Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a For Pe okt 23, 2020 5:36 pm

To je v redu emozul ;)

Vsak ima svoje veselje. Skopuhi so tisti “reveži” ki nimajo ne avta ne “tisto drugo” a na računu ogromne zneske.

Če ti bo lažje imam tudi vse “tisto drugo” ....nič mi ne manjka, ne dopustov, ne hrane, ne strehe nad glavo, ne priskrbljenih otrok, ne za kavo, hobi....itd.

Tako da če dam zadnji denar za nov avto se to nobenega ne tiče.
Takšni ki se vtikajo v te zadeve so največji skopuhi ki najbrž lahko tudi imajo vse to, ampak ne upajo.
Kako bo kdo zapravil svoj denar je čisto njegova stvar.

Ti najbrž za kitaro in ojačevalec ne bi dal 5000?
Seveda ne, ker te to ne zanima, meni je to v veselje enako kot avto.

Z to zgodbo o AdBlue sem samo hotel povedat da so pooblaščeni serviserji očitno spremenili politiko (kar je tudi sašo napisal)

Še enkrat!
Ne gre za denar, ampak požrešen odnos ki ga v petih letih na tem servisu nisem doživel.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a emozul Pe okt 23, 2020 5:49 pm

Se popolnoma strinjam.
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a motom Pe okt 23, 2020 6:14 pm

Ne vem no... Za storitev dolivanja bi bile verjetno zaposlene 4 osebe, sprejemnik, skladiščnik, mehanik, blagajnik.
Meni so npr. pri menjavi olja zaracunali 18e za demontazo spodnjega pokrova motorja...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a Firediver Pe okt 23, 2020 7:35 pm

Vedno pravim, če imate pooblaščence za take zlatarje, zakaj še niste med njimi?
Bogastvo zagotovljeno...mar ne?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a sašo5 Pe okt 23, 2020 8:49 pm

For je napisal/-a:Si normalan?

Meni ne deluje......
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a thunderbolt Pe okt 23, 2020 10:21 pm

Se ena cvetka s pooblascenimi servisi. O imenih ne bom, ker je zdajsnji lastnik avta lolek in je popravilo raje placal iz svojega zepa in tako nimam nobenih dokazov, ki bi lahko podkrepili mojo zgodbo.
Zena je imela 2014 totalko z golfom 6, ki je bil kupljen nov dve leti pred tem. V levi bok se ji je zapeljal skozi rdeco pijani dasa iz Francija na balanci. Avto je bil ocenjen kot totalka, vendar se ga je popravljalo na pooblascencu v Ljubljani. Popravilo se je precej zavleklo, saj so cakali nov prag. Popravljeno je bilo drugace lepo. Avto ima sedaj ze 4 leta drugega lastnika, ki je bil s totalko seznanjen ob nakupu. Par mesecev nazaj mi pa zdajsnji lastnik pove, da mu je levi prag zacel grdo cveteti (rja). Ob obisku lokalnega licarja, ki mu lastnik zaupa, le ta ugotovi, da je bilo na pragu tudi po 2 cm filerja in da prag 100% ni bil menjan.
Ker bi bila stvar povsem lahko dokazljiva, da so na pooblascencu goljufali, sem lastniku prigovarjal, naj gre VSAJ do pooblascenca, ki je popravilo izvajal in zahteva popravilo (jaz bi sel se najmanj do zavarovalnice, ki je popravilo placala in se kam). Ta se za to ni odlocil, ker se mu ni dalo s tem ukvarjat in je raje placal 350€ iz svojega zepa za popravilo.
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 560
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a AssKicker So okt 24, 2020 7:41 am

Jest mam tudi odlične izkušnje, z hyundaijem v lescah. Dal zamenjat prednjo šipo.. Polomili so mi obe roki brisalcev, eno tm zašvasali na hitro, druga je počila tako, da je niso morali zrihtat. Od osmih čepov pri stranski letvi ob steklu so mi jih 7 polomili. Dokončno so uničili tesnilo (okej, res so se mu že malo poznala leta). Oba blatnika spraskali, najverjetneje z kakšnim orodjem pri menjavi stekla, ker sta identična risa na skoraj identičnem mestu....
Uglavnem povedali so mi samo za eno roko brisalca(!!!) Za drugo sploh nebi ugotovil, če nebi velemojstri obstoječo roko zmontirali 5 cm prenizko, da mi je brisalec pobrisal še 2 cm plastike pod prednjo šipo. Ko sem ga hotel prestaviti, sem videl da je pod plastičnim pokrovom nekaj na hitro švasano, ter zrbušeno... tudi plunc črne barve niso dal čez frišno brušen aluminij, da se nebi takoj opazilo.
Vse kar sem dobil od povračila, je bilo poliranje ene luči, druga je pa itak nova, ostalo sem vse na lastne stroške kupil.
Če so tko šlampasti pri vseh svojih posegih, bodo kmalu vsi hyundai za tisto njihovo slavno ograjo (zadnja postaja pred odpadom)
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a Ivan36 So okt 24, 2020 9:04 am

Z to zgodbo o AdBlue sem samo hotel povedat da so pooblaščeni serviserji očitno spremenili politiko (kar je tudi sašo napisal)

Še enkrat!
Ne gre za denar, ampak požrešen odnos ki ga v petih letih na tem servisu nisem doživel.

Saj ga nisi moral imeti, ker si imel vozilo ranga GOLF torej ljudsko vozilo :roll: Odnos in CENA se spremeni, če greš par razredov višje. Tudi ostali servisi bojo dražji tudi posodbitev NAVI bo dražja ipd še na gumah boš pol leta iskal optimalno ceno & obrabo :DDD Torej 100% stres in pojav sivih las :lol: Kmalu pride letni servis olja :twisted: To bo šele drama? Saj pravim, Dacia Duster nima teh problemov :huh:
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a sašo5 So okt 24, 2020 10:13 am

odnos in cena morata biti identična ne glede al si prišel z A8 ali Foxom.....
Daj Ivan nehaj trosit neumnosti in preberi kaj napišeš preden objaviš....
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a Gricko So okt 24, 2020 1:37 pm

to, kar si sedaj napisal pa je ( in sem siguren, da to tudi ti veš) bull shit!!

na žalost je tako, da se fino gleda s kakšnim vozilom si se pripeljal in TUDI kako si oblečen.... ob pogledu na stranko se hitro ustvari mnenje in pristop je temu "primeren"....
drugo je, če si stalna stranka in te poznajo, potem si to mnenje prilagodijo... v+ ali-
 
TihaVoda
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Po avg 05, 2019 3:57 pm

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a TihaVoda So okt 24, 2020 2:41 pm

Na žalost je res tako, ampak če stranke tega ne bi tolerirale, bi se moralo počasi spremeniti.

Takšen odnos me tako razkuri, da sem napisal že več mailov zaradi tega na višje inštance. Sprejemnik za pultom oz. kdorkoli, ki dela s strankami, nima kaj soditi strank glede na to, kako pridejo oblečene in s kakšnim avtom se pripeljejo. On je tam zato, da rešuje težave strank, ne da jih ocenjuje.

Če meni (ali komur koli drugemu) paše po svetu hodit v kavbojkah in majici in če mi zadostuje avto za 15 jurjev, je to moja odločitev. Pa čeprav bi tisti trenutek lahko skeširal in odpeljal najdražji avto, ki ga imajo razstavljenega v salonu.

Takšen odnos se ponavadi grejo majhni, nepomembni ljudje, ki v življenju niso veliko dosegli in svojo samozavest gradijo na zunanjih dejavnikih in navideznem povzdigovanju sebe nad druge.
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a mtl Po okt 26, 2020 8:26 pm

Sam poznam precej ljudi, ki kupujejo avto neke znamke samo zato, ker imajo serviserja, ki mu zaupajo.
V bistvu sem tudi sam kupil avto, za katerega imam zaupanja vrednega serviserja.
Ni pa važno, ali je pooblaščenc ali nepooblaščenc.
Sam imam precej stikov z obojimi in pri obeh se najdejo stručkoti in žal tudi nateguni. Lahko pa iz prve roke povem, da se tudi na pooblaščencih najdejo stručkoti, ki zadevo obvladajo dejansko v nulo, ne pa hodijo le v službo, da se poštempljajo za tistih 8 ur. In ne pišem o menjavi olja, temveč o zahtevnih zadevah ala nestandardne nadgradnje.
Se je pa treba zavedat, da je v Sloveniji kar pomanjkanje kvalitetnih mehanikov in lahko si predstavljate, kaj se dobi na trgu za minimalec.

Pa še en komentar: mene bi bilo v Sloveniji sram plačati nekomu za menjavo olja in filtra samo 15 EUR., vem pa da sem čuden :).
Sem pa prepričan, da gre pri tem za delo na črno in taki dejansko sami sebi razvrednotijo svoje delo, da ne govorimo o tistih, ki imajo za to odprto uradno podjetje in plačujejo vse obveznosti, ki izhajajo iz tega in so jim ti čista nelojalna konkurenca. Ampak to je že druga zgodba, žal smo še vedno na Balkanu.
Še več pametovanj na Mtl blog.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov