Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Popravilo rjastih pik

Napisal/-a Panzeraustirol Če sep 17, 2020 7:30 pm

Pozdravljeni

Rad bi se lotil popravila majhnih pikic na haubi, A stebričku in celo na strehi. Prejšnji lastnik je očitno rad vozil po močno šrotanih cestah... :? Te pikice, ki niso rjaste in imajo spodaj še temeljno barvo, niso noben problem. Za to grem jutri kupit barvo v spreju in temeljno barvo v spreju. :)

Malo bolj delikatne so mi že rjaste pikice. Ne vem kako naj rjo odstranim. Kemično (konverter rje v primer, samo odstranjevalec) ali samo zdrgnem (zobotrebec z aluminijem in WD 40, zelo fina okrogla pilica, šivanka)? Ne bi namreč rad lepo popravil pikice, nato pa se barva začne napihovat od rje spodaj. :|

Vsak odgovor je dobrodošel,
če so potrebne slike jih pošljem lahko jutri. :)
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Popravilo rjastih pik

Napisal/-a thunderbolt Če sep 17, 2020 11:35 pm

Panzeraustirol je napisal/-a:Te pikice, ki niso rjaste in imajo spodaj še temeljno barvo, niso noben problem. Za to grem jutri kupit barvo v spreju in temeljno barvo v spreju. :)


Pocasi, ti tule govoris o leteci rji, za kar ne potrebujes nobene barve, ampak odstranjevalec zracne rje in plastelin (avtomobilski).
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: Popravilo rjastih pik

Napisal/-a Panzeraustirol Pe sep 18, 2020 9:37 am

Točno vem kaj govorim :lol:

Ko povem pikice mislim udrtine od kamenčkov. Nekateri so udarli do kovine (in je začela rjavet), drugi so udarli do temeljne barve in rje (še?) ni. Barva z lakom falita v vsakem primeru, ker sta se odkrušila.
 
reli92
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: Pe jul 31, 2020 6:13 pm

Re: Popravilo rjastih pik

Napisal/-a reli92 So sep 19, 2020 5:37 am

Problem je da tista rja ki jo vidis v pikici ni samo velikost pikice, ce bi jo hotel sanirat bi moral obrusit kar velko povrsino okoli nje. Za popravilo samih pikic priporocam da predhodno kapnes not malo ferosana, (v sluzbi imamo v ta namen od forcha mleko huda zadeva). Pocakaj 2 uri razmasti z antisilikonskim cistilom in pikaj z barvo. Ne pozabi dat lak cez ali pa vsaj trdilec v bazo

To je pa tista zadeva ki jo uporabljamo https://www.foerch.si/kemija-za-delavni ... oplex-l237
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: Popravilo rjastih pik

Napisal/-a Panzeraustirol So sep 19, 2020 2:35 pm

Pri moji barvi (kovinska svetlo siva) je silen problem, da je zelo težko zadeti pravo količino nanosa. V mešalnici barv je včeraj mešal nekomu z rdečim Seatom pred mano 5 minut, meni je 1 uro ker je odtenek zelo lahko falit. :roll:

In o rostkonverterju sem že razmišljal, problem je črna barva v katero se rja spremeni. In bi rekel da bi se skozi primer in barvo to precej videlo.
 
reli92
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: Pe jul 31, 2020 6:13 pm

Re: Popravilo rjastih pik

Napisal/-a reli92 So sep 19, 2020 5:15 pm

Verjemi barve (sploh srebrne) ti nebo nihce zadel v nulo. Tudi ce dva licarja delata 2 paneli bo malenkostna razlika v odtenku (sprobano ko me je sodelavec nadomescal v peci ko sem bil na dopustu).

Cez primer se nebo nic videlo, delamo to skoraj dnevno. Seveda pa nebos naredil nikoli tako da bo neopazno. Tukaj gre bolj za zascito kot kaj drugega
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: Popravilo rjastih pik

Napisal/-a Panzeraustirol So sep 19, 2020 9:31 pm

Malo bom pogledal takšne rostkonverterje, če bodo kvalitetni ter cenovno in količinsko ugodni jih bom vzel. Wurthovega 1L pač ne rabim za par pikic :lol:
 
reli92
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: Pe jul 31, 2020 6:13 pm

Re: Popravilo rjastih pik

Napisal/-a reli92 Ne sep 20, 2020 12:10 am

Mislim da ce gres v bauhausa po ferosan bos vec kot zadovoljen, kot sem rekel fuchsa imamo na firmi zq pro uporabo, bilokaksen konverter bo dovolj
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Popravilo rjastih pik

Napisal/-a zzitop To mar 02, 2021 4:18 pm

Ne vem no, Würth, ovo ono... Vsebina pa je fosforna kislina v isti koncentraciji.

Vzameš Antikorozin extra, deluje super.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 40 gostov