Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
tedy199
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr feb 20, 2013 1:38 pm

Motor kadi

Napisal/-a tedy199 Če avg 20, 2020 6:01 pm

Pozdravljeni mokstri. Imam en problem.

Torej, imam Octavio, 1.6 TDI, 115 KM, letnik 2017. Trenutno prevoženih 85000 km.

Omeniti moram, da je avto bil čipiran ter v preteklosti zaradi nagajanja nekaterih senzorjev odstranjen oz. blindiran ter software-sko odstranjen tudi DPF filter. Takrat smo dali preveriti tudi tesnenje šob in vse je bilo OK.

Avto mi je pričel v zadnjem času črno kaditi, predvsem pri pospeševanju. Najbolj je izrazito pri speljevanju z "nule" (križišče...), kjer veter ne odnese pač tako dima... Pa to govorim pri čisto normalnem speljevanju, brez nekega kurjenja gum... Med samo vožnjo potem malenkost manj pokadi, mogoče kdaj pri prestavljanju ter ponovnem pospeševanju. Avto gre drugače normalnk, poraba je normalna, vse ok...

Kaj predlagate? Razmišljal sem malo v smeri kakšnega aditiva za začetek, da prepuca dizelski sistem... Lahko, da se mora avto sedaj "navaditi" na pogoje DFP off in čipiranja, pa bo potem OK?
 
reli92
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: Pe jul 31, 2020 6:13 pm

Re: Motor kadi

Napisal/-a reli92 Če avg 20, 2020 7:25 pm

Prvo kar bi pomislil je zapacan egr ventil. Glede na to da je 1.6 lahko tudi problem z injektorji - preverit deviacije preko VCDS.
 
jeronimo
Novinec
 
Prispevkov: 372
Pridružen: Sr jun 22, 2011 2:44 pm

Re: Motor kadi

Napisal/-a jeronimo Če avg 20, 2020 9:13 pm

Pri 2017 DPF OFF? :D Bravo

Drugače definitivno ima tudi EGR blokiran.
Krivca bi iskal v smeri zrak/nafta. Al iti rahlo vleče fouš zrak ali šobe ne delajo točno kot bi morale.
Pri menjavi naftnega filtra predlagam da se vlije Antigripante.
Najbolj pomembno je, da za avtom diši po pohanju :D
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Motor kadi

Napisal/-a jack86 Če avg 20, 2020 9:25 pm

No, to bi tudi jaz rad vedel, zakaj črno kadi.
Jaz imam na 12 let starem saabu še vso "ekologijo" gor, nobenega čipanja. Zadnji dve leti pa opažam, da rad črno pokadi, tako kot je opisal avtor teme.

Pa me moti, ker se saje kar dobro zažrejo na krom izpuh :D
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Motor kadi

Napisal/-a Cefizelj Če avg 20, 2020 9:50 pm

Ponavadi šobe malo "ščijejo" z leti in zato kadi črno.
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Motor kadi

Napisal/-a golfabimu Pe avg 21, 2020 5:37 am

Če ti kadi po čipanju in odstranitvi dpf, potem je enostavno poseg nepravilno oz. slabo narejen.
Sicer mal dima že puhne po odstranitvi, ampak kar sem jaz do zdaj videl ni to praktično nič. No pa izpušne cevi so sajaste po tem. Zakaj si pa sploh metal dof dol? Je bil tudi zabasan ali zgolj "preventivno"? Verjetno je bilo ceneje odstraniti, kot pa zamenjat okvarjene/težavne dele.
Lahko pa probaš litr antigripanta zlit not, pa boš videl če bo kaj bolje.

Lp,
 
tedy199
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr feb 20, 2013 1:38 pm

Re: Motor kadi

Napisal/-a tedy199 Pe avg 21, 2020 7:26 am

golfabimu je napisal/-a:Sicer mal dima že puhne po odstranitvi, ampak kar sem jaz do zdaj videl ni to praktično nič. No pa izpušne cevi so sajaste po tem. Zakaj si pa sploh metal dof dol? Je bil tudi zabasan ali zgolj "preventivno"? Verjetno je bilo ceneje odstraniti, kot pa zamenjat okvarjene/težavne dele.


Nastale je razpoka na samem monolitu filtra. Avto je posledično med regeneracijo pričel dobivati napačne parametre, kar je vodilo do tega da regeneracij ni zaključeval. Posledično se je DPF zapacal... Enkrat smo ga potem ščistili, a se je čez čas zadeva pričela vračati... Takrat smo rekli da DPF off. Pred tem smo preverili vse senzorje okrog DPF sistema, pa je bilo vse ok.
 
MadIggy
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr feb 04, 2009 8:57 pm

Re: Motor kadi

Napisal/-a MadIggy Pe avg 21, 2020 7:28 am

A ni bil avto pred posegom še v garanciji? Prvo na kar bi pomislil je slabo narejen poseg, na to pa EGR, injektorji kot so že ostali omenili.
 
tedy199
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr feb 20, 2013 1:38 pm

Re: Motor kadi

Napisal/-a tedy199 Pe avg 21, 2020 7:46 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Avto je bil izven garancije. Tovarniško so potem ponudili nek popust za menjavo celotnega DPF filtra, samo je bila številka ogromna, si lahko kar predstavljaš...
Poseg je bil opravljen pri CSS-u. In to s popravljeno mapo v tej smeri že...
Je možno da je EGR kriv, da je ostal zapacan med tem ko ga je DPF pacal?
Torej mislim čiščenje EGRa? Šobe so OK. Smo jih sneli in dali na tester za tesnenje.
 
MadIggy
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr feb 04, 2009 8:57 pm

Re: Motor kadi

Napisal/-a MadIggy Pe avg 21, 2020 9:36 am

Možno, čiščenje EGR ni nek zakomplciran postopek (res pa je da ne poznam 1.6 TDI), bi se splačalo probat v vsakem primeru.
 
reli92
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: Pe jul 31, 2020 6:13 pm

Re: Motor kadi

Napisal/-a reli92 Pe avg 21, 2020 1:12 pm

Kot sem ze rekel prva in najcenejsa varianta za probat je egr spucat. Ce so sobe ok je tezko kaj drugega razen slaba mapa
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Motor kadi

Napisal/-a golfabimu Pe avg 21, 2020 3:32 pm

Hmmm kolikor vem je praksa, da se pri odstranjevanju dpf-a tudi blendira oz. izključi/bypassa tudi egr.
Mislim da bi Alen (CSS) to tudi naredil, v kolikor ti je on odstranjeval tudi dpf.
Pa ti je kadil takoj po remapu ali je začel kasneje s časom?
Drugač maš pa dva EGR-a na tem avtu. Low in high pressure egr.
En je zadaj pri DPF-u in ni tako malo dela za odstranit ga, drugi je pred intercoolerjem.


Lp,
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1103
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Motor kadi

Napisal/-a cc09 Pe avg 21, 2020 5:33 pm

Prodaj in si kupi avto, ki si ga lahko privoščiš vzdrževat.
 
kamerad
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Po okt 06, 2008 6:51 am
Kraj: dežela cvička

Re: Motor kadi

Napisal/-a kamerad Pe avg 21, 2020 6:20 pm

Tri leta star avto s tako kilometražo.....halo !!!! :
Germany made.... :mrgreen:



LP
 
TihaVoda
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Po avg 05, 2019 3:57 pm

Re: Motor kadi

Napisal/-a TihaVoda Pe avg 21, 2020 6:25 pm

Upam, da začnejo na tehničnih čim prej preverjati prisotnost in delovanje DPF-ja.
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Motor kadi

Napisal/-a golfabimu So avg 22, 2020 8:06 am

Mislim na tem forumu ste pa eni res fukjenci. Človek vpraša za nasvet oz. mnenje, dobi pa odgovore ki nimajo veze s temo.
Brezveze sploh kaj spraševat očitno.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1103
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Motor kadi

Napisal/-a cc09 So avg 22, 2020 2:26 pm

Noben resen forum ti ne pomaga pri napol legalnih rabotah, ki po vrhu še strupijo ljudi. Tisto firmo, ki je to naredila, bi pa itak morali zapret. Na internetu se ne reklamirajo ravno s tem. Samo za testiranje...my ass.

Pravilen odgovor je, da odpelje avto na pravi servis, ki ga zna spravit v original stanje. Kolk stane stane. Ne rabi bit uraden servis. Potem se lahko dalje menimo.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Motor kadi

Napisal/-a pskoda So avg 22, 2020 5:39 pm

Ta avto dvomim, da ima samo 85kkm
Lp
 
reli92
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: Pe jul 31, 2020 6:13 pm

Re: Motor kadi

Napisal/-a reli92 Ne avg 23, 2020 9:05 am

golfabimu je napisal/-a:Mislim na tem forumu ste pa eni res fukjenci. Človek vpraša za nasvet oz. mnenje, dobi pa odgovore ki nimajo veze s temo.
Brezveze sploh kaj spraševat očitno.


Se strinjam mislim da tisti ki nimate odgovorov ki bi lahko pomagali cloveku raje svoj cajt potroste za kej druzga pa svoje bedaste komentarje zadrzte zase. Ne moram verjet kako primitivni ste lahko eni pa hodte mirno spat.

Pa kaj ce nima not dpfja, ena stvar manj za skrbet. Prepametni eko skladovci ste mi prav zanimivi, me prav zanima kako bi blo ko bi vam sel dpf pa bi rabli dat za novga, pa bi kaj hitro iskali alternative.

Kot receno povlecte glavo iz pi**e pa se skulirite, pomagajte cloveku, ce pa ne znate pa tisina
 
1992Diavolo1992
Novinec
 
Prispevkov: 319
Pridružen: Pe sep 13, 2013 6:49 pm

Re: Motor kadi

Napisal/-a 1992Diavolo1992 Ne avg 23, 2020 9:20 am

Osebno sem misljenja, da taksne stvari ne sodijo na forum. Dpf in egr sta tam z razlogom, odstranitev teh stvari je genocid nad clovestvom-grobo rečeno. To potem ni vec euro 5 standard, ampak euro 3 ali se slabše, glede na to, da so moderni avtomobili narejeni na tem principu.

Cas bi ze bil da se takšne in drugačne firme zacne zapirat, ustanovitelje pa primerno oglobit. Tehnicne servise pa seveda primerno opremit, da se bo merilo te stvari. Ce ni dpf-ja, se pa verjetno itak vidi.

Prosim za zaklep taksnih tem, ker to je kriminal. Lepo je videti, da nisem edini taksnega mnenja.

Se opravičujem, ker ne sledim temi, ampak taksno pocetje je preprosto nedopustno.

Lp
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 57 gostov