Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
sipr
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 56
Pridružen: So okt 01, 2011 9:54 pm

Audi A4 (1998) ugasnil med vožnjo

Napisal/-a sipr Po nov 30, 2020 9:12 am

Dober dan!

V soboto zvečer je ženi med vožnjo ugasnil Audi A4( letnik 1998, 92 kW, bencin, 1.8, 330.000 km). Doma je vžgal normalno. Po cca 10 km normalne vožnje je začel izgubljati obrate, kmalu se je prižgala lučka akumulatorja. Zapeljala je s ceste. Avto je dokončno ugasnil. Ni več vžgal.

Naslednje jutro(včeraj) je z napolnjenim akumulatorjem vžgal za cca 5 sekund. Potem ni hotel več vžgati.

Danes zjutraj (z novim akumulatorjem) ni hotel vžgati. Kolega ga je probal s testerjem in mu je javil, da je vzrok dušilna loputa.

Moje vprašanje: a je lahko vzrok nevžiga dušilna loputa? Lahko loputa kar naenkrat crkne?
Kaj mi svetujete? Kaj menite? Bi vprašal še kako se lahko proba ali bencin pride do motorja, oz. ali črpalka goriva dela?

Hvala za odgovore!
 
reli92
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: Pe jul 31, 2020 6:13 pm

Re: Audi A4 (1998) ugasnil med vožnjo

Napisal/-a reli92 Po nov 30, 2020 9:20 am

Seveda da lahko. Ce se loputa ne odpre nima motor kje dobivati zraka. Glede na letnik avta sploh ni nemogoce saj je imela vag grupa kar nekaj problemov s temi loputami. Sicer bi bilo pa bolje peljati do mehanika da diagnosticira, da si ne boste delali nepotrebnih stroskov.

Sicer pa za probo se lahko odtegne dovode na sobah, pa se vidi ce sprica gorivo (taka bolj domaca metoda) ampak kot sem ze rekel, glede na post sklepam da nimate nekih mehanicnih izkusenj, zato vam slednje odsvetujem in se enkrat poudarjam da raje peljite do mehanika.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Audi A4 (1998) ugasnil med vožnjo

Napisal/-a wildbliw Po nov 30, 2020 9:48 am

Zanimivo. Meni je Opel Corsa letnik 1998 ugasnil med vožnjo. S tem, da se je pri mojem Oplu to zgodilo leta 2006, ko je bil avto star pičlih 8 let. V mojem primeru je odpovedal senzor za obrate.

Postopek: AMZS, hitri servis, -200€, avto dela.
Čez 1 mesec mi je na istem avtu na levih vratih razpadla ključavnica, da so se vrata v desnem ovinku odprla; postopek: Opel servis, -200€, vrata so delovala.
Mine dva mesca, mi prerjavi avspuh. postopek; servis, -200€, avto pelje spet tiho.
Čez dodaten dober mesec je šel senzor za zrak. Postopek; zavil na bolšjaka, prodal avto, kupil novega in se peljal brez servisov. Dajal pa sem potem skoraj 200€ mesečno za kasko.

Zaradi tega Opla sem dobil predsodek pred rabljenimi avti. Šele s svojo novo rabljeno Boro (letnik 1999) sem se ga otresel.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Audi A4 (1998) ugasnil med vožnjo

Napisal/-a Fan Po nov 30, 2020 5:24 pm

@sipr

Ali gori še katera druga opozorilna lučka med delovanjem motorja? Preverite kdo v vaši bližini ima tester, ter ponovno nastavite/kalibrirajte dušilno loputo. V koliko je izdihnila, se to takoj vidi. Spotoma preverite še senzor glavne in odmične gredi.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
sipr
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 56
Pridružen: So okt 01, 2011 9:54 pm

Re: Audi A4 (1998) ugasnil med vožnjo

Napisal/-a sipr Sr dec 02, 2020 2:07 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Ne. Ne gori nobena druga opozorilna lučka.

Sva s kolegom probala še črpalko goriva. Z dodatnega akumulatorja sva potegnila žice direkt na črpalko in črpalka se ni nikakor vklopila.
Sedaj čakam novo črpalko in potem bova videla naprej kako in kaj. Pozdrav
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Audi A4 (1998) ugasnil med vožnjo

Napisal/-a Fan Sr dec 02, 2020 5:47 pm

Črpalko lahko zaženete s testerjem.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
reli92
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: Pe jul 31, 2020 6:13 pm

Re: Audi A4 (1998) ugasnil med vožnjo

Napisal/-a reli92 Pe dec 04, 2020 10:11 am

Me je kar sram za prvi odgovor, sploh nisem videl da je avto bencinar, sem ob dusilni loputi imel avtomatsko dizla v glavi.

V glavnem ce na crpalki za gorivo tudi preko akumulatorja ne dobis odziva, je pumpa sigurno sla.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Audi A4 (1998) ugasnil med vožnjo

Napisal/-a ojnica Pe dec 04, 2020 2:30 pm

Saj ko daš kontakt se mora slišat črpalka.
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Audi A4 (1998) ugasnil med vožnjo

Napisal/-a coco66 Pe dec 04, 2020 3:06 pm

Včasih je pametno priklopit tudi manometer da vidiš koliko pritiska da črpalka.
 
sipr
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 56
Pridružen: So okt 01, 2011 9:54 pm

Re: Audi A4 (1998) ugasnil med vožnjo

Napisal/-a sipr Po dec 07, 2020 9:44 am

Tudi midva s kolegom sva bila prepričana da je šla pumpa. Sem že kupil novo-samo notranji del. Ko sva s kolegom staro pumpo v celoti pobrala ven, sva še 1x probala direkt z akumulatorja in je delala. Nisva mogla verjet. Sklepam, da je bil vzrok le slab kontakt. Očitno zelo banalna napaka. In potem po vnovični montaži stare pumpe, je avto takoj vžgal.

Bi vprašal še to: kako se pravilno proba delovanje pumpe direkt z rezervnega akumulatorja? Na konektorju ima pumpa več kontaktov/žic.
Je treba poizkusit vse kombinacije med sabo? Midva sva probavala z dvema kosoma navadne električne žice...

Pri delu s pumpo v audiju A4 iz leta 1998 je tudi problem, ker je odprtina za pumpo locirana v prtljažnem prostoru in ploh ne moreš nekega pametnega položaja telesa zavzet...Kar otežuje delo.
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Audi A4 (1998) ugasnil med vožnjo

Napisal/-a coco66 Po dec 07, 2020 12:46 pm

Ta novo pumpo ne vračaj ker jo boš menjal slej ali prej,kabli od pumpe so ponavadi debelejši od ostalih dveh. Moraš pa bit precej eleganten in gibčen da jo menjaš-so še hujši primeri.
 
sipr
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 56
Pridružen: So okt 01, 2011 9:54 pm

Re: Audi A4 (1998) ugasnil med vožnjo

Napisal/-a sipr Po feb 22, 2021 9:17 am

coco66 je napisal/-a:Ta novo pumpo ne vračaj ker jo boš menjal slej ali prej,kabli od pumpe so ponavadi debelejši od ostalih dveh. Moraš pa bit precej eleganten in gibčen da jo menjaš-so še hujši primeri.


Ja. Prav si imel. Pumpa je zopet crknila pred cca. 7 dnevi.
Žal sem pumpo od zadnjič vrnil in sem moral sedaj kupiti novo.

Kolega ( ne isti kot zadnjič) mi jo je zamenjal. Z veliko mukami, živčnostjo in jamranjem.
Delo je oteževal poln tank goriva. Pumpe ni in ni mogel vstaviti noter. Potem pa je odstranil spodnji del pumpe ( plastika vstavljena v "filter vrečko"), ki se natakne na cevko z mrežico. In potem je uspel vstavit črpalko na mesto.
Vprašal bi to ali je tisti spodnji del črpalke ( plastika vstavljena v "filter vrečko") zelo pomemben ali je lahko avto brez njega? Sedaj namreč dela odlično.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 50 gostov