Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1286
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Opel Astra K matrične led, blokira senzor - rosno vetr.stekl

Napisal/-a mišek So nov 07, 2020 6:54 am

Pozdravljeni;
Letos sem nabavil astro k, karavan letnik je 2019. Ima matricne led luci. Zdaj pa opazam problem, ki ga je ze en uporabnik omenil v eni drugi temi.
Zjutraj ko se naredi mocnejsa rosa na notranji strani vetrobranskega stekla, pride ta rosa tudi na del sipe, kjer je kamera, ki je pogoj za avtomatsko delovanje matricnih luci, in za sistem proti trku.
Ko vklopis pihanje na vetrobransko steklo, se to posusi, pod tisto plastiko kjer je kamera pa rosa ostane, prav belo se vidi na tistem delu. Posledicno vrze ven opozorilo da je blokiran senzor. In avtomatika luci ne dela.
Zdjale zjutraj recimo, ko sem sel iz nocne. Sajbe so bile zaledenele, znotraj zaroseno. Spucam led, vmes sem avto zalaufal, pihanje usmeril na sajbo. Se je ta posusila. Se odpeljem, in od zacetka se se vzgejo dolge luci, po par sto metrih pa zacne opozorila ven metat, da ni zaznanih prometnih znakov, da je blokiran senzor za zaznavanje blizine, sistem za zaznavanje trka ne dela. Tisto kar pa najbolj moti pa je, da avtomatika matricnih ne dela. Lahko samo rocno prizigas klasika, dolgo - kratko. Da bi se luci prilagajale na promet, to pa ne dela.
Delati je zacelo potem po 10 min voznje, zgleda se je potem uspelo toliko posusit.
In sem gledal, in je prav tist trikotnik kjer gleda kamera bil zamegljen.

Ali kdo to pozna, ali imajo to vse astre tak problem, ali se da to kaj resit? To so oplovci nekaj zafrnal da se med kamero in steklom naredi kondenz, da se pa to potem posusi pa traja. Ta cas pa je zadeva ne uporabna.
V drugi temi, je en lastnik se mi zdi da letnik 2017 pisal, da bi naj to zacetni letniki imeli problem, potem so pa naredili prezracevalne reze, okrog te kamere, da bi naj potem zrak skozi potoval in posusil polje kjer je kamera. Samo ne vem, moja je 2019 pa se to veselo rosi.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Opel Astra K matrične led, blokira senzor - rosno vetr.s

Napisal/-a tomzzi So nov 07, 2020 10:38 am

To ima veliko lastnikov aster k problem.
Problem ni ohšje verjetno. Problem je pozicija kamere, ker je preveč v sredini ohišja. Daleč stran od ventilacije.
Glavni problem pa je nosilec vsega skupaj. To je plastika katera se zatakne na šipo in v katero se pritrdi kamero, senzor za dež itd...
Ni pravega zračenja. Preveč zaprto je vse skupaj.
Posledično se ne odrosi.
To je pisal že autobild leto nazaj. https://www.autobild.de/artikel/opel-as ... 65239.html

Nov nosilec naj bi zboljšal zadevo. Vendar kar nekaj lastnikov poroča, da ni povsem odpravljena težava...
Žal so na novo zasnovali celotno zadevo le s faceliftom.
Tako, da verjetno neke 100% rešitve ni.

Beri tudi tukaj: https://www.astra-k-forum.de/index.php/ ... ?pageNo=65
Če ne znaš nemško pa google translate pomaga vsaj delno.
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1286
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Opel Astra K matrične led, blokira senzor - rosno vetr.s

Napisal/-a mišek So nov 07, 2020 12:56 pm

Samo, kaj ce to kaj zatezis na servisu, lahko to kaj zrihtajo, mogoc menjajo ohisje?
A je bil mogoce kak vpoklic s strani opla zato, ce je to serijski problem?
Konec koncev, avto je se v garanciji. Ce je to serijsko, konstrukcijska napaka, bi morali to odpravit. Avto v koncni fazi ni to zakaj so ga prodali, ne delajo varnostni sistemi. Tak kot da bi rekel, da abs dela, samo v suhem vremenu. Ko pa je dez, megla, spolzko, ko je najbolj problem oprijem, bi pa sistem odpovedal. To je zdaj ravno tako, zdaj pozimi, ko je tema od petih do sedmih zjutraj, ko bo vlaga vsaki dan, ko je najslabsa vidljivost, ta sistem rabi 10 min da dela. Halo, na siht imam pa dobrih 10 kilometrov. Celo pot prakticno ne dela. V tem tednu mi je dvakrat tako zablokiralo.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Opel Astra K matrične led, blokira senzor - rosno vetr.s

Napisal/-a tomzzi So nov 07, 2020 3:18 pm

Morali bi odpravit ja...
Kolikor vem ni nikjer zabeleženo, da je serijska napaka. Torej ni vpoklica.
Menjajo lahko nosilec (pokrov ostane enak) vendar dvomim, da naši servisi sploh vedo za nov del.
Tudi dvomim, da lahko kaj naredijo.
Edin če imajo navodila iz opla oziroma poznajo rešitev za to.
Tako, da ni nujno, da bodo problem rešili.

Jaz bi poslikal in težil na servisu.

Edit:
problem je, ker je lahko tudi nevarno!
Včasih matrični del dela vendar zaradi meglice ne prepozna vozila pred tabo ali nasproti vozeča.
Torej ne zasenči in posledično delajo komplet dolge luči kar zna zaslepit nasproti vozeče.
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1286
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Opel Astra K matrične led, blokira senzor - rosno vetr.s

Napisal/-a mišek Po nov 30, 2020 11:07 pm

Jau, kak sem jezen, zdajle prisel domov, spet mi celo pot ni delala kamera.
Pa kaj se ne bi dalo ohisje, tisto plastiko ki je tam okrog kamere malo predelat, kaj obrezat, da bi se lahko sipa spodaj posusila?
To je pa tak feler, da brez veze. In potem se hvalijo, astra prva v svojem razredu s matricnimi led lucmi. Ma ze ja, samo dela ne. In to zdej, ko je najvec teme, mraz, slabsa vidlivost ze po defoltu, a glih zdaj ta rec ne dela. Kot bi reko, da gretje ne dela takrat ko je mrzlo. .
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Opel Astra K matrične led, blokira senzor - rosno vetr.s

Napisal/-a Ivan36 To dec 01, 2020 8:33 am

Imaš resen problem na vozilu za 18.000€ sedaj si pa predtavljal uspešne osebe, ki so kupil E-Tron za 120.000€ ali manj in imajo digitalna stranska ogledala :mrgreen: Enako zarošena so, notri pa imaš samo ekrana na vratih namesto zunaj prava ogledala :lol: 8) Oni vidjo naprej pa nič za vozilom.
Pa kaj se ne bi dalo ohisje, tisto plastiko ki je tam okrog kamere malo predelat, kaj obrezat, da bi se lahko sipa spodaj posusila?

Mogoče bi pa potem signal tudi drugače motilo? Poslikaj tisti senzor, ker me res čudi, da se tako rosi.Vsi senzorji na steklu so vedno zalepljeni okrog samega senzorja + ohišje je prilepljeno na steklo senzorji za dež in svetlobo za luči, imamo dva taka vozila in nič rosenja.
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Opel Astra K matrične led, blokira senzor - rosno vetr.s

Napisal/-a mevden To dec 01, 2020 1:59 pm

Pri astri velja pregovor, manj je več.

Je kar nekaj bombončkov tam, ampak pri uporabi zaradi nedodelanosti ne delujejo kot bi uporabnik želel. Grem stavit, da pri insigniji bolje deluje.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Opel Astra K matrične led, blokira senzor - rosno vetr.s

Napisal/-a tomzzi To dec 01, 2020 5:44 pm

To je problem aster do facelifta. Tudi jaz imam ta problem občasno. Poznam zadevo v nulo. Do najmanjše podrobnosti. ;)
Neke prave rešitve ni. Naj bi nov nosilec to zadevo delno rešil, ker je dodana pena pod kamero. Nobenemu pa to ne reši problema 100%.
Jih je pa kar nekaj ki teh problemov nimajo.
Kot sem že povedal je problem pozicija kamere in zasnova nosilca/ohišja.
Insignia B ima to drugače rešeno. Se ve zakaj. Insignia B se je začela prodajat od 2017 naprej.
Astra K pa od konc 2015/začetek 2016.
Pravtako ima facelift Astre K popolnoma spremenjeno ohišje nosilc kamere na podoben način kot ima Insignia B. Velik manjše ohišje in kamera pomaknjena proti robu ohišja.

Najboljša rešitev trenutno je: pokrivaj šipo. :lol:
Meni vsaj delno pomaga. Te dni zjutraj nisem imel probleme. Pa še šipa ni zamrznjena ko štartam.
Drugače pa je folk po tujini probal že par stvari.
Od razširitve spodnje "luknje" pri pokvrovu. Do večanja rež na pokrovu.

Oplu pa očitno ni v interesu rešit ta problem na astrah do letnika 2020. Oziroma na astrah pred faceliftom.

Eni so problem rosenja (šip) in mogoče tudi predela pred kamero rešili s tem (prevedeno z googlom):

The calibration / programming of the ventilation control has been a complete success so far.
The servomotors of the ventilation flap (s) have been readjusted via software. They control the air flow where it is directed and when it is closed after the engine has stopped.


Drugače pa ja... Pokrivat šipo. Jaz bom verjetno probal še kaj okrog pokrova...
Sem to itak že dol vzel, ker ni tak problem.

Več pa tukaj...
https://www.astra-k-forum.de/index.php/ ... ?pageNo=70
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1286
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Opel Astra K matrične led, blokira senzor - rosno vetr.s

Napisal/-a mišek To dec 01, 2020 5:57 pm

Pa se en problem se mi vsake toliko pokaze, ko stisnem sklopko, gre pedal kar nekak v prazno, cist na konc prime, ko pa spustis pedal pa se enkrat je pa normalno. A se to pri tebi tudi kdaj zgodi.
Ne vem, ali ima to hidravlicno ali na zajlo, ravno tak se mi zdi, kot da bi bil cilinder prazen, pa pedal kar pade, pol pa kot da bi ga napumpal, pa spet normalno dela.
Bom moral jaz to malo na servis pelat, do junija bi se naj garancija veljala. Samo ko to so take stvari, ko jim potem tam ne mores dopovedat, ko takrat pa ko zakleto normalno dela.
 
P2008
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Pe sep 26, 2014 1:44 pm

Re: Opel Astra K matrične led, blokira senzor - rosno vetr.s

Napisal/-a P2008 To dec 01, 2020 6:46 pm

Ali ne bi raje najprej peljala avto na servis in jim tam predstavil problem, kot pa da izgubljaš čas tukaj na forumu s pisanjem...
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Opel Astra K matrične led, blokira senzor - rosno vetr.s

Napisal/-a tomzzi To dec 01, 2020 7:37 pm

@P2008
Za vlago pred kamero mu ne bodo nič rešili na naših servisih. ;) Garantiram.

@mišek
kater motor imaš? Je dizel in ročni menjalnik?
Za dizle je bil nek vpoklic glede tega. Meni so tudi testirali in potem še menjali preventivno vse kar je bilo za zamenjati.
Samo mislim, da samo za letnike od 2016-2018.
Povprašaj na servisu in omeni težavo. ;)

Jaz sicer nisem imel probleme glede tega in tudi test katerega so opravili glede vpoklica je šel čez. So pa vseeno zamenjali vse prevetivno.
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1286
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Opel Astra K matrične led, blokira senzor - rosno vetr.s

Napisal/-a mišek To dec 01, 2020 7:47 pm

Bencinarja 1.4 turbo imam 150 konski.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Opel Astra K matrične led, blokira senzor - rosno vetr.s

Napisal/-a tomzzi To dec 01, 2020 8:06 pm

Na servis pelji zdaj dokler je garancija.
Jaz imam dizla 136 zato sem prvo na to pomislil, ker je bil glavni zavorni cilinder menjam zaradi vpoklica.
Nimaš druge kot na servis težit in omenit problem.
Je pa res, da ponavadi takrat pa dela normalno.
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1286
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Opel Astra K matrične led, blokira senzor - rosno vetr.s

Napisal/-a mišek Če okt 28, 2021 12:42 pm

Da se malo oglasim, spet v tej temi, ko so se spet zaceli zaroseni dnevi, ki blokirajo kamero.
Zadnjic nek preberem da proti rosenju stekel pomaga brivska pena, razmases po sipi, potem pa fajn z bombozno krpo zbrises.
In res jst to najprej probam, tako da sem samo pol spresnje sajbe premazal, potem pa zglancal, uf zajebano je to glancat, ko je mastno in se kr paca. S krpo gre bolse, najprej sem s papirnato brisaco, tist ni najboljs. No in res, zjutraj zunaj avto zamrznjen, zalaufam ventilacijo se sajba ki ni premazana zarosi, namazana stran pa ostane cisto suha.
Vceraj sem potem premzal celo sajbo in stranske dve. Zadeva res funkciunira, nobene meglice ni gor. Ampak pod tisti nesrecno kamero pa se se naprej veselo naredi cist megleno.
Pa sem studiral, a to neb slo, da bi se tist odprlo in tisti delcek stekla pred kamero namazalo s peno, potem lepo zbrisat, mogoce bi tam tudi odpravilo rosenje?
Samo ko ne vem kako je tist skupaj narejeno, pa verjetno more potem biti se vse skupaj nekako skalibrirano da zadeva prav dela.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Opel Astra K matrične led, blokira senzor - rosno vetr.s

Napisal/-a tomzzi So okt 30, 2021 9:51 pm

Odstranit ni problem. Le pazljiv je potrebno biti, da se ne polomi plastika.
Mislim, da je verjetno po tem ko snameš in odklopiš kamero potrebna ponovna kalibracija ja. Nisem 100%.
Saj načeloma ni potrebno odklopit kamero, da se dobi nosilec dol. Se pa mora staknit iz nosilca.

Se pa je tudi meni ponovno začela delati meglica pred kamero ja.
In se nikakor ne odrosi zlepa. Me vse bolj moti saj odpovejo vsi asistenčni sistemi.

Jaz jo bom verjetno snel in premazal. Ne vem pa s čim, da bi bilo bolj obstojno saj tega ne mislim delati vsake dva mesca.
Se bom pa pozanimal kako je s kalibracijo.

Edit:
kako se razdre plastika. Delno. Ostala plastika spodaj je "zataknjena" na šajbo.
https://www.astra-k-forum.de/forum/thre ... post162912
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1286
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Opel Astra K matrične led, blokira senzor - rosno vetr.s

Napisal/-a mišek Ne okt 31, 2021 9:45 am

Kaj pa to se ne da kak naredit, da bi se okrog tiste kamere naredili nekaksno gretje sipe, tak kot je na zadnji sipi, ali pa pasat recimo ima orginal gretje prednje sipe, ce potipas tam okrog ogledala je sipa prav topla.
Ce bi se dalo nekak tako spiralo prilepit na steklo okrog tiste kamere, in bi bilo vezano na isto vejo kot je gretje zadnje sipe in ogledal. Ce bi bilo to ogrevano, bi pa se steklo posusilo verjetno.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Opel Astra K matrične led, blokira senzor - rosno vetr.s

Napisal/-a tomzzi Ne okt 31, 2021 10:45 am

Saj pri Astri K so tudi dodali opcijo ogrevane prednje šajbe. ;)
Samo šele pri faceliftu. Eden od razlogov je verjetno tudi, da odpravijo ta problem. ;)
Če se da kako naknadno naredit pa ne vem. Težka bo.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov