Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
plazydor
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 97
Pridružen: To sep 07, 2004 7:19 pm

Renault Laguna 2 1.8 motor

Napisal/-a plazydor Sr nov 11, 2020 6:33 am

Prosim za pomoč oz. nasvet.

Nekaj časa se mi med vožnjo z laguno resetira števec. Za trenutek se prižgejo vse opozorilne signalke, kazalci se "zapeljejo" iz ene skrajne lege v drugo in potovalni računalnik se ponastavi na "0". Po tem resetiranju mi ne kaže novoja goriva. Ko avto za nekaj minut ugasnem se potem prikaz nivoja goriva nazaj postavi oz. meri pravilno. Do nazadnje se to resetiranje ni poznalo na motorju. Nazadnje pa je motor cuknil.

Prosim naj mi nekdo napiše, kje naj iščem napako.

lp
I
Samo Bog mi lahko ukazuje, ostali me pa morajo poslušat
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Renault Laguna 2 1.8 motor

Napisal/-a Firediver Sr nov 11, 2020 6:53 am

Avtoelektrikar bo pravi naslov, ker zna biti nekaj narobe z računalniki ali podatkovnimi vodili na vozilu in tega ne moreš reševati kar z menjavo delov.

Na prvi ugib bi pa vsak ustrelil, da je enota s števci gin in hop po drugega na odpad. Ampak pri elektroniki ni vse tako črno-belo, da menjaš tisti del, na katerem se opazi napako, lahko se opazi tudi samo posledico napake.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Renault Laguna 2 1.8 motor

Napisal/-a TrijoAdijo Sr nov 11, 2020 7:17 am

To je Reno. To je Laguna. To je dvojka. To je znano po kakih slabih masah. Pa preveri če imaš aku dober in če imaš dobro kleme spojene.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
reli92
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: Pe jul 31, 2020 6:13 pm

Re: Renault Laguna 2 1.8 motor

Napisal/-a reli92 Sr nov 11, 2020 8:11 am

Firediver je napisal/-a:Avtoelektrikar bo pravi naslov, ker zna biti nekaj narobe z računalniki ali podatkovnimi vodili na vozilu in tega ne moreš reševati kar z menjavo delov.

Na prvi ugib bi pa vsak ustrelil, da je enota s števci gin in hop po drugega na odpad. Ampak pri elektroniki ni vse tako črno-belo, da menjaš tisti del, na katerem se opazi napako, lahko se opazi tudi samo posledico napake.


+1

Lahko samo masa heca, lahko je samo ena zica, lahko je stevec, lahko je ecu, v glavnem avtoelektricar ti ne uide, drugace samo zgubljas zivce ker ne vidis ne zacetka ne koncq ce se s tem ne ukvarjas.
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3281
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: Renault Laguna 2 1.8 motor

Napisal/-a McLaren Sr nov 11, 2020 2:05 pm

Podobne probleme je imel prijatelj na Focusu, isto so mu med voznjo stevci ponoreli, ESP lucka se je prizgala ipd...to se je zgodilo vsake tolk tako da se ni obremenjeval...no pol je zacel zajebavat se motor (engine malfunction napaka in safety mode)...kriv je bil racunalnik, strosek pa kr visok (pozabu kolk, ker je blo ze pred leti).
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Renault Laguna 2 1.8 motor

Napisal/-a Cefizelj Sr nov 11, 2020 10:17 pm

Prvi krivec za to so ponavadi mase ali aku. Naprej pa pol po zgornjem spisku, samo po moje ne bo treba.
 
plazydor
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 97
Pridružen: To sep 07, 2004 7:19 pm

Re: Renault Laguna 2 1.8 motor

Napisal/-a plazydor Pe nov 13, 2020 7:59 am

Vsem najlepša hvala za odgovore.

Ja veliko verjetno je problem nekje v masi ali kakšnem slabem spoju v kablu ali konektorju. Bo treba malo nevrološkega pregleda. Ker mi sveti tudi ABS signalka in čelo občasno ugasne.
Samo Bog mi lahko ukazuje, ostali me pa morajo poslušat
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Renault Laguna 2 1.8 motor

Napisal/-a TrijoAdijo Pe nov 13, 2020 8:39 am

Glede ABS-a.....kaj nej rečem...good luck with that (moli boga,da ni ventil v ABS-u crknu)
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
MartinSLO
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Po maj 13, 2013 3:07 pm

Re: Renault Laguna 2 1.8 motor

Napisal/-a MartinSLO Ne nov 22, 2020 7:29 pm

Najprej preveri stanje napeljave okrog akumulatorja in nato še sam akumulator ter preveri, če ti zadovoljivo polni. Ponavadi se lučka za akumulator prižge (ali pa se sploh ne, če je kabel pretrgan :!: ), ko je res že alternator v zadnji fazi. Pomanjkanje toka je običajno problem za lightshow na armaturki, saj računalnik ugaša manj pomembne sisteme, da lahko vitalni normalno delujejo, dokler je še kaj toka. Tile prihajajoči hladni dnevi tudi ne bodo pomagali k izboljšanju...

Torej, kot so že predlagali, prvi obisk pri avtoelektričarju. ;)
 
plazydor
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 97
Pridružen: To sep 07, 2004 7:19 pm

Re: Renault Laguna 2 1.8 motor

Napisal/-a plazydor Sr feb 21, 2024 11:26 am

Pred meseci sem odkril težavo.

Pri menjavi svečk sem opazil, da je v cevi svečke polno olja. To olje tam zaradi moje šlamparije pri menjavi olja. Zaradi tega je svečka blizu čepa za olje prebijala, zato je tudi občasno cuknil.

Zamenjam svečke očistim olje in od tedaj ni več težav z resetiranjem števca.
Samo Bog mi lahko ukazuje, ostali me pa morajo poslušat
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 68 gostov