Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a Kristjan123 So sep 19, 2020 8:43 am

Vceraj opravimo prvi redni servis v lastni reziji na 5 let starem ford smax-u. Takoj ko snamemo zascito pod motorjem nama obema v oci pade kovinska cev med turbino in intercoolerjem na mestu kjer je varjen nosilec ze precer rjasta ze v globino in pocasi bo zmanjkalo "mesa" pa bo luknja kaj sledi vemo. Skratka narediva kar lahko temeljito ocistiva premazeva z rust konverterjem in par rok barve cez. Bi pa bilo to bolje narediti pred n leti ko je zacelo ampak pac resi kar mores... nekako po tihem upam da sva se pravocasno resila in bo zdaj mir sicer pa ob naslednji menjavi olja vidimo kje smo.Ocitno je tovarnisko tako slabo barvano-zasciteno. No in vprasanje kaj je delal pooblascenec prejsnjih 5 let? Pred vsakim servisom sem govoril da ce je karkoli razen olja in filtrov naj mi seveda prej sporocijo in bom potrdil da se uredi. Je tako tezko odvijacit 2 objemke +1 vijak na nosilcu ocistit pobarvat. Sej bi zaracunali jaz bi placal...

Ampak ocitno je bolje upat da cimprej pregnije skozi pa da ostanem kje na cesti ali v najboljsem primeru prilezem do doma z oblakom dima za sabo.
Koji k...c sem placeval 3x drazjo storitev menjave olja na pooblascencu, ce se jim ne da najbolj ocitnih in osnovnih stvari sanirat?
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a limas So sep 19, 2020 9:15 am

Jaz že dolgo zagovarjam stališče, da se izogibaš pooblaščencev takoj po preteku garancije; se pravi takoj po prvem servisu. Pomembno je najti zaupanja vrednega serviserja in ohranjati dolgoročno sodelovanje.
Marsikateri lastnik je pripravljen opraviti mali servis v lastni režiji, pa nima tistega garažnega kanala ali dvigala.

Je kakšen Ljubljančan, ki je pripravljen občasno in na kratko odstopiti garažo s kanalom proti plačilu?
Lahko na ZS.
Zadnjič spremenil limas, dne So sep 19, 2020 9:28 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a format So sep 19, 2020 9:20 am

Ali pa si zraven, ko se dela servis. Jaz sem vedno zraven in vse vidim, kaj delajo. Pooblaščeni servis.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a Kristjan123 So sep 19, 2020 10:11 am

Dosegel ne bom itak nic.ampak me je do te mere razpizdilo da sem jih v petek obiskal itak mi je na poti v sluzbo ter jim pokazal fotografije in jih vprasal kam so gledali ko so menjali olje zadnjih 5 let. Usluzbenec se mi je opravicil fotografije sem mu posredoval na njegov mail. Obljubil je da bodo stvar preverili kdo tocno od mehanikov je servisiral in se pogovorili ter me obvestili. Ampak kot pravim iz tega ne bo nic. Verjetno ce bi tam nadaljeval s servisiranjem bi mi ponudili par procentov popusta na menjavo olja ki jo lahko z nepoooblascencen katetemu zaupam opravim za tretjino cene. Ampak avto je bil pac v garanciji pa sem zavestno toleriral nategovanje s tem da sem mislil da so vsaj recimo povprecno dosledni. Ne vem morda bi po tem "incidentu" celo opazili ce bi mi manjkalo kolo in me vprasali ce ga montirajo. Kot pravim ne vem kaj bi bilo ker mene in mojih avtov v tem zivljenju ne vidijo vec...
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1458
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a soso So sep 19, 2020 12:38 pm

To je mk4, 2.0.dizel?
AH NI NAM LAHKO!
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a Kristjan123 So sep 19, 2020 12:45 pm

2.0 tdci
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1458
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a soso So sep 19, 2020 1:39 pm

Posljes sliko, lahko ZS?. Imam enak motor, sicer drug avto, bi pa ob naslednjem servisu pogledal, ce se dogaja kaj podobnega, kot pri tebi. Sam tudi mocno dvomim, da naredijo pregled vozila, kot oglasujejo na netu ( servisni pregled vozila, ki lahko prepreči neprijetna presenečenja in zagotovi popolno brezskrbnost na cesti). Racun pa v nebo za tisto urco dela, kljub mojemu materialu.
AH NI NAM LAHKO!
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a nejc1 So sep 19, 2020 2:29 pm

Ma te cevi po površini res zarjavijo hitro, ampak da bi pa bila v kateri luknja od prerjavenja pa ne poznam primera.. Če bi se pa že res nekomu to zgodilo pa tudi cena nove cevi ni tak bavbav, da bi se dalo pooblaščencem to jemat dol, brusit, premazovat s pretvornikom in končno barvo, pa potem vsaki 2 leti ponavljat zadevo... Objavi res sliko da vidimo to kritičnost...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a DePalmo Ne sep 20, 2020 7:30 am

Ne rabiš jih opravičevat ker se od servisa pričakuje da ti avto ohranja v kolikor dobrem stanju je možno in da te tudi opozarja na morebitne napake. Tole kar se mene tiče, je čista šlamparija in nategovanje uporabnika dokler gre.

Preden sem kupil nov avto, sem imel mehanika ki sem mu zaupal. Vedno si je vzel čas in preveril bolj ali manj vse kar se da preverit in me je tudi opozoril če kaj ni štimalo oz. je kazalo da nebo več dolgo. Tako sem imel avto v tip top stanju, on pa dodatno delo ker sem vedno hotel imeti vse poštimano. Mi je pa tudi pokazal kaj in kje je bilo narobe, tako da ni bilo nategovanja. Kar mi je edino žal je to, da se je zadnjih par servisov poslabšal in je kakovost storitve upadla. Sedaj imam itak garancijo, h komu bom pa vozil ko poteče, pa še nevem.
 
Roggyo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Če okt 15, 2020 7:59 am

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a Roggyo Pe okt 16, 2020 7:49 am

Ravnokar sem se prijavil na forum samo zaradi te teme! Nimam avta v garanciji, ampak sem vseeno hodil na pooblaščen servis in jim zaupal. Prejšen teden sem šel na pooblaščen servis da mi preverijo avto, mislil sem da pušča olje. Svetovalec se je delal da nič ne ve in me poklical v delavnico kjer sta mehanika kao ravnokar ugotovila da avto pušča nafto. Seveda me je prvo zanimalo koliko bo stalo popravilo in svetovalec je takoj izstrelil zelo drago. Na izrazu mehanikov sem videl da nekaj ni v redu. V bistvu svetovalci so očitno tam da lažejo, mehaniki pa opravljajo drugo delo in zato sta potem ko je svetovalec rekel zelo drago, govorila z drugačnim izrazom na obrazu. V redu šli smo ven in svetovalec je izračunal koliko bo stalo popravilo in vse skupaj me bo prišlo skoraj 700€, ker je samo del ki ga morajo zamenjat zelo drag. Šla naj bi tandemska črpalka ki stane več kot 500€. V redu, zmenil smo se za termin in sem šel domov, ni mi bilo prav ker moram toliko denarja dat zdaj ko je kriza. Isti dan sem srečal prijatelja in mu rekel kaj se je zgodilo. On mi je reku ne jim verjet, preveri pri drugem mehaniku ki mu zaupaš, zato ker ta isti pooblaščen servis daje umazane filtre v avte ko delajo manjši servis in naštel še druge grde stvari, ki jih isti servis počne. Sam sem tudi slišal razne zgodbe ampak jim nisem verjel. Grem naslednji dan do drugega mehanika in mi potrdi da pušča nafto samo ni šla tandemska črpalka, ki stane 550€ ampak tesnilo visokotlačne črpalke ki stane 8€. Vse skupaj me je namesto skoraj 700€ stalo 50€. Nikoli ne bom pozabil izraza na obrazu svetovalca pri pooblaščenem servisu, ko sem ga vprašal za popust in mi je reku s takim glasom ja seveda boste dobil popust, vedno ste ga in ga boste tudi zdaj. Zdaj sumim da so me pri prejšnjem avtu tudi goljufal, saj sem jim v enem letu pustil 3500€, ker so bila vsa popravila enormno draga. Sicer avto ki ga imam sedaj je VW Passat B6. Ljudje izogibajte se pooblaščenim servisom, to so taki nategatorji in lažnjivci!!! Jaz sem prepričan da ko mi je reku seveda boste dobil popust, vedno ste ga, ko sem šel ven da so se svetovalci vsi skupaj režal in je ostalim kolegom razlagal kako me je spet lepo nategnil.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a Firediver Pe okt 16, 2020 7:58 am

Je bil to Pooblaščen servis d.o.o. ali Pooblaščen servis s.p. (še nisem zasledil takega imena pravne osebe), da se sedaj kar vse pooblaščene servise (občno ime) meče v isti koš?

Aha, glede na vozilo si vozil na pooblaščenca VW...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
MadIggy
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr feb 04, 2009 8:57 pm

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a MadIggy Pe okt 16, 2020 7:59 am

Kateri servis pa je to? A se spomnete pred leti, ko je en VW pooblaščenec prodajal VW Scirocco, ki je bil razbit na rallyu kot odlično ohranjeno testo vozilo, nekaramboliran in nepoškodovan. Nažalost mi je ušlo iz glave, kateri je to bil.
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a krimič Pe okt 16, 2020 8:44 am

Upam, da objavis ime servisa oz. vsaj regijo ali kraj. Veliko je takih lopovov in prav je, da se jim izogibamo... Slaba reklama bo naredila najvec skode
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a limas Pe okt 16, 2020 10:08 am

Vzdrževanje avtomobilov je vedno dražje, moralno etične vrednote pa so v splošnem padcu. Problem je, da mnogi vozniki še dolga leta vozijo na pooblaščen servis v upanju, da samo oni lahko poskrbijo, da bo avto brezhiben. Ne zavedajo se, da to uslugo preplačajo v nekajkratnem znesku v primerjavi z navadnimi serviserji.
Glede goljufij in nepoštene prakse na pooblaščenih servisih je ogromno napisanega na vseh možnih forumih, naloga sprejemnika na servisu pa je delovanje v finančnem interesu servisa in ne skrb za popuste stranki.
S finančno-ek0nomsko krizo imajo tudi pooblaščenci manj veselja, ker se jim je opazno zmanjšal obseg dela, seznanjen pa sem tudi z odpuščanji mehanikov.

V zadnjih desetletjih sem spoznal kar nekaj strokovnih serviserjev vrednih zaupanja, pooblaščencev pa sem se že zdavnaj otresel. V AH Real zahtevajo 350 eur za menjavo para vzmeti. Z nekaj iznajdljivosti pride 150 eur.
 
Roggyo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Če okt 15, 2020 7:59 am

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a Roggyo Pe okt 16, 2020 10:30 am

Gre se za servis v mestu Kranj.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a emozul Pe okt 16, 2020 10:49 am

Verjetno Vrtač. Tam je res katastrofa.
A lahko napišeš kam si ga peljal, ker jaz tudi iščem dobrega serviserja, v okolici Kranja.
 
Roggyo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Če okt 15, 2020 7:59 am

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a Roggyo Pe okt 16, 2020 12:06 pm

Lahko greš na AMZS, zamenjal so ekipo in ni več kavbojski sistem.

Toliko sem jezen, ker so mi hotli prodat del ki ni “samo” 10 krat ali 20 krat dražji, ma celo 50 krat ni dražji! Ne! Hotl so mi uvalit del ki je ravno 70 krat dražji od dela ki je dejansko bil zanič!!! Dober da si niso še kaj izmislili kar je 100 krat dražje, da zamenjajo. Res hinavsko, da zaradi prodaje delov in materiala, poleg pokvarjenih delov menjajo še tiste ki normalno delujejo in to izmišljajo si dele ki so zelo dragi.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a abbe Pe okt 16, 2020 1:47 pm

jst ne zagovarjam pooblščenega servisa.daleč od tega.
ampak je pa treba vedt ,da pri njih ni popravila/obnove komponent ampak samo menjava.
in v kolikor je spustilo tesnilo tandem pumpe ki je v sami pumpi,pri njih pač menjajo celotno črpalko.
zdj a je to ok al ne naj vsak sam presodi.
Ni vse res kar napišem
 
Roggyo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Če okt 15, 2020 7:59 am

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a Roggyo Pe okt 16, 2020 4:19 pm

Ja seveda! Zato so komaj zdržal da ne počjo od smeha, ko je reku da bo popravilo zelo drago. Kot sem že reku, po izrazu na njihovih obrazih sem videl da nekaj ne štima in to je bil GLAVNI razlog da sem šel preverit drugam, če to drži. Vse skupaj ni bilo malo ampak ZELO sumljivo!!!!!
Kar se pa tiče menjave celega dela, namesto popravila istega, zakaj ne menjajo cele dele ki so tako dragi, ko je avto še vedno pod garancijo!? Isto velja ne samo za avtomobile ampak tudi za vse druge naprave ki jih kupimo, samo to je forum o avtomobilih in se bom držal teme.
Ampak konec koncev tudi če je to kar vi pravite res, še slabše! Ker to pomeni, da pooblaščeni servisi že v štartu niso za vozila ki niso pod garancijo in da se je vseh pooblaščenih servisov nujno treba izogibat, ne pa samo nekaterih.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a nejc1 Pe okt 16, 2020 4:48 pm

Če bi v garanciji isto spuščalo in če se tesnilo v visokotlačni črpalki ne dobi posamično kot original rezervni del bi ti menjali celotno črpalko brez pregovarjanja. Določeni pooblaščenci pač vgrajujejo samo original rezervne dele in se jim pač požvižga za ceno popravila, določeni pa vgradijo tudi neoriginal (ali dajo kakšen del obnoviti) in se potrudijo, da je zadeva bolj ugodna za stranko. In sploh ni res, da se je treba vseh pooblaščencov izogibat, treba je najti kvalitetnega in zaupanja vrednega in se ga držati! Jaz vem za ne tako malo primerov, ko je bil avto precej let servisiran na kvalitetnem pooblaščenem servisu in ni bilo težav, nakar so ga začeli vozit k nekem drugem v začetni fazi cenejšem mehaniku in je določeno zadevo zaj****, potem je bil pa spet pooblaščenec dober, da je popravil zadevo za drugimi in stranko je stalo mnogo več, kot če bi že v osnovi šla na pooblaščenca...
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov