Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
reli92
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: Pe jul 31, 2020 6:13 pm

Re: 1.4tsi stantgas

Napisal/-a reli92 Ne avg 02, 2020 8:58 am

limas je napisal/-a:
sašo5 je napisal/-a:
in ni normalno, da tako dela_tako dela Remaultov dizel, ko dize "ščijejo, tole je pa le VW, neprimerljiv z Renaultom......


Od polnoletnih članov foruma je tudi pričakovati objave kot se spodobi za polnoletne osebe.
Že obstaja ogromno gradiva, ki dokazuje problematičnost 1-4 tsi motorjev in ti greš v relativizacijo problema z Renaultovimi dizli, ki so mimogrede, veliko bolj zanesljivi od VW dizlov.


Bom rekel da tudi sam opazam da vw grupa ni po zanesljivosti is samem delovanju to kar sem si predstavljal. Avto pa sem menjal iz 2.0tdi (delal sem le krajse relacije posledicno konstantne regeneracije itd tako da sem se odlocil za bencinarja + manjsi stroski registracije in zavarovanja). Sem pa izbiral med golfom in meganom, za golfa pa sem se odlocil izkljucno zaradi nizke cene in razlike v izdelavi (novejse renaulte na sihtu kar dostkrat dobimo in moram reci da nisem nekaj presenecen nad kvaliteto izdelave - stvari ki jih opazis ko je avto razstavljen, merjenje diagonal itd) pa da ne bo izpadlo kot da pljuvam sem za golfa dobil pac dobro ponudbo, vendar mislim da v osnovi velja neko nacelo:

Vag je zaslovel z zaneslivostjo 1.6sdi, 1.9sdi in 1.9tdi in lahko naredijo kar zelijo se vedno bodo zaradi teh motorjev veljali za zanesljive avtomobile

Alfa npr je pa zaradi 2eh motorjev (mislim da je bil eden 1.7boxer za drugega pa nevem - ne bom pameten ker nisem najvecji poznavalec) zaslovelq kot kraljica odstavnih pasov pa lahko zacne delati se tako zanesljive avte pa bo se vedno veljalo isto ker so si izdelovalci prisluzili tak renome (1.9jtd ter 2.4 jtd sta bila super motorja)

V glavnem ce gledamo na to res ne moramo presodit ali je tako delovanje normalno ali ne, sem pa zdaj probal se enega 2.0fsi, ki dela isto, ter enega renoja 1.2 ki prav tako vcasih podobno zagunca tko da je zgleda to nek standard/ali sem pa samo prevec pikolovski
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: 1.4tsi stantgas

Napisal/-a nejc1 Ne avg 02, 2020 9:21 am

Sem ravno mislil napisat, da težko boš našel kak motor v tem rangu vozil, kjer ne bi zaznal nobenega mini tresenja v kolikor si zelo pikolovski in občutljiv... Nekdo drug, ki je malenkost manj občutljiv bo pa v istem vozilu rekel "o čem ti to, o kakem tresenju govoriš?!" Sem delal tudi pri vagu nekaj časa in o ta novejših 1.2 in 1.4 TSI-jih (torej jermen in čimnovejši letnik) nimam ene slabe stvari za rečt. Prav nobenih težav nismo imeli s temi motorji...
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: 1.4tsi stantgas

Napisal/-a coco66 Ne avg 02, 2020 2:03 pm

Mazda -benzin ,jo ne čuješ kadar dela- moraš pogledat na obratomer če sploh motor dela
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: 1.4tsi stantgas

Napisal/-a limas Ne avg 02, 2020 2:44 pm

nejc1 je napisal/-a:... da težko boš našel kak motor v tem rangu vozil, kjer ne bi zaznal nobenega mini tresenja v kolikor si zelo pikolovski in občutljiv....



Najde se odličen turbo bencinar tudi za najbolj občutljive: 1.33 tce (Renault - Mercedes) ali Toyota 1.2 T.
Mazda še nima malih turbo bencinarjev.
 
reli92
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: Pe jul 31, 2020 6:13 pm

Re: 1.4tsi stantgas

Napisal/-a reli92 Ne avg 02, 2020 3:24 pm

Saj je tudi tega vcasih treba pogledat ce je sploh zalaufan vcasih pa malenkost pogunca. Saj to mi je zanimivo. Ko pogunca je cca 700 obratov, ko pa ne pa cca 750. Sem ze skoraj siguren da so to neke veselice za manjsanje emisij
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: 1.4tsi stantgas

Napisal/-a ban Po avg 03, 2020 6:34 am

Si lastim golfa 1.4 TSI 125 KM, in tudi meni že od novega dalje občasno malo podrhtava v leru, če stojiš na mestu. Tako da je to očitno za ta motor to normalno. Ampak se ne sekiram.
 
reli92
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: Pe jul 31, 2020 6:13 pm

Re: 1.4tsi stantgas

Napisal/-a reli92 Po avg 03, 2020 8:53 am

No super slisat se od lastnika doticnega motorja :)
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 61 gostov