Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Motor kadi

Napisal/-a golfabimu Ne avg 23, 2020 9:54 am

Ja vsi bomo pomrli zarad odstranjenih DPFov.
Verjami, da vse peči na kurilca in drva delajo bistveno večje sranje glede delcev kakor pa tist majhen odstotek vozil, ki imajo odstranjen DPF.
Sicer ga sam pri sebi nebi nikol odstranil ( mi ni težko dat tistih 500 eur za menjavo satovja), ampak pejd enkrat pozimi v Bosno pogledat ko še skoraj vsi kurijo na drva. Boš videl meglo. Konec koncev opazim že pri nas na vasi, ko ljudje zakurijo svoje kaminčke ipd...A čmo še na dimnike DPF montirat?
Pa izgnat vse, ki nimajo denarja ali pa potrebe za novejša vozila in furajo stare dizle brez DPF filtra...
Ljudje iščete dlako v jajcu, nihče pa ne pogleda malo okoli sebe in se vpraša.
Zaključujem argumentiranje v tej temi.

Lp,
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: Motor kadi

Napisal/-a Panzeraustirol Ne avg 23, 2020 10:05 am

Glede EGRjev in DPFov: OP si je izbral tak avto, katerega 1.6 dizel ima občasne težave z EGRjem. Glede na to, da se eko standardi v avtoindustriji zaostrujejo in z vsakim EURO emisijskih razredom od EURO 2 zdaj že prepolovijo, bi rekel da proizvajalci vse bolj integrirajo EGR in DPF v motorni sklop. :bere

O 2017 letniku z EURO 5 emisijskim razredom bi si drznil reči, da odstranitev EGRja in DPFa škodi motorju. Če se je to lahko brez težav odstranjevalo še pri EURO 3 avtomobilih, se zdaj to ne splača več. Govorim iz navarovarstvenega in tehniškega vidika hkrati. :|
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Motor kadi

Napisal/-a jack86 Ne avg 23, 2020 11:35 am

Cefizelj je napisal/-a:Ponavadi šobe malo "ščijejo" z leti in zato kadi črno.

Aha,. torej prostata ga daje :lol:
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1103
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Motor kadi

Napisal/-a cc09 Po avg 24, 2020 8:31 am

Pa kaj ce nima not dpfja, ena stvar manj za skrbet. Prepametni eko skladovci ste mi prav zanimivi, me prav zanima kako bi blo ko bi vam sel dpf pa bi rabli dat za novga, pa bi kaj hitro iskali alternative.

Sej sem napisal, da naj proda avto in si kupi takega, za katerga si lahko privošči vzdrževanje. Recimo auris karavan hibrid za isti denar ima še nižjo porabo in nima dpfja.

ampak pejd enkrat pozimi v Bosno pogledat ko še skoraj vsi kurijo na drva.

Zakaj pozimi, pejd poleti ko se ne kuri v Sarajevo, pa boš videl kakšen je zrak ko se vsi vozijo brez filtrov. Neke industrije pa tudi nimajo.

A čmo še na dimnike DPF montirat?

Da, v par letih bo to obvezno.

Pa izgnat vse, ki nimajo denarja ali pa potrebe za novejša vozila in furajo stare dizle brez DPF filtra...

Ne, samo tiste, ki kupujejo nove dizle in odstranjujejo filtre.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Motor kadi

Napisal/-a Kristjan123 Po avg 24, 2020 9:12 am

golfabimu je napisal/-a:Ja vsi bomo pomrli zarad odstranjenih DPFov.
Verjami, da vse peči na kurilca in drva delajo bistveno večje sranje glede delcev kakor pa tist majhen odstotek vozil, ki imajo odstranjen DPF.
Sicer ga sam pri sebi nebi nikol odstranil ( mi ni težko dat tistih 500 eur za menjavo satovja), ampak pejd enkrat pozimi v Bosno pogledat ko še skoraj vsi kurijo na drva. Boš videl meglo. Konec koncev opazim že pri nas na vasi, ko ljudje zakurijo svoje kaminčke ipd...A čmo še na dimnike DPF montirat?
Pa izgnat vse, ki nimajo denarja ali pa potrebe za novejša vozila in furajo stare dizle brez DPF filtra...
Ljudje iščete dlako v jajcu, nihče pa ne pogleda malo okoli sebe in se vpraša.
Zaključujem argumentiranje v tej temi.

Lp,


V vsakem trenutku za vsako stvar obstaja nekdo ki dela "večje sranje" od tebe to pa še zmerja ni opravičilo, da ga delaš tudi ti.
Če imaš za nakup avta s "sodobnim" motorjem potem vzdržuješ to "sodoben" motor in ja v tvojem primeru je to zamenjava dpf-ja če ne ne kupiš nekaj manj" sodobnega" Vse ostalo je ... pa naj to počne še tako priznan tuner.
 
reli92
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: Pe jul 31, 2020 6:13 pm

Re: Motor kadi

Napisal/-a reli92 Sr avg 26, 2020 9:05 am

cc09 je napisal/-a:
Pa kaj ce nima not dpfja, ena stvar manj za skrbet. Prepametni eko skladovci ste mi prav zanimivi, me prav zanima kako bi blo ko bi vam sel dpf pa bi rabli dat za novga, pa bi kaj hitro iskali alternative.

Sej sem napisal, da naj proda avto in si kupi takega, za katerga si lahko privošči vzdrževanje. Recimo auris karavan hibrid za isti denar ima še nižjo porabo in nima dpfja.

ampak pejd enkrat pozimi v Bosno pogledat ko še skoraj vsi kurijo na drva.

Zakaj pozimi, pejd poleti ko se ne kuri v Sarajevo, pa boš videl kakšen je zrak ko se vsi vozijo brez filtrov. Neke industrije pa tudi nimajo.

A čmo še na dimnike DPF montirat?

Da, v par letih bo to obvezno.

Pa izgnat vse, ki nimajo denarja ali pa potrebe za novejša vozila in furajo stare dizle brez DPF filtra...

Ne, samo tiste, ki kupujejo nove dizle in odstranjujejo filtre.


Kot vegan, ki prepricuje zakaj se ne sme jesti mesa. Sem vse za ohranjanje narave ipd samo da ste pa zdle napadl cloveka z raznoraznimi zameni avto pa nevem kaj je pa mal huda zarad tega dpf filtra ki je dalec od najvecjega problema pri ekoloskem onesnazenju.

Cakam da se gdo OPja, obtozi taljenja ledu na antarktiki.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1103
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Motor kadi

Napisal/-a cc09 Sr avg 26, 2020 12:21 pm

Ja, tebe skrbi za Zemljo, zato te ne skrbi za dpf, mene pa skrbi za moja pljuča, zato me skrbi za dpf. Smo si pač različni. Zemlji je precej vseeno, če ima kdo dpf ali ne. Ona bo preživela.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Motor kadi

Napisal/-a abbe Sr avg 26, 2020 12:55 pm

golfabimu je napisal/-a:Hmmm kolikor vem je praksa, da se pri odstranjevanju dpf-a tudi blendira oz. izključi/bypassa tudi egr.
Mislim da bi Alen (CSS) to tudi naredil, v kolikor ti je on odstranjeval tudi dpf.
Pa ti je kadil takoj po remapu ali je začel kasneje s časom?
Drugač maš pa dva EGR-a na tem avtu. Low in high pressure egr.
En je zadaj pri DPF-u in ni tako malo dela za odstranit ga, drugi je pred intercoolerjem.


Lp,


wtf?
Ni vse res kar napišem
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 60 gostov