Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a RUNAČ Pe okt 16, 2020 5:01 pm

nejc1 je napisal/-a:Jaz vem za ne tako malo primerov, ko je bil avto precej let servisiran na kvalitetnem pooblaščenem servisu in ni bilo težav...


Se priporočamo za kakšno reklamo :D
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 375
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a format Pe okt 16, 2020 7:14 pm

Ja potrebno je voziti avto na pooblaščeni servis ki je s.p. in ne prodaja avtov ampak samo servisira. Mehanik je v enem lastnik, sprejema stranke in servisira avte. Pa še zraven si lahko da vidiš kaj dela in pomeniš glede popravil. Dele popravlja in ne samo menja ko niso več v garanciji. V garanciji pa seveda menja celi del, ker je strošek firme in ne stranke.
 
Roggyo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Če okt 15, 2020 7:59 am

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a Roggyo Pe okt 16, 2020 7:28 pm

@Nejc1
Pravite da določeni servisi vgrajujejo samo original rezervne dele. Seveda, zato pa so pooblaščeni in ravno zato sem hodil k njim. Ampak to nima veze s tem kar jaz hočem povedat. Jaz se strinjam s tem da se vgrajujejo original rezervni deli in ravno to je razlog da sem hodil k njim leta in leta, ker v svojem avtu hočem samo original rezervne dele. Na primer celo ko sem menjal zunanji špegu je original stal 80€, kopija pa 10€ in sem se jaz seveda odločil za original čeprav je 8 krat dražji. Pa ne mi rečt da bi blo kaj narobe če bi dal 8 krat cenejšo kopijo, ker to je navaden špegu. Stvar je v tem da si želim original rezervne dele in pika. Ampak originalni rezervni deli nikakor niso izgovor za nateg! Drugi mojster mi je zamenjal isto original VW tlačilko, ker sem insistiral da mora bit original in mi jo pokazal ko je prišla, oziroma preden so jo vgradil. Ravno danes se mi je prižgala lučka za redni servis. Namesto do pooblaščenega serviserja sem šel do drugega mehanika in mu reku naj naroči original zračni filter, da mi niti slučajno ne daje kopije, ko bom šel naslednji teden narest servis. Če se mi ne bi zgodila ta stvar prejšen teden bi zdaj brez razmišljanja šel na pooblaščen servis, čeprav bi dal 50€ več za menjavo olja in filtra. Ampak zdaj nočem it k njim ker jim ne zaupam! Ne samo to, bojim se jim pustit moj avto, ker sem slišal srhljive zgodbe o pooblaščenih servisih (cel teden sem raziskoval). Že to da so me hotl dobesedno oropat v taki situaciji, ko ljudje ostajajo brez služb, tisti ki jih pa majo pa ne vejo do kdaj bojo delal zarad Covida je perverzno! In to mene ki sem bil njihova redna stranka leta in jim pustil tisoče Evrov samo v zadnjih nekaj letih je srhljivo in žaljivo. Zastopim vaš point in do pred enim tednom sem govoril isto kot vi. Sicer, vseeno mislim da eni niste zastopil bistva, drugi pa delajo na pooblaščenih servisih in bojo zdaj iskal tisoč izgovorov samo da opravičijo laž in krajo, oziroma goljufijo!
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a nejc1 Pe okt 16, 2020 7:46 pm

O kakšni VW tlačilki zdaj govoriš? Za 8€ materiala je to ena dihtunga... Ne me narobe zastopit jaz pač povem svoje in sem se navezal na abbe-jev post. Če se dihtunga ki je problematičen del dobi posebej kot original vw rezervni del potem je pa to druga zgodba... In jaz ne zagovarjam pooblaščencev na splošno, ker vem, da veliko je slabih in takih, ki niso vredni zaupanja, ampak še vedno pa se najde kakšen kvaliten vreden zaupanja, ki se mu splača voziti avto celotno dobo servisiranja.
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a RUNAČ Pe okt 16, 2020 7:48 pm

format je napisal/-a:Pa še zraven si lahko da vidiš kaj dela in pomeniš glede popravil.


Zadnje čase menda inšpektorji na polno kontrolirajo prisotnost nepooblaščenih oseb na servisih (naprimer če bi bil ti prisoten zraven dvigala). Informacija slišana od serviserja 14 dni nazaj, kazen pa je cca. 4000 eur! Je omenil, da ga je imel od maja že dvakrat v delavnici, prej pa samo enkrat v 20+ letih.

Se je očitno država odločila, da je treba nekako vsaj malo denarja spraviti nazaj v državno blagajno.
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 375
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a format Pe okt 16, 2020 7:53 pm

Tukaj si lahko tudi v sprejemni pisarni in gledaš v delavnico kaj se dogaja. Namesto navadnega opečnega zida ima stekleni zid in vse vidiš. Do sedaj ni ničesar skrival ne meni ter drugim strankam tudi ne.
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a RUNAČ Pe okt 16, 2020 7:57 pm

Mene je serviser samo lepo prosil če lahko počakam zunaj pred vrati ali v pisarni. Ker se še najbolje vidi čez šipe dvižnih oken sem pač gledal od tam. Hkrati mi je dal vedeti, da če bi me kaj zanimalo lahko kadarkoli odprem vrata delavnice in vprašam.
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Roggyo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Če okt 15, 2020 7:59 am

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a Roggyo Pe okt 16, 2020 8:11 pm

@Nejc1
Tako je! Dihtungo je blo treba samo zamenjat. Prav to besedo je uporabil eden od mehanikov na drugem servisu, ki je pregledal avto, samo na računu piše tlačilka.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a Gricko So okt 17, 2020 11:35 am

@Roggyo
ti nekaj ne razumeš, v bistvu ti veliko ne razumeš!!
po eni strani govoriš, da si za "jeb..en" špegu dal 8x večjo ceno, za to, da je original, pa špegu je res drugotnega pomena, med tem ko je pumpa zelo pomembna- če ne dela, obstaneš, lahko se tudi avto vžge

to je govora o visikotlačni črpalki:
-original servis menja okvarjene, obrabljene dela z novimi -zato je original pooblaščen servis ( pa če je to zaradi "o" ringa ali pa ker je zaribala, stvar je nedelujoča) in ne obnavljajo starih.
iz tega razloga dobiš tudi garancijo in novo pumpo!

-privat serviser pa gre bolj na roko in ti zamenja notranje tesnilo. zaradi tega je sicer več dela,brez avta si določen čas ( da dobi material in zamenja ali nekomu da v obnovo) je pa veliko ceneje, ampak na to ne dobiš garancije ( če pa jo, pa ti itak ne velja, saj bo drugič sigurno nekaj drugega v pumpi vzrok za okvaro in ne tesnilo).
pumpa sama se tudi obrablja in gre s časom v okvaro.
tudi tesnilo, vprašanje če je original, zelo verjetno ne, torej imaš sedaj original rabljeno pumpo z nekim noname tesnilom in ti si vesel ker je original!?? - pa ni!
-----------

kaj ti hočemo povedati je, da mešaš jabolka in hruške!!
pri prvem imaš novo
pri drugem pa popravljeno staro. in tu je razlika v ceni

pa ne govorim, da si narobe naredil, veliko (večina ) jih tako naredi, niti ni nujno, da je to slabo, samo razumeti moraš razliko in potem tudi razumeš zakaj je razlika v ceni. ali si v to pripravljen iti ali ne, pa je tvoja odločitev.

edino, kar bi na pooblaščencu lahko naredili, je, da bi ti povedali, da obstaja alternativa ( obnova / popravilo pumpe) , ki pa je oni ne izvajajo, pa saj jih razumeš, zakaj niso tega omenili ali ne?

ps: pa da ne boš mislil, da podpiram original servise, mene ne vidijo ( ker so po večini barabe s slabo usposobljenim osebjem)razen prvo leto v garanciji!!!
 
Roggyo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Če okt 15, 2020 7:59 am

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a Roggyo So okt 17, 2020 12:05 pm

@Gricko
Nisem bil določen čas brez avta, vse je bilo narejeno v dveh urah. Dihtungo so naročil in čez par dni je bla pri njih in to nova zapakirana VW ter v dveh urah zamenjana. Za razliko od pooblaščenega servisa so mi pokazal novo in staro, na pooblaščenem servisu mi pa niso pokazal niti stare ketne, ko sem delal velik servis na prejšnjem avtu, niti drugih še dražjih delov od pumpe, ki sem jih menjal pri prejšnjem avtu, kar bi moral pokazat ampak nisem niti zahteval, ker sem jim brezpogojno zaupal. Poleg tega, za razliko od pooblaščenega servisa, drugi servis ne služi s preprodajo rezervnih delov in nima razloga da mi daje stare dele z odpada ali drugega pokvarjenega avta, kot praviš. Na koncu si celo sam povedal da bi mi lahko vsaj povedal da obstaja alternativa, glede na to da svetovalec ve, da je moja poklicna dejavnost od prihoda Covida popolnoma obstala in smo praktično brez dela. Špegu sem zamenjal pred Covidom, ker smo takrat še vedno normalno delal in je bil denar. Od marca se je marsikaj spremenilo. Tako da bi mi svetovalec NUJNO moral povedat za alternativo, vsaj kot človek človeku, ker tako bi lahko vsaj zbral denar za novo pumpo če je toliko pomembna. Kar se pa dveletne garancije tiče mi nič ne pomeni, saj bom do takrat ta avto verjetno zamenjal in si kupil novega. Ni opravičila za nateg in pinka! Verjetno delaš na pooblaščenem servisu in zato na koncu ironično praviš pa sej jih zastopim ker so tko naredil. Ne, ne zastopim. Sploh pri denarju se vse konča!
Zadnjič spremenil Roggyo, dne So okt 17, 2020 12:20 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Roggyo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Če okt 15, 2020 7:59 am

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a Roggyo So okt 17, 2020 12:07 pm

@Esem
Na računu piše tesnilo visokotlačne črpalke.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a sašo5 So okt 17, 2020 5:56 pm

jaz sem jih zagovarjal dolgo(predolgo)sicer samo enega, tam sem tudi 6 novih avtov kupil v zadnjih 25-tih letih, ampak kot je že nekdo pred mano napisal, zgubili so stik z realnostjo in človeški odnos je ratal čisti podn.....pa so družinsko podjetje s praktično 80 letno tradicijo servisiranja DKW-jev
PS o svetovalcu(svetovalcih) pa raje kdaj drugič :lol:
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a Novinec1968 So okt 17, 2020 6:09 pm

Gricko je napisal/-a:ps: pa da ne boš mislil, da podpiram original servise, mene ne vidijo ( ker so po večini barabe s slabo usposobljenim osebjem)razen prvo leto v garanciji!!!


Ali tebi dajo garancijo samo prvo leto po nakupu novega avtomobila?
Od kje veš da so pooblaščeni servisi "po večini barabe s slabo usposobljenim osebjem" če pa kot sam praviš tja ne zahajaš?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a Firediver So okt 17, 2020 6:11 pm

@saso5: Đizus, sej obstaja kakšna druga znamka zraven naslednikov DKW-ja...vas nič ne premakne, da bi poskusili kaj drugega?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a Gricko So okt 17, 2020 10:19 pm

@Roggyo
ne, ne delam na pooblaščencu :D , delam popolno druge stvari, svoj avto pa "šravfam" jaz in kolega mehanik

zakaj sem rekel, da jih recimo zastopim. ker je to pač denar in potencialna stranka, seveda ne bojo rekli ne, mi tega ne delamo. poizkusite pri sosedu popolodancu - ali si to pričakoval?? očitno so te že parkrat nateg..nil in so probali spet.
na žalost se to dogaja povsod in pri stranki, ki se ne spozna na določeno stvar.

kje sem rekel, da so ti dali star del iz odpada?? dali so ti tvojo pumpo - ali je tvoja pumpa nova?? ne , stara, rabljena z novim tesnilom!
glede covid stanja, ki se je pri tebi spremenilo - tudi pri njih se je in jim vsak denar veliko pomeni.
saj jih ne zagovarjam, se strinjam da so probali na hitro zaslužiti, razumem pa tudi njihov sistem, saj se s tem preživljajo

narobe si ti mene razumel, hotel sem ti samo razložiti zakaj je taka cena, drugače pa kot sem že rekel, pooblaščenci niso za mene.

@Novinec1968
po pravici povedano sam nisem kupil novega avta nikoli, veliko raje 1 -2 leti startega z boljšo opremo, višjega ranga, ki pa kot nov ne pride v upoštev ravno zaradi cene. za enkrat mi to deluje in pri tem ostajam.
sem pa imel dosti stikov s servisi tako v službi, kot v družini ( mama), kjer pa so bili novi avti. Pa tudi z svojim avtom, ki je bil še v garanciji.
tudi ko je v igri zavarovalnica (kakšna luč, odbijač) in je potrebno peljati na pooblaščenca, me je vedno strah kaj bom pripeljal domov ( kakšno nepredvidljivo menjanje delujočih stvari - mogoče sem pa samo paranojičen, ker sem to že velikokrat slišal)

s komer koli sem imel opravka se je slej ko prej pokazalo, da niso vredni zaupanja niti nimajo znanja ( razen par izjem, ki pa so hitro odšli delat na svoje. očitno dober kader kmalu odide zaradi razmer, ostane pa manj sposoben kader iz vajenci ), računajo pa seveda "pooblaščeno"
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a For So okt 17, 2020 11:07 pm

sašo5 je napisal/-a:jaz sem jih zagovarjal dolgo(predolgo)sicer samo enega, tam sem tudi 6 novih avtov kupil v zadnjih 25-tih letih, ampak kot je že nekdo pred mano napisal, zgubili so stik z realnostjo in človeški odnos je ratal čisti podn.....pa so družinsko podjetje s praktično 80 letno tradicijo servisiranja DKW-jev
PS o svetovalcu(svetovalcih) pa raje kdaj drugič :lol:

Oooo, dobrodošel v klub! :mrgreen: :D

Jaz se že 7 let ukvarjam samo z Peugeotovimi servisi.
Servis na katerem sem na koncu obtičal, nisem nikoli pretirano hvalil (iskazalo se je pravilno), so pa bili še najmanj škodljivi. :mrgreen:

Pet let, dva peugeota (slabih 300.000 km skupaj) servisi na 15.000 km + nekaj izrednih +nekaj reklamacij ...itd, itd.
Tam sem bil že bolj pogosto kot sam direktor :mrgreen:

Predkratkim grem (ker sem itak šel mimo) vprašat za ta AdBlue, ker nisem še imel opravka s tem. Avto me je opozoril da imam še za 2000 km in da je treba doliti.
Oseba v sprejemni pisarni me že dobro pozna (sva že skoraj na TI) in mi pove da ji dam prometno, da zapeljem v delavnico, da bo odprla NALOG :huh: :shock: ....jaz pa čist :huh: šokiran vprašam ....
-"čak, čak ...koliko me bo to stalo?"
-"ja ...nekih 7-8 evrov je delo" :shock: :shock: :shock: :shock:
-"delo!?" , "se hecate?????"
-"ja ...vse skupaj nekih 25-30 evrov"

:shock: :roll: :huh:

10 sekund dela 7-8 evrov????

Vzamem prometno, se zahvalim in rečem da je to res sramota, in da 7-8 evrov res ni nek denar, ampak vam ne dam! Počutil bi se kot največji b.e.d.a.k⁄cepec če to naredim. :?

Na petrolu v kanistru je tudi bila predraga zadeva, so mi pa prijazno povedali, da je na avtocesti to precej ceneje. In res ...grem na počivališče Barje in tisto zadevo natankam za 12 evrov.
Še Petrolov prodajalec je z mano zamudil 5 minut, pa mi ni nič zaračunal.

V glavnem so res popizdili...
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a kseb Ne okt 18, 2020 6:46 am

Tole je off, ampak bom vseeno napisal, ker gre za aktualno zadevo in pooblaščeni servis:
odprava napake na (po prodajalčevih zagotovilih ob nakupu kakovostni) sedem let stari kosilnici za travo. Pač napake nismo znali sami odpravit.
Cena ob ogledu najprej 60 eur, nazadnje po telefonu pa okoli 90 EUR. S tem, da del stane 10 EUR, dve ure dela pa 80 EUR, torej ena ura dela stane 40 EUR. Pa kosilnica ni vredena več kot dobrih 100 EUR (če, sploh toliko).
Razmišljam, da bi kosilnico kar pustil na servisu in kupil novo (seveda nepremijske znamke), s čim daljšo garancijo.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a uros11 Ne okt 18, 2020 10:26 am

Sedaj ko veš, kateri del je treba zamenjati, ga zamenjaj sam.
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Izkusnje pooblascen servis.

Napisal/-a RUNAČ To okt 20, 2020 10:39 am

Gricko je napisal/-a:... po pravici povedano sam nisem kupil novega avta nikoli, veliko raje 1 -2 leti startega z boljšo opremo, višjega ranga, ki pa kot nov ne pride v upoštev ravno zaradi cene.


Kakšne avtomobile pa ponavadi kupuješ 1-2 stare? So to službeni, testni, od fizičnih oseb ali kaj drugega. Sam bi se recimo testnih že v štartu izognil, čeprav nikoli ne reci nikoli :D

Me zanima čisto tako, ker tudi sam razmišljam o nakupu drugega avta spomladi ali v začetku poletja naslednje leto.
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov