, nobenih cudnih zvokov ipd, zelo tih motor opazil pa sem sledece. Ko stojim na mestu obcutim rahlo potresavanje v sedezu, kot bi vsake toliko masino gladko sunilo naprej. Obrati nic ne poskakujejo ali kaj podobnega. Zdaj pa nekaj 1.4tsi sem ze vozil na sihtu (sicer takrat nisem bil pozoren) vendar mislim da vsi delajo identicno.

Bi kaksen poznavalec doticnega motorja lahko potrdil ali je to normalno ali se moram zaceti igrati s kako diagnostiko (VCDS sicer ne pokaze nobene napake), znanec pa pravi da naj bi to delalo ze od novega.

Hvala v naprej za pomoc in LP
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 1.4tsi stantgas

Napisal/-a Firediver So avg 01, 2020 6:01 am

reli92 je napisal/-a:...Ko stojim na mestu obcutim rahlo potresavanje v sedezu, kot bi vsake toliko masino gladko sunilo naprej. Obrati nic ne poskakujejo ali kaj podobnega. Zdaj pa nekaj 1.4tsi sem ze vozil na sihtu (sicer takrat nisem bil pozoren) vendar mislim da vsi delajo identicno.


Za perfekcionista si izbral napačen avto.
Če to "težavo" razumeš kot težavo, vzemi pol apaurina in se sprosti...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
reli92
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: Pe jul 31, 2020 6:13 pm

Re: 1.4tsi stantgas

Napisal/-a reli92 So avg 01, 2020 6:30 am

Se mi je zdelo da bo nekaj takega. Veliko sem ze prebral po ameriskih forumih vendar eni pravijo da je normalno, eni da jim nic ne trese pol pa vec ne ves kaj je kaj, raje pa v primeru da je napaka na vozilu odpravim cimprej.

Hvala lepa za odgovor!
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 1.4tsi stantgas

Napisal/-a void So avg 01, 2020 9:34 am

vsak avto ma svoje določene "quirke", ki niso posledica nekega tehničnega problema. Pač značilnosti tehnike oz. kako pri VAG-u rečejo "stanje tehnike".
 
desmodromica
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 72
Pridružen: To okt 23, 2012 5:42 pm

Re: 1.4tsi stantgas

Napisal/-a desmodromica So avg 01, 2020 10:39 am

To ni "stanje tehnike", temveč "stanje kvalitete".
 
reli92
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: Pe jul 31, 2020 6:13 pm

Re: 1.4tsi stantgas

Napisal/-a reli92 So avg 01, 2020 11:03 am

void je napisal/-a:vsak avto ma svoje določene "quirke", ki niso posledica nekega tehničnega problema. Pač značilnosti tehnike oz. kako pri VAG-u rečejo "stanje tehnike".


Se strinjam vendar VAG grupa opazam da jih ima kar nekaj. Pa kakorkoli se bom ze navadil. Hvala za odgovor!

desmodromica je napisal/-a:To ni "stanje tehnike", temveč "stanje kvalitete".


Zgleda res da mal popuscajo na kvaliteti
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 1.4tsi stantgas

Napisal/-a Firediver So avg 01, 2020 3:45 pm

reli92 je napisal/-a:...raje pa v primeru da je napaka na vozilu odpravim cimprej. ...


Blagor tebi, da nimaš drugih večjih skrbi in da taki malenkosti (pojdi do mehanika, obrazloži to težavo in opazuj odziv mehanika!) že pomisliš na okvaro.

Naj uganem, nič se ti ne dogaja, pa bi rad nekaj iskal, poizvedoval, nemara "šravfal"?

Moj nasvet: Omisli si familijo, vsaj dva froca in dolgčasa ne boš več poznal. Če boš še preveč tečno babnico izbral pa sploh...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: 1.4tsi stantgas

Napisal/-a RedBaron So avg 01, 2020 4:07 pm

@Firediver, se strinjam... tudi denarja za popravilo fiktivnih napak ne bo... ;)
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: 1.4tsi stantgas

Napisal/-a kseb So avg 01, 2020 4:43 pm

Lepo ste ga popljuvali.
Pa samo nekaj je revež vprašal.

PS: smešni odgovori
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 1.4tsi stantgas

Napisal/-a xxl So avg 01, 2020 4:53 pm

Človek vljudno vpraša in celo na zbadanje spoštljivo odgovarja. Mislim, da si takšnega odnosa ne zasluži.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
reli92
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: Pe jul 31, 2020 6:13 pm

Re: 1.4tsi stantgas

Napisal/-a reli92 So avg 01, 2020 4:59 pm

kseb je napisal/-a:Lepo ste ga popljuvali.
Pa samo nekaj je revež vprašal.

PS: smešni odgovori


Se ubistvu strinjam

Firediver je napisal/-a:
reli92 je napisal/-a:...raje pa v primeru da je napaka na vozilu odpravim cimprej. ...


Blagor tebi, da nimaš drugih večjih skrbi in da taki malenkosti (pojdi do mehanika, obrazloži to težavo in opazuj odziv mehanika!) že pomisliš na okvaro.

Naj uganem, nič se ti ne dogaja, pa bi rad nekaj iskal, poizvedoval, nemara "šravfal"?

Moj nasvet: Omisli si familijo, vsaj dva froca in dolgčasa ne boš več poznal. Če boš še preveč tečno babnico izbral pa sploh...


Ne razumem zakaj se spuscas na osebni nivo, se ne mislim nic kregat ker sploh ne razumem kako ti je uspelo iz mojega vprasanja o lastnosti teh motorjev razbrati, da sem ce ne ovinkarim "klinc ki se sekira samo za avto". Popolnoma neprimerno.

Sam imam veliko izkusenj z mehankarijo, delam cele dneve v licarski peci da zasluzim za opremljanje stanovanja, obenem pa po izgubi druzinskega clana se sofinanciram drug del familije, pa se spravlas na tak nivo. Ker pa ne maram nepricakovanih stroskov sem zastavil simpl vprasanje za lastnike ali poznavalce tega motorja, sicer pa ne dam veliko na avto le rad bi da nekaj let deluje.

Tako da bi lepo prosil brez bv osebnih napadov, ne razumem poante forumov, ce ne moras zastaviti simpl vprasanja brez takih bedarij.
 
reli92
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: Pe jul 31, 2020 6:13 pm

Re: 1.4tsi stantgas

Napisal/-a reli92 So avg 01, 2020 5:09 pm

xxl je napisal/-a:Človek vljudno vpraša in celo na zbadanje spoštljivo odgovarja. Mislim, da si takšnega odnosa ne zasluži.


Hvala za podporo tudi sam preverjam kaj sem tako groznega vprasal...
 
PsyOps
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: To sep 23, 2014 8:16 pm

Re: 1.4tsi stantgas

Napisal/-a PsyOps So avg 01, 2020 5:39 pm

Osebno se skoraj ne upam česa vprašati tukaj, ker lahko pričakujem podobne odgovore. Avtor teme si takega odnosa ne zasluži.
Forum s časom opazno izgublja kvaliteto. Lp
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 1.4tsi stantgas

Napisal/-a tomzzi So avg 01, 2020 7:18 pm

Jap forum je že zdavnaj izgubil na kvaliteti.
Zato zadnje čase le redko kaj objavim.
Razlog so določeni uporabniki.
Čim kakšno kritiko napišeš pa čeprav utemeljeno je cel halo. Seveda če se gre za njim priljubljeno znamko.

Na splošno pa je odnos dolocenih... Ga ni.
Dajmo še malo manj spuščati na osebni nivo in pokažite vsaj malo kulture. Eni jo očitno ne poznate.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: 1.4tsi stantgas

Napisal/-a limas So avg 01, 2020 8:29 pm

Tudi pri novejših verzijah 1.4 tsi je zaznati klenkanje v prostem teku. Tako pravijo izkušnje lastnikov na drugih forumih.
Se pravi,da ne gre za okvaro ampak za "stanje tehnike". Ne vem pa zagotovo na katerem servisu so si pred leti izmislili na slogan. Je bil VW ali KIA? S tem so se rešili marsikaterega reklamacijskega zahtevka.

Na splošno so vsi 3-valjni turbo bencinarji nekoliko nemirni, 1.4 tsi pa je 4-valjnik, ampak z napako v zasnovi. Kljub posodobitvam ne spada med dobre turbo bencinarje.
Zadnjič spremenil limas, dne So avg 01, 2020 8:53 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
reli92
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: Pe jul 31, 2020 6:13 pm

Re: 1.4tsi stantgas

Napisal/-a reli92 So avg 01, 2020 8:51 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Hvala lepa za odlicno pojasnilo, kakorkoli mi ni vsec sem vesel, da je to lastnost motorja.

tomzzi je napisal/-a:Jap forum je že zdavnaj izgubil na kvaliteti.
Zato zadnje čase le redko kaj objavim.
Razlog so določeni uporabniki.
Čim kakšno kritiko napišeš pa čeprav utemeljeno je cel halo. Seveda če se gre za njim priljubljeno znamko.

Na splošno pa je odnos dolocenih... Ga ni.
Dajmo še malo manj spuščati na osebni nivo in pokažite vsaj malo kulture. Eni jo očitno ne poznate.
PsyOps je napisal/-a:Osebno se skoraj ne upam česa vprašati tukaj, ker lahko pričakujem podobne odgovore. Avtor teme si takega odnosa ne zasluži.
Forum s časom opazno izgublja kvaliteto. Lp


Me veseli da so se normalni ljudje ki razumejo, da gre le za navadno vprasanje in ne za iskanje problemov!
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: 1.4tsi stantgas

Napisal/-a Panzeraustirol So avg 01, 2020 9:27 pm

Vedenja nekaterih sploh ne bom komentiral, nekateri imajo očitno še zmeraj preveč prostega časa... :roll:

Bom pa komentiral tale 1.4 motor: v širši žlahti je v lasti, sicer avtomatik ampak bi rekel z 90% gotovostjo, da ima enak motor. Sem se nekajkrat imel priliko peljat in takih in drugačnih težav v leru nisem zaznal. :)

Kar seveda ne pomeni, da je motor brez napak. Kakor so drugi omenili, 1.4 VW bencinarji niso najboljši, niso pa katastrofalno slabi kar se tiče zanesljivosti (kakor recimo Renault R11 1.4 bencinar, pa motor Alfe GTV6, Lancie Gamme... :huh:). Babičin Polo 9n3 z 1.4 bencinarjem dela odlično, vendar ima potencialne težave z spreminjanjem oblike cilindrov v valjasto. Upajmo, da se ne zgodi, kaj drugega ne moremo narediti glede tega. In upam, da ni na tvojem avtu nič resnega oz. sploh nič za popravit, če je le ler nemiren. :D
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 1.4tsi stantgas

Napisal/-a sašo5 So avg 01, 2020 9:40 pm

tankaj "stotko"(omv).....to bi sicer moral že od prvega dneva.....pa na 45tkm ko bo servis, zamenjaj svečke, obvezno NGK (oznako poglej v teh.knj)....preveri še, ce je bila kaka posodobitev ECU-ja

in ni normalno, da tako dela_tako dela Remaultov dizel, ko dize "ščijejo, tole je pa le VW, neprimerljiv z Renaultom......
 
reli92
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: Pe jul 31, 2020 6:13 pm

Re: 1.4tsi stantgas

Napisal/-a reli92 So avg 01, 2020 10:25 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Avto naj bi se vedno tankalo s 100ko tudi sam ne dajem drugega notri. Je pa to potresanje tako minimalno da moras res vedeti kaj iskat da ga cutis. Gredo pa naslednji teden notri NGK z razmakom 0.75 (naj bi bili zelo obcutljivi na razmak med 0.7 in 0.8). Za posodobitev sem ze klical in naj je nebi bilo. Bom probal pa se na verovskovi povprasat. Je pa res ta to ne dela vedno le ko obrati padejo na tistih abnormalnih 700 ali kolikor pac je, ko je npr zalaufana klima in so obrati na 800 tega ni nic cutit. Baje je nekaj v vezi z emisijami. In prav v tem sem govoril da nekateri smatrajo to za normalno in nekateri ne ceprav same sunke nebi opisal kot nepopoln vzig/missfire saj tudi ni spremembe zvoka motorja, le kot da se rahlo zagunca (vztrajnik mogoce), obenem pa tudi racunalnik ne belezi napak
Panzeraustirol je napisal/-a:Vedenja nekaterih sploh ne bom komentiral, nekateri imajo očitno še zmeraj preveč prostega časa... :roll:

Bom pa komentiral tale 1.4 motor: v širši žlahti je v lasti, sicer avtomatik ampak bi rekel z 90% gotovostjo, da ima enak motor. Sem se nekajkrat imel priliko peljat in takih in drugačnih težav v leru nisem zaznal. :)

Kar seveda ne pomeni, da je motor brez napak. Kakor so drugi omenili, 1.4 VW bencinarji niso najboljši, niso pa katastrofalno slabi kar se tiče zanesljivosti (kakor recimo Renault R11 1.4 bencinar, pa motor Alfe GTV6, Lancie Gamme... :huh:). Babičin Polo 9n3 z 1.4 bencinarjem dela odlično, vendar ima potencialne težave z spreminjanjem oblike cilindrov v valjasto. Upajmo, da se ne zgodi, kaj drugega ne moremo narediti glede tega. In upam, da ni na tvojem avtu nič resnega oz. sploh nič za popravit, če je le ler nemiren. :D


Tudi sam mislim da ni omembe vredno to vedenje ampak ok.

Zanimivo se mi zdi da si omenil avtomatike. Namrec moj je rocni in skoraj bi lahko trdil da je to rahlo potresanje nekako povezano z dvomasnim vztrajnikom (ja kakor sem preveril ga avto sigurno ima), je pa res da tudi sam tega na testni voznji nisem opazil, opazil sem sele po 2eh tednih lastnistva, ko zacnes malo bolj opazati razne malenkosti na avtu, tako da bi rekel da je mozno da nebi opazil ce za zadevo ne ves oz se z njo ne ukvarjas.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: 1.4tsi stantgas

Napisal/-a limas Ne avg 02, 2020 8:35 am

sašo5 je napisal/-a:
in ni normalno, da tako dela_tako dela Remaultov dizel, ko dize "ščijejo, tole je pa le VW, neprimerljiv z Renaultom......


Od polnoletnih članov foruma je tudi pričakovati objave kot se spodobi za polnoletne osebe.
Že obstaja ogromno gradiva, ki dokazuje problematičnost 1-4 tsi motorjev in ti greš v relativizacijo problema z Renaultovimi dizli, ki so mimogrede, veliko bolj zanesljivi od VW dizlov.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov