Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
luks104
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: So mar 09, 2013 10:02 am

Prodaja neizpravnega vozila (Hyundai Coupe 2005)

Napisal/-a luks104 Če jan 21, 2021 7:17 am

Zdravo,

ne vem v katero kategorijo to napisat, če ne ustreza jo moderatorji prosim prestavite. Hvala.

Sestrin avto, Hyundai Coupe 1.6 letnik 2005, je po besedah mehanika neekonomičen za popravit, kar sem slutil že tudi sam. Gnila je zadnja prema, pa še kar nekaj drugih stvari je za uredit. (zavore, izpuh, luči). Zanima me, kakšno realno ceno naj pričakujem od odkupovalcev takih neizpravnih avtomobilov? Nočem biti nesramen do kupca, obenem pa ne bi želel dati avta hudo pod ceno. Po navadi namreč avte prodam, ko so še v dobrem stanju in s tem nimam izkušenj.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Prodaja neizpravnega vozila (Hyundai Coupe 2005)

Napisal/-a VW T4 Če jan 21, 2021 8:06 am

Če je strošek popravila vozila neekonomičen, lahko zanj pričakuješ toliko, kot ti bo ponudil dinos za pleh.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Prodaja neizpravnega vozila (Hyundai Coupe 2005)

Napisal/-a Ivan36 Če jan 21, 2021 9:59 am

Gnila je zadnja prema, pa še kar nekaj drugih stvari je za uredit. (zavore, izpuh, luči).

Pa sej to se ni zgodilo v zadnjem letu, ko je imel TP? Je kar nekaj X1000 takih vozil na cesti, folk pa kupuje premium zadeve, ker ne ve, da mu nasproti ali zadaj vozijo na pol smrtno nevarna vozila :lol: :roll: 1.6 ponavadi nima nič opreme še klima je bila za doplačilo, daj oglas na FB Marketplace za enih 500€ pod NEVOZNO vozilo!
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Prodaja neizpravnega vozila (Hyundai Coupe 2005)

Napisal/-a Kristjan123 Če jan 21, 2021 10:13 am

Absurd je, da kot celota ni vreden nič po delih pa je nekaj zato pa razni dobrotniki z odpadi kar nekaj zaslužijo s temi škatlami. Zdej če znaš in imaš voljo šraufat in hranit kose ok ter se zajebavat s prodajo se, da nekaj iztržit na dolgi rok.

V nasprotnem gre to od hiše po sistemu "daj kar daš in odpelji".
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Prodaja neizpravnega vozila (Hyundai Coupe 2005)

Napisal/-a limas Če jan 21, 2021 12:41 pm

Če ima avto TP in je vozen, je vreden cca 500-1000 eur. Nastavi nižjo ceno in kupcu povej kaj ga čaka v prihodnjih mesecih. Saj letnik 2005 še ni za Dinos. Lahko pa vse dotrajane elemente zamenjaš in voziš še dolga leta.
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 229
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Prodaja neizpravnega vozila (Hyundai Coupe 2005)

Napisal/-a RUNAČ Če jan 21, 2021 12:58 pm

V skrajnem primeru ti je lahko v uteho, da imajo vsi avti pri nas, kupljeni od aprila 2003 naprej, v ceni novega že všteto reciklažo. Tudi to ti je lahko skrajna opcija.

Saj kako je pa z avti iz uvoza izven EU (letniki 2003 in novejšimi)? Ali tudi te pripelješ brezplačno v reciklažo?
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
luks104
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: So mar 09, 2013 10:02 am

Re: Prodaja neizpravnega vozila (Hyundai Coupe 2005)

Napisal/-a luks104 Če jan 21, 2021 1:08 pm

VW T4 je napisal/-a:Če je strošek popravila vozila neekonomičen, lahko zanj pričakuješ toliko, kot ti bo ponudil dinos za pleh.


Ok, se mi je kar zdelo, da bo nekaj takega :lol:

Ivan36 je napisal/-a:
Gnila je zadnja prema, pa še kar nekaj drugih stvari je za uredit. (zavore, izpuh, luči).

Pa sej to se ni zgodilo v zadnjem letu, ko je imel TP? Je kar nekaj X1000 takih vozil na cesti, folk pa kupuje premium zadeve, ker ne ve, da mu nasproti ali zadaj vozijo na pol smrtno nevarna vozila :lol: :roll: 1.6 ponavadi nima nič opreme še klima je bila za doplačilo, daj oglas na FB Marketplace za enih 500€ pod NEVOZNO vozilo!


Vozila ne vidim nič. Sestra mi ga pripelje, ko je z njim kaj narobe ali pa ko pride vsakoletni TP. Za moj avto jaz skrbim, da bi se pa jaz vozil vsak mesec 60 kilometrov, da preverim v kakšnem stanju je njen avto, mi pa ne pride na pamet. Njen tip je pač za te stvari navaden...bom raje tu končal.
Avto ima klimo, to je pa od opreme nekako vse. Bom dal na spletne strani za oglase in vzel neko spodobno ponudbo.

Kristjan123 je napisal/-a:Absurd je, da kot celota ni vreden nič po delih pa je nekaj zato pa razni dobrotniki z odpadi kar nekaj zaslužijo s temi škatlami. Zdej če znaš in imaš voljo šraufat in hranit kose ok ter se zajebavat s prodajo se, da nekaj iztržit na dolgi rok.

V nasprotnem gre to od hiše po sistemu "daj kar daš in odpelji".


Za tistih par sto € mi ni zdaj prav žal. Glede na to, da imam doma kmetijo in vsak dan 8 ur službo, iskreno povedano, za prodajo po delih nimam časa.

limas je napisal/-a:Če ima avto TP in je vozen, je vreden cca 500-1000 eur. Nastavi nižjo ceno in kupcu povej kaj ga čaka v prihodnjih mesecih. Saj letnik 2005 še ni za Dinos. Lahko pa vse dotrajane elemente zamenjaš in voziš še dolga leta.


Avtu je TP pretekel (ženske pač vozijo do datuma na knjižici :roll: ). Na to sem jo opozoril že meseca novembra, da jo januarja čaka TP. Pa se je veselo čakalo na zadnji dan.
Zdaj na avto vržt 500+ €, je nesmiselno. Avto je vreden max 1000€ ker je tudi karoserija v slabem stanju. Če bi bil avto zunaj lepo ohranjen, bi mogoče še šel v to.

Hvala vsem za odgovore. Zanima me samo še, kdaj se začne plačevati tistih 35€ za taka vozila, ki so neregistrirana? Takoj prvi mesec po preteku veljavnosti prometnega dovoljenja, ali šele naslednje leto?
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Prodaja neizpravnega vozila (Hyundai Coupe 2005)

Napisal/-a DePalmo Če jan 21, 2021 1:23 pm

RUNAČ je napisal/-a:V skrajnem primeru ti je lahko v uteho, da imajo vsi avti pri nas, kupljeni od aprila 2003 naprej, v ceni novega že všteto reciklažo. Tudi to ti je lahko skrajna opcija.

Saj kako je pa z avti iz uvoza izven EU (letniki 2003 in novejšimi)? Ali tudi te pripelješ brezplačno v reciklažo?


Zanimivo da ko sem hotel dati v razgradnjo Peugeot 206 1.6 HDi 2005 letnik, so vsi govorili nekaj o stroških ki jih bom moral plačati, ko sem pa omenil da ga pol ni več (seveda sem sam prodal najbolj vredne dele), ga pa nihče ni hotel. Tako da je končal pri ciganih.
Sklepam da je tisto "plačano" samo na papirju, ko je pa to treba nekje upoštevat, se pa zatakne.
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 229
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Prodaja neizpravnega vozila (Hyundai Coupe 2005)

Napisal/-a RUNAČ Če jan 21, 2021 2:10 pm

Jaz sem se pred leti, ko je šel od hiše avto kupljen 05/2003 pozanimal glede tega. Tako za skrajni primer, če mi ga res nebi uspelo prodati. No na koncu je šel v Srbijo za 800 eur, pa k sreči ne k švercarju, ampak človeku, ki je prišel k nam delati za dva meseca, zraven pa je hotel pripeljati še en avto zase.

Sem se bal kakih agresivnih švercarjev (sem enega res odpikal na grdo, ker se je tudi sam tako obnašal do mene), a na koncu je prišel tip, katerega bi sam lahko nategnil na celi črti. Še zdaj si mislim, kako je tip deloval naivno pri svojih 45.

Malo sem zašel... no bistven podatek, ki sem ga dobil je bil tudi ta, brez česa vse avto ne sme biti, ker ti drugače tako razgradnjo zavrnejo (motor, itd...). Sem pozabil točno, samo se verjetno hitro najde na netu. Aja, pa samo par razgradnih centrov je takih kjer bi to lahko izvedli (za Kastelica sem si zapomnil). Ti naj bi pripeljal avto, oni pa bi ti dali potem potrdilo o razgradnji in s tem bi lahko odjavil prometno.
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Prodaja neizpravnega vozila (Hyundai Coupe 2005)

Napisal/-a limas Če jan 21, 2021 3:09 pm

@luks V tem primeru pa avto mirno daš v oglas za 500-700 eur in napišeš, da ni registriran. Potencialnemu kupcu razložiš pomanjkljivosti in avto lepo prodaš.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 651
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Prodaja neizpravnega vozila (Hyundai Coupe 2005)

Napisal/-a alexwell Če jan 21, 2021 5:28 pm

škoda, eden izmed lepših avtov za tisti čas, skupaj s 406coupe nista imela konkurence med coupeji. Me pa čudi da pri hyundaju niso nič kaj izboljšali glede rje takrat, ker predhodni model je tud imel velike težave z rjo.
 
golfek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Sr mar 22, 2017 8:11 pm

Re: Prodaja neizpravnega vozila (Hyundai Coupe 2005)

Napisal/-a golfek Če jan 21, 2021 6:12 pm

pred 2 letoma sem prodajal mazdo 3 dizel 2005 ..... okvara na motorju... sem klicu odpadarje in so mi ponujal 300e vsi.... prodal nakoncu privat za 450.... mela pa nov aku, vinjeto, gume... itd

težko boš dobu več kot 200 e...
 
luks104
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: So mar 09, 2013 10:02 am

Re: Prodaja neizpravnega vozila (Hyundai Coupe 2005)

Napisal/-a luks104 Pe jan 22, 2021 9:59 am

Hvala vsem za odgovore. Čez vikend ga dam na spletni oglasnik. Če se ne bo nihče javil, sem pa že dobil številko v našem kraju znanega podjetja, ki odkupuje take avte.

V kratkem sigurno sledi tema nakupa novega avta.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot] in 31 gostov