Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
miranm
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: So dec 19, 2020 10:53 am

Nissan xtrail 2,2 dci 4x4 hladen vžig

Napisal/-a miranm Ne dec 20, 2020 8:10 pm

Zdravo
Sprašujem kaj bi bilo lahko narobe na mojem avtu narobe. Namreč začelo se je pred dvema mesecema, da je avto zjutraj ko je bil mraz recimo okoli 0 ali pod 0 brezhibni vžgal po nekaj sekundah pa ugasnil. Lahko sem ga petkrat vžgal pa je vedno enako ugasnil. Če sem pred vžigom pritisnil malo gasa in vžgal tako da so obrati bili nekje okoli 2000 je deloval po cca 10 sekundah normalno in je potem tudi normalno vžigal dokler ni 5-6 ur stal in se ohladil. Ugasnil je na način kot da bi obrnil ključ ali mu naenkrat zmanjkalo goriva. To se dogaja samo ko je hladen. Ko avto parkiram v garaži teh problemov ni. Servisi normalno tekoče delani in menjan tudi naftni filter ter dodana tekočina v rezervoar za "čiščenje šob" (nalita tudi pred dvema mesecema). Avto bil tudi priklopljen na računalnik hladen in ogret pa ne pokaže napake. V delovanju dela brezhibno brez zaletavanja, cukanja in podobno. Normalno vlače in pospešuje. Kaj bi bilo to.
Avto: Nissan Xtrail 2,2 dci 4x4, 2004 (nissanov motor)

Hvala
Miran
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Nissan xtrail 2,2 dci 4x4 hladen vžig

Napisal/-a Fan Po dec 21, 2020 1:15 am

V koliko imate možnost priklopa na tester, priklopite mrzel in topel motor, preverite parametre na dušilni loputi in EGRa. Oboje se lahko očisti.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
miranm
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: So dec 19, 2020 10:53 am

Nissan XTRAIL 2,2 dci 4x4

Napisal/-a miranm So feb 13, 2021 7:57 am

Živjo

Zanima me na kateri pooblaščeni servis nissan naj peljem avto da mi pregledajo in najdejo napako - okvaro in posledično to isto popravijo. Namreč avto noče užigat ker mislijo da je padec pritiska goriva ali nekaj podobnega. testerji ne pokažejo nobene napake ne ko je avto hladen in ko je ogret. Predvidevam da pooblaščeni serviserji imajo testerje in aparature njihovih znamk. (Avtohiša Real, Malgaj in TPV Novo mesto. Kaj pravite). lahko pa mi popravi tudi kdo drugi samo da se mi avto zrihta. Nebi pa rad samo nekaj menjal in menjal na koncu pa bi se ugotovilo da je samo neki mali senzor. Hvala vsem in LP

Miran
 
miranm
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: So dec 19, 2020 10:53 am

Re: Nissan xtrail 2,2 dci 4x4 hladen vžig

Napisal/-a miranm So feb 13, 2021 8:08 am

Že kar ene parkrat so mi delali test pri hladnem in toplem motorju pa nič. Pravijo da bi moral biti tester original nissanov. Jaz pa tega ne vem tudi ne vem komu dat avto popravit.
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Nissan XTRAIL 2,2 dci 4x4

Napisal/-a nasamorpheus So feb 13, 2021 8:28 am

Avto tega cenovnega razreda se pelje na original servis ne pa k susmarju .
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Nissan XTRAIL 2,2 dci 4x4

Napisal/-a joztom So feb 13, 2021 9:15 am

Najprej naj filter za nafto pravilno sestavijo.
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Nissan xtrail 2,2 dci 4x4 hladen vžig

Napisal/-a nejc1986 So feb 13, 2021 9:41 am

Nevem če ti bo kaj v pomoč, pa vendar...

Moja xsara bencinar ga podobno serje pozimi ; ko stoji celo noč zjutraj takoj po prvem vzigu ugasne. Po drugem vzigu ostane prižgan... Če ob prvem vzigu pobožam gas, ostane prižgan.

Menjavali smo senzor odmicne gredi, cinspulo, senzor tlaka goriva, benz pumpo, šobo, senzor temperature (če se ne motim).. Nič ni pomagalo (fer serviser ni računal po nepotrebnem menjanega materiala)... Ko sem se sprijaznil s težavo, je rekel, da je imel na istem motorju nekoč težavo z drocniki... Tako da bomo ob velikem servisu zrihtali še to.


Upam, da sem pomagal oziroma dal kakšno idejo v kateri smeri gledati.

Lp
 
miranm
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: So dec 19, 2020 10:53 am

Re: Nissan xtrail 2,2 dci 4x4 hladen vžig

Napisal/-a miranm So feb 13, 2021 10:35 am

Fan je napisal/-a:V koliko imate možnost priklopa na tester, priklopite mrzel in topel motor, preverite parametre na dušilni loputi in EGRa. Oboje se lahko očisti.

priklopili so mi ga že parkrat tako hladnega in toplega pa tester ni pokazal ničesar, nobene napake. Mogoče rer nihče ni imel original nissanovega "programa". Pravzaprav mi je vseeno kam bom dal popravit avto samo da bo dobro urejeno. Ali bi bilo mogoče bolje peljati avto na kakšen pooblaščen servis morda REAL, TPV ali MALGAJ.
 
miranm
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: So dec 19, 2020 10:53 am

Re: Nissan XTRAIL 2,2 dci 4x4

Napisal/-a miranm So feb 13, 2021 2:17 pm

nasamorpheus je napisal/-a:Avto tega cenovnega razreda se pelje na original servis ne pa k susmarju .

se strinjam. ampak od začetka prepovedi prehajanja občinskih mej 2020 sem imel samo to na voljo. samo na test v ljubljeno? sedaj je ta omejitev odpravljena
 
miranm
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: So dec 19, 2020 10:53 am

Re: Nissan XTRAIL 2,2 dci 4x4

Napisal/-a miranm So feb 13, 2021 2:27 pm

nasamorpheus je napisal/-a:Avto tega cenovnega razreda se pelje na original servis ne pa k susmarju .


avto je letnik 2004
 
dejanb75
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Po sep 17, 2018 3:18 pm

Re: Nissan xtrail 2,2 dci 4x4 hladen vžig

Napisal/-a dejanb75 So feb 13, 2021 2:39 pm

Ko je bil hladen priklopljen na tester je vzgal in takoj ugasnil? Namreč če ni ugansnil verjetno tester ni zaznal napake.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Nissan XTRAIL 2,2 dci 4x4

Napisal/-a Fan So feb 13, 2021 4:37 pm

miranm je napisal/-a:
nasamorpheus je napisal/-a:Avto tega cenovnega razreda se pelje na original servis ne pa k susmarju .

se strinjam. ampak od začetka prepovedi prehajanja občinskih mej 2020 sem imel samo to na voljo. samo na test v ljubljeno? sedaj je ta omejitev odpravljena


Tudi v Ljubljani so Nissan servisi, če drug ne, je Malgaj.

Sicer ne vem s kakšno diagnostično napravo ste ugotavljali napako ... če se snema parametre delovanja motorja in se jih potem pregleda, se vidi kaj nagaja.
Se je oklopilo senzor temperature motorja in šele nato prižgalo motor ( seveda se to dela pri hladnem motorju )? Če ja, kaj se je zgodilo?
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
miranm
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: So dec 19, 2020 10:53 am

Re: Nissan XTRAIL 2,2 dci 4x4

Napisal/-a miranm So feb 13, 2021 6:25 pm

edit mod
Predhodni post se NE citira


ne vem kakšen je postopek, ampak to pri nas ne ..... ali pa pač nimajo teh možnosti . Danes ko je krepko pod ničlo pa avto samo vergja nekaj kadi iz auspuha vžge pa ne. Po še polnilec za polnjenje aku. se mi je sproti pokvaril. Najverjetneje asistenca pa nekam v Ljubljano. Ne vem še kam.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nissan xtrail 2,2 dci 4x4 hladen vžig

Napisal/-a limas So feb 13, 2021 6:50 pm

Pri Medvodah imaš servis Simon Pelko. Ima ustrezno diagnostiko in reference.
Uporabnika Fan-a se raje izogibaj,
 
miranm
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: So dec 19, 2020 10:53 am

Re: Nissan xtrail 2,2 dci 4x4 hladen vžig

Napisal/-a miranm So feb 13, 2021 7:09 pm

bom ga kontaktiral v ponedeljek
Hvala
 
Mo Fo Sho
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: To sep 26, 2017 3:26 pm

Re: Nissan XTRAIL 2,2 dci 4x4

Napisal/-a Mo Fo Sho Po feb 22, 2021 9:22 pm

nasamorpheus je napisal/-a:Avto tega cenovnega razreda se pelje na original servis ne pa k susmarju .

Naključno kliknem na to objavo in najdem ta komentar... Verjemi, da je "šušmar" na dobrem glasu boljši od kateregakoli pooblaščenca. Samo prit zravn k dobremu "šušmarju" ni kr tak, morš met veze...
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Nissan XTRAIL 2,2 dci 4x4

Napisal/-a nasamorpheus Po feb 22, 2021 10:22 pm

Pelko je dober primer, dober mehanik. Susmar je pa bil tisti h kateremu je peljal avto najprej. Tisti o katerih ti govoriš se jim pa reče "majstri" ne " Šiškarji.
 
miranm
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: So dec 19, 2020 10:53 am

Re: Nissan XTRAIL 2,2 dci 4x4

Napisal/-a miranm Po apr 05, 2021 4:41 pm

Avto peljal na pooblaščen original servis šušmarili 14 dni zamenjali nepotreben izpraven del nič drugega. Za enkrat so pooblaščenci še večji šušmarji od garažnih šušmarjev. Za del katerega so mi pa zamenjali kar na oko bom pa zahteval povračilo. Tako da vemo kaj in kako o original ali pooblaščenih
serviserjih.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Nissan xtrail 2,2 dci 4x4 hladen vžig

Napisal/-a nejc1 Po apr 05, 2021 5:56 pm

A sedaj si zrihtal zadevo? Če da bi bilo fer povedat kaj je bilo narobe...
 
Luks13
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Če okt 21, 2021 6:33 am

Re: Nissan xtrail 2,2 dci 4x4 hladen vžig

Napisal/-a Luks13 Po nov 01, 2021 5:10 pm

Pozdravljeni !
Imam isti problem pri nisanu x trail kod miranm,pa me zanima kaj je bila napaka,
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov