Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Abart
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: So sep 12, 2020 12:28 pm

Brisalci avtomobila prekinjajo

Napisal/-a Abart Po okt 19, 2020 4:22 pm

Pozdravljeni !
Že dalj časa imam težave z brisalci ,ki se samodejno ustavijo na sredini stekla . Edina opcija je hitro brisanje ,kjer delujejo nemoteno . Zanimivo,da se to dogaja kadar je vlaga v zraku in dežuje . Vem ,da zveni smešno ampak preveril sem poleti v sončnem vremenu in so brisalci delovali . Verjetno gre za težavo z vlago ,samo kje naj začnem in kakšen kontaktni sprej uporabiti .Na trgu je teh sprejev ogromno in vsi so "najboljši" . Kdo ima kakšen nasvet ?
Vsak nasvet je dobrodošel . Avto je Nissan Almera 1,5 bencin .
Hvala za odgovore .

:idea:
 
vuli
Novinec
 
Prispevkov: 430
Pridružen: Pe jul 13, 2012 7:43 pm
Kraj: Bovec

Re: Brisalci avtomobila prekinjajo

Napisal/-a vuli Po okt 19, 2020 4:39 pm

kontakti so, kjer je motorček priklopljen. lahko, da se tudi poslavlja.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Brisalci avtomobila prekinjajo

Napisal/-a Gricko Po okt 19, 2020 6:48 pm

Abart je napisal/-a:Pozdravljeni !
Že dalj časa imam težave z brisalci ,ki se samodejno ustavijo na sredini stekla . Edina opcija je hitro brisanje ,kjer delujejo nemoteno . Zanimivo,da se to dogaja kadar je vlaga v zraku in dežuje . Vem ,da zveni smešno ampak preveril sem poleti v sončnem vremenu in so brisalci delovali . Verjetno gre za težavo z vlago ,samo kje naj začnem in kakšen kontaktni sprej uporabiti .Na trgu je teh sprejev ogromno in vsi so "najboljši" . Kdo ima kakšen nasvet ?
Vsak nasvet je dobrodošel . Avto je Nissan Almera 1,5 bencin .
Hvala za odgovore .

:idea:

glede na tvoje vprašanje predvidevam, da z orodjem nisi ravno na Ti

pelji na servis k nekomu, ki se mu bo dalo stvar razstaviti. sprej ne pomaga, ker je problem pod ohišjem

motorček vklapljajo kontakti, ko so očitno oksidirali, zato se ti pojavlja okvara.
potrebno je razdreti mehanizem okoli motorčka in vse očistiti , mogoče malo pobrusit ter na novo namazati pa bo delalo naprej.
če ostane v takem stanju, ti dela slab stik in se ti vse skupaj greje ->pregreje - posledično se kontakti uničijo in je potrebno zamenjati.

na servisu ti bodo verjetno menjali komplet motorček, zato rabiš kakšnega popoldanca, ki se mu bo dalo igrati
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Brisalci avtomobila prekinjajo

Napisal/-a Ivan36 To okt 20, 2020 10:16 am

Že dalj časa imam težave z brisalci ,ki se samodejno ustavijo na sredini stekla

Enak problrm imel na TranSportu letnik 1994 so pa ckrnili ravno v nalivu leta 2010 :evil: tako, da sem bil moker ko cucek, da sem jih vsake toliko premaknil, da so brisali za silo :lol: No tam je bila napaka na LOTIH na vezju :shock: :DDD vsi loti so z leti popustili oziroma oksidirali, po obnovi lotov delali kot novi 8) :roll:
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Brisalci avtomobila prekinjajo

Napisal/-a Firediver To okt 20, 2020 11:26 am

Če se gre za starejši sistem motorčka, je najbrž problem na drsnih kontaktih, ki drsijo po kovinski kulisi med vrtenjem motorčka in se lahko dostopa - pokrovček ima zaskočke ali vijake.

Novejši motorčki pa imajo vse elektronsko.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
svadreb
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Če apr 21, 2005 9:25 am

Re: Brisalci avtomobila prekinjajo

Napisal/-a svadreb To okt 20, 2020 1:02 pm

@Abart

Imel enak problem na enakem avtu, Nissan Almera 1.5. Sam sem probal popravit po predlogih, ki sem jih naštudiral na tem forumu, pa nisem mogel. Kontakti na motorčku so bili namreč v redu. Nazadnje sem peljal k avtoelektričarju, ki mi je zadevo popravil.
 
Abart
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: So sep 12, 2020 12:28 pm

Re: Brisalci avtomobila prekinjajo

Napisal/-a Abart To okt 20, 2020 1:30 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Avtoelektričar je prava stvar ,vendar je vprašanje cene ,ki bo presegla vrednost avtomobila :D :D :D :D :D
lp.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Brisalci avtomobila prekinjajo

Napisal/-a Gricko To okt 20, 2020 3:27 pm

Firediver je napisal/-a:Če se gre za starejši sistem motorčka, je najbrž problem na drsnih kontaktih, ki drsijo po kovinski kulisi med vrtenjem motorčka in se lahko dostopa - pokrovček ima zaskočke ali vijake.

Novejši motorčki pa imajo vse elektronsko.

novejši motorček (elektronsko krmiljen) se ne bo ustavil vedno na "enakem" mestu ampak bo ali pa ne bo delal.
star model z "kuliso" pa ima take simptome, kot jih opisuje.

mrzel lot pa je tudi možno samo so simptomi zopet drugačni ( dela, nedela, se ustavi naključno, naklučni položaj, z tresljaji dobi / izgubi stik...)
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Brisalci avtomobila prekinjajo

Napisal/-a joztom Sr okt 21, 2020 9:32 am

Okvarjen senzor za dež ali slabi kontakti.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 40 gostov