Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Zobati jermen razlike med znamkami

Napisal/-a Kristjan123 Če nov 05, 2020 8:52 am

Ekstremen primer racionalnosti ki ga poznam se vozi z hondo acord iz 90-ih v cca 100 km oddaljeno službo. Avto je tako gnil da mu zadnji odbijač stoji s pomočjo lastike za privezovanje tovora ampak hudič dela in ne crkne pač honda iz 90-ih :) edino kar da vanjo je bencin. Ne me vprašat kako gre skozi tehnični :lol: Vozi 90 km/h po avtocesti v zavetrju kamionov in pobira po 18 centov na kilometer od delodajalca. Sigurno ima zelo dobro razmerje porabljeni eur/prevožen kilometer.

Očitno ga to razmerje tako osrečuje da ne čuti potrebe po drugem avtu.... Sem racionalen ampak meni tak način funkcioniranja ne bi uspel če ne prej ko bi videl lastiko, ki drži odbijač bi bil mejnik ko bi menjal avto :lol:
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Zobati jermen razlike med znamkami

Napisal/-a Kristjan123 Če nov 05, 2020 8:56 am

Kar sem hotel povedat je to da je racionalnost do neke mere zdrava če greš v ekstreme pa že malo meji na bolezen.
Ampak običajno so boljše polovice tiste ki nas občasno spomnejo da malo "olabavimo" ker živi se samo enkrat :)
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Zobati jermen razlike med znamkami

Napisal/-a wildbliw Če nov 05, 2020 9:55 am

[quote="emozul]

Denar se mora vrteti. Kaj bi bilo, če bi vsi razmišljali tako :D[/quote]

Res je. Ampak ne tako, da kupiš ogromno nečesa po dumping ceni, ampak tako, da izbiraš samo stvari, ki jih zares rabiš, izbereš kvalitetno in to plačaš dobro. Pa ne mislim, da moraš zato voziti samo GLS ali pa Panamero. Predvsem gre za rezervne dele in pa sam servis. In če avta zares ne rabiš, ga pač nimaš.
 
reli92
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: Pe jul 31, 2020 6:13 pm

Re: Zobati jermen razlike med znamkami

Napisal/-a reli92 Če nov 05, 2020 10:16 am

Mislim da je ta tema zasla popolnoma off topic haha, naj vsak vozi kar mu pase glede na svoje financne sposobnosti, vsak mora zase precenit kaj je racionalno in kaj ne :)
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Zobati jermen razlike med znamkami

Napisal/-a golfabimu Po dec 07, 2020 6:41 pm

wildbliw je napisal/-a:Torej je Continental absolutno bolj zanesljiv (mislim, da je malenkost tudi dražji).

Kaj pa DT ali pa Febi Bilstein. Ti so še 2x dražji. Ali so tudi kaj boljši zato?

Tudi Conti ni imun na napake. Danes sem videl, da je nekomu na 1.6 tdi strgalo mikro jermen. Jermen je bil Conti, menjan 60.000km nazaj leta 2018.

Lp,
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Zobati jermen razlike med znamkami

Napisal/-a emozul Po dec 07, 2020 10:16 pm

In kaj je potem najbolje?
 
reli92
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: Pe jul 31, 2020 6:13 pm

Re: Zobati jermen razlike med znamkami

Napisal/-a reli92 To dec 08, 2020 6:42 am

Karkoli od glavnih proizvajalcev bos vzel bo drzalo. Taki primeri so da kaj potrga pa to so bolj redkost
 
ggorenc
Novinec
 
Prispevkov: 429
Pridružen: So apr 23, 2005 7:41 pm

Re: Zobati jermen razlike med znamkami

Napisal/-a ggorenc To dec 08, 2020 2:56 pm

Kristjan123 je napisal/-a:Ekstremen primer racionalnosti ki ga poznam se vozi z hondo acord iz 90-ih v cca 100 km oddaljeno službo. Avto je tako gnil da mu zadnji odbijač stoji s pomočjo lastike za privezovanje tovora ampak hudič dela in ne crkne pač honda iz 90-ih :) edino kar da vanjo je bencin. Ne me vprašat kako gre skozi tehnični :lol: Vozi 90 km/h po avtocesti v zavetrju kamionov in pobira po 18 centov na kilometer od delodajalca. Sigurno ima zelo dobro razmerje porabljeni eur/prevožen kilometer.

Očitno ga to razmerje tako osrečuje da ne čuti potrebe po drugem avtu.... Sem racionalen ampak meni tak način funkcioniranja ne bi uspel če ne prej ko bi videl lastiko, ki drži odbijač bi bil mejnik ko bi menjal avto :lol:


sej ta honda accord se bolje pelje kot clio predzadnje generacije, novejsi je pa morda ze malce boljsi. LOL.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Zobati jermen razlike med znamkami

Napisal/-a Kristjan123 To dec 08, 2020 8:23 pm

Ce ze primerjamo Cliota pa Hondo iz tistih casov clio sigurno ne rabi lastike, ki bi drzala odbijac ker je vse ostalo pregnito. Ce smo iskreni seveda ;)
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Zobati jermen razlike med znamkami

Napisal/-a srcnik To dec 08, 2020 8:45 pm

golfabimu je napisal/-a:
wildbliw je napisal/-a:Torej je Continental absolutno bolj zanesljiv (mislim, da je malenkost tudi dražji).

Kaj pa DT ali pa Febi Bilstein. Ti so še 2x dražji. Ali so tudi kaj boljši zato?

Tudi Conti ni imun na napake. Danes sem videl, da je nekomu na 1.6 tdi strgalo mikro jermen. Jermen je bil Conti, menjan 60.000km nazaj leta 2018.

Lp,


Jermene tudi trga, ker folk špara pa napenjalcev ne menja, potem pa ti začnejo ribat in rezultat je tu: utrgan jermen...

Za kar pa ni kriv slab material jermena...
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Zobati jermen razlike med znamkami

Napisal/-a sašo5 To dec 08, 2020 9:14 pm

jaz se malo igram z usodo: avto enajst let sicer samo 125.000km ampak jermen še prvi....nekajkrat sneta zaščita in vizualni pregled kaže, da je zadeva kot včeraj ugrajena..... :D
V planu je bila menjava avta, ampak bo malo počakalo, zato v kratkem sledi menjava...najverjetneje continentalov set(cca 180eur)
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Zobati jermen razlike med znamkami

Napisal/-a golfabimu To dec 08, 2020 10:33 pm

srcnik je napisal/-a:
golfabimu je napisal/-a:
wildbliw je napisal/-a:Torej je Continental absolutno bolj zanesljiv (mislim, da je malenkost tudi dražji).

Kaj pa DT ali pa Febi Bilstein. Ti so še 2x dražji. Ali so tudi kaj boljši zato?

Tudi Conti ni imun na napake. Danes sem videl, da je nekomu na 1.6 tdi strgalo mikro jermen. Jermen je bil Conti, menjan 60.000km nazaj leta 2018.

Lp,


Jermene tudi trga, ker folk špara pa napenjalcev ne menja, potem pa ti začnejo ribat in rezultat je tu: utrgan jermen...

Za kar pa ni kriv slab material jermena...


No ta folk ni šparal. Vgrajen je bil Conti Multi V belt kit, ki vključuje tudi napenjalec. Ne izključujem pa možnost, da je bil zajeb pri montaži. Ne poznam dela mehankarja, ki je vgradil.

Lp,
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Google Adsense [Bot] in 94 gostov