Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Majko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: To sep 15, 2020 9:57 am

Audi a6 2015 problem z uzigom

Napisal/-a Majko Sr sep 16, 2020 10:25 am

Pozdravljeni, imam audija a6 2015 letnik, 140kw 190KM,problem imam da avto obcasno ne užge,ko pritisnem gumb za sekudno se zacne odpirati displej in se zapre nazaj,motor pa ne zaštarta,vcasih rabim 10 minut pritiskat gumb da bi koncno užgal. Na diagnostiki ni nobene napake,baterija tudi dvomim da je hin ker bi mi verjetno pokazal,pa tudi ko motor zastarta uzge normalno. Je mogoce imel kdo podoben primer kaj bi lahko bilo narobe? Hvala vsem za kaksen nasvet. Lp
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Audi a6 2015 problem z uzigom

Napisal/-a Firediver Sr sep 16, 2020 11:17 am

Diagnostika je bila slučajno delana na čunga-lunga testerju?
Mojster, ki je delal diagnostiko, ne ve, v katero smer iskati naprej?

Predlagam obisk konkretnega mojstra s pravim testerjem. Bo imel tudi več izkušenj, da predlaga kako naprej.

Tukaj lahko ugibamo, ti si boš delal stroške...ali pa mojstra učil, kaj mora preveriti. Nič od tega ni dobro...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Audi a6 2015 problem z uzigom

Napisal/-a Ivan36 Sr sep 16, 2020 11:30 am

A ima to vozilo že AGM aku ? Mogoče je ravno na meji uporabe pa mu Amperi padejo voltaža pa je še OK ? Preveri AKU! Mami je prejšni teden počepnil nov aku not od marca letos in preverim napetost 3,80V :shock: :DDD Alternator polni pravilno dam rezervni aku in 4 dni dela BP. Sedaj je not spet ta nov AKU not, napolnjen, čakam kdaj se bo spet izpraznil .... Se pa res malo vozi ...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Audi a6 2015 problem z uzigom

Napisal/-a pskoda Sr sep 16, 2020 11:49 am

Če je vw koncern oz vsaj pri njih vem, da je potrebno z testerjem vpisat nov aku, da računalnik ve, da je drugi.
Z testerjem recimo vcds pod modul gateway (19) pod adaptation potem izbereš battery adaptation in prepišeš, kar zahteva. Vse stvari lahko prebereš na aku-ju.
Z tem ne samo, da pravilno deluje s&s, polnjenje,... ampak tudi podaljšaš življensko dobo aku-ja
Lp
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 105 gostov