Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

baterija ključa, novejši VAG-i

Napisal/-a mardy Pe dec 11, 2020 8:07 am

Pozdrav,

Se zadnjič pogovarjava z kolegom, pravi, da ga je zadnjič avto (A4, letnik 2017) pustil na "cedilu"... zakaj pa? Ja baterija ključa se je izpraznila, a še ne dolgo nazaj jo je zamenjal. Mehanik na Audi-ju pravi, da je vzrok v znamki baterije, priporoča se Varta, zdaj ima Varta in je še zaenkrat ok, grenak priobčutek pa je še vedno, kaj pa če spet...

No in glej ga zlomka...

Doma na Passatu B8 letnik 2017, pravi žena, da ji javlja da je baterija ključa potrebna zamenjava, a baterijo sem zamejal pred 2 mesecema. wtf :D

No zdaj sem naročil od Varte.

Po drugi strani pa, stari Golf 4, baterijo sem menjal....mah, ma niti se ne spomnim, 5 let nazaj če morda...

V čem je to fora teh novih ključev, rak rana VAG-a, ali res toliko bolj baterijo "žre" ker je key-less, ali kaj povsem drugega?

Lp!
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: baterija ključa, novejši VAG-i

Napisal/-a Tattoo- Pe dec 11, 2020 8:18 am

Stara Nokia 6310i mi je brez problema zdržala cel teden brez polnjenja, medtem ko moram iPhone polniti skoraj vsak dan...kaj misliš, v čem je to fora?! ;)
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: baterija ključa, novejši VAG-i

Napisal/-a krimič Pe dec 11, 2020 9:36 am

Glede na to, da avto javi, da je potrebno zamenjati baterijo je kolega smotan, da le-tega ni pravocasno naredil. Jaz sem jo menjal pred kratkim, opozarjalo me je pa vsaj en teden pred menjavo. Njega je moralo opozarjati konkretno dlje.
Imam 2017 letnik s panoramo, ki jo odpiram veliko s kljucem (se vecja poraba baterije). Baterijo menjam povprecno 1x letno in ne gledam na znamko baterije.
 
tce130
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Po jan 14, 2019 7:16 am

Re: baterija ključa, novejši VAG-i

Napisal/-a tce130 Pe dec 11, 2020 10:12 am

Podobne izkušnje sem imel tudi pri Renoju (keyless na Scenicu 4). Ko sem prvič menjal baterijo, sem dal noter eno no-name. Kr kmalu so se začele pojavljati težave, ko se je avto sam zaklenil, ko je bila kartica v avtu. Avto ni javljal napak glede prazne baterije.

Isto so mi rekli na servisu, za keyless obvezno uporabljat kvalitetno baterijo, višjega cenovnega ranga.
Baje je problem v nihanju napetosti.
Kvalitetne baterije držijo še kar nekaj časa, ko se pojavi obvestilo o zamenjavi.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: baterija ključa, novejši VAG-i

Napisal/-a ban Pe dec 11, 2020 11:16 am

Moja izkušnja z golfom je podobna. Po cca 1,5 leta je javljajo za baterijo, jo zamenjam, kakšen teden mir, potem spet javlja da je prazna. Kupim novo in po enem tednu spet javlja. Grem na servis povpršat, pravijo da ti novejši ključi skos komunicirajo z avtom in da se zato hitreje porabi. Ampak po enem tednu? Na servisu spet kupim novo in spet po enmu tednu javlja da je prazna. Potem sem nehal kupovat. Sem pa vedno kupil od varte. Potem sem vzel rezervni ključ in od tedaj je mir, to je sedaj že več kot eno leto. Možno da je nekaj s ključem narobe, cena novega pa okol 200 €.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: baterija ključa, novejši VAG-i

Napisal/-a Ivan36 Pe dec 11, 2020 1:13 pm

Enako Renault kartice poleti na 2 meseca prazne batt v kartici :twisted: :roll: sedaj pa že od septembra mir na obeh a baterje iz Hofer ali KIK, Elta, sedaj sta not Elta litium CR2032 3V Za 1€ 3 baterije :lol: :DDD :roll:
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: baterija ključa, novejši VAG-i

Napisal/-a Renault VG Pe dec 11, 2020 6:24 pm

ban je napisal/-a:Moja izkušnja z golfom je podobna. Po cca 1,5 leta je javljajo za baterijo, jo zamenjam, kakšen teden mir, potem spet javlja da je prazna. Kupim novo in po enem tednu spet javlja. Grem na servis povpršat, pravijo da ti novejši ključi skos komunicirajo z avtom in da se zato hitreje porabi. Ampak po enem tednu? Na servisu spet kupim novo in spet po enmu tednu javlja da je prazna. Potem sem nehal kupovat. Sem pa vedno kupil od varte. Potem sem vzel rezervni ključ in od tedaj je mir, to je sedaj že več kot eno leto. Možno da je nekaj s ključem narobe, cena novega pa okol 200 €.

Tole smrdi po slabem kontaktu baterije. Jaz imam v kartici od Cliota podloženo s papirjem ker je ves čas javljalo da je prazna. Sicer pa menjam na tam pol leta do 1 leto. Baterije pa najcenejši komplet, ki jih najdem in so na zalogi doma.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: baterija ključa, novejši VAG-i

Napisal/-a sašo5 Pe dec 11, 2020 8:15 pm

par let nazaj sem menjal(sedmo leto) na A4 drugi ključ je še original. tudi Leon 2016 ni kazal izpraznjenosti, oba ključa v uporabi....Prisegam pa na Varto ali Duracel, čeprav Varta ima cel kup "modelov" so pa recimo Tedi varijanta dosti slabše, vem ker v lučke na pokopališče ne zdržijo dolgo, naspram omenjenim dvema(sicer to govorim za AAA) tud Tedi ali Hofer ipd polnilne so za en drek, tako da enako je pri teh gumbastih....
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: baterija ključa, novejši VAG-i

Napisal/-a pskoda Pe dec 11, 2020 8:46 pm

Vw koncern ima v daljincu baterijo tip 2025, ki res ne drži dolgo. Če je vse ok tam do max 2 leti. V daljinec gre tudi 2032, ki zdrži dlje
Lp
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: baterija ključa, novejši VAG-i

Napisal/-a sašo5 Pe dec 11, 2020 9:13 pm

ista baterija razen da je 2032 malo debelejša...posledično težlo zapreš ohišje..
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: baterija ključa, novejši VAG-i

Napisal/-a pskoda Pe dec 11, 2020 10:19 pm

Ja debelejša in močnejša. Bolj natančno 170mAh vs 235mAh je pa res, da se ohišje težje zapre
Lp
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: baterija ključa, novejši VAG-i

Napisal/-a nejc1 Pe dec 11, 2020 11:04 pm

Je velika razlika ali ima avto Keyless ali je star klasičen sistem... Pri prvem menjava baterije na pol leta do leta ni nič nenavadnega, pri drugem zdrži kvalitetna baterija več let...
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: baterija ključa, novejši VAG-i

Napisal/-a ban Sr dec 16, 2020 2:23 pm

Sem nabavil novo baterijo 2032 in jo dal v prvi ključ, v tistega, ki je stalno javljal da je prazna baterija. Pa da vidimo kako se bo obneslo. Pokrovček na ključu se kljub malo debeljši bateriji ni nič težje zaprl.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: baterija ključa, novejši VAG-i

Napisal/-a thunderbolt Sr dec 16, 2020 10:16 pm

Tole s temi baterijami ima VAG res v riti. Golf 7 2015 letnik, in passat 2017, oba keyless, pa razlicne baterije. Ne vem katera je v katerem, ampak ko sem imel frko (crknilo ravno takrat, ko sem najbolj rabil avto, res pa sem prej precej odlasal z menjavo), valda ena v drugem ni delala. Ura pa pol sest zjutraj! Sem kriv, ampak vseeno, mater jim!
 
Uporabniški avatar
ule
Uporabnik
 
Prispevkov: 972
Pridružen: Sr avg 28, 2002 4:56 am
Kraj: Babno Polje

Re: baterija ključa, novejši VAG-i

Napisal/-a ule Če dec 17, 2020 7:46 am

SIcer javljanje da je baterija prazna je ok zadeva. Najbolj neumno pri teh vag daljincih je to, da če baterijo ven vzameš, ne javlja nič :roll:
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: baterija ključa, novejši VAG-i

Napisal/-a pskoda Če dec 17, 2020 7:49 am

Vrata se dajo odpret z klasičnem ključem. Če ti v avtu ne zazna ključa (slaba baterija) ključ nasloni ob volan tam kjer naj bi bila klasična ključavnica za zagon motorja in pritisni tipko za zagon in motor bi moral zagnat potem pa itak ne rabiš ključa. Rešitev je tudi rezervni ključ

ps.: za nezamenjano baterijo je kriv uporabnik, ker se ne zmeni za opozorilo slabe baterije
Lp
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1068
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: baterija ključa, novejši VAG-i

Napisal/-a D12J12 To dec 22, 2020 6:42 am

Ni ravno vag grupa ampak je mazda. Torej keyless go je malo začel hecati, odpiranje vrat s kljuko včasih prime včasih ne. Malo sem že raziskoval in ugotovil da se pri keyless go ključu nonstop troši baterija, zato je mazda razvila način kako dati ključ v "spanje" če se ga ne potrebuje in pa ko se baterija bliža koncu naj bi se ključ sam dal spati. Pri prvih izvedenkah mazde 3 so menjali ključe in posodabljali sistem, ne vem pa kako je pri meni. Je mogoče kdo kaj zasledil? Danes bom nabavil novo baterijo in upam da je problem samo baterija. Sem pa dal ključ spati in ga zbudil in je delovalo normalno, po šihtu pa spet ista pesem. Normalno pa odklene na daljinsko odklepanje.
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: baterija ključa, novejši VAG-i

Napisal/-a luxxx7 To dec 22, 2020 9:17 am

Imel enak problem na enaki znamki. Menjaj baterijo in bo delovalo najmanj eno leto :D Potem pa ponoviš vajo.
 
Uporabniški avatar
zuzek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr sep 13, 2006 6:14 pm

Re: baterija ključa, novejši VAG-i

Napisal/-a zuzek To feb 16, 2021 3:11 pm

a kdo ve če jaz odprem ključ baterja in vezje padeta vn pa potem nazaj sestavim.

a bo centralno na avtu delalo? avto je Opel astra H


https://www.youtube.com/watch?v=7m8-p_X-FcY&t=536s


lp
Alergičen na rjo
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: baterija ključa, novejši VAG-i

Napisal/-a ban Če feb 18, 2021 7:58 am

ban je napisal/-a:Sem nabavil novo baterijo 2032 in jo dal v prvi ključ, v tistega, ki je stalno javljal da je prazna baterija. Pa da vidimo kako se bo obneslo. Pokrovček na ključu se kljub malo debeljši bateriji ni nič težje zaprl.

Eto, po dveh mescih mi (še) nič ne javlja da je slaba baterija.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 57 gostov