Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1286
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Astra K let.2019 vetrobransko steklo zamrzne od znotraj

Napisal/-a mišek Sr jan 27, 2021 6:44 am

Pozdravljeni,
Zdaj te dni imam en cudn problem, avto celo noc stoji na prostem. Sajbe od zunaj seveda zamrznejo.
Odklenem avto, ga vzgem. Grem pucat sipe, in v tistem casu jaz od zunaj praskam led, se mi na notranji strani spredna sipa cisto zamegli, in zamrzne.
Naj povem, ko jaz odprem avto pred vzigom je sajba od znotraj suha. Ko pa zalaufam, in zacne pihat ventilacija gor pa jaz ne vem od kod potegne to vlago, ki potem zamrzne. Potem imam od zunaj cisto sipo in moram cakat, da topel zrak odtali in posusi od znotraj. To traja par minut, potem pa se nic ne rosi vec. V cem je fora. Od kod pihne tisto vlago. Sem studiral da bom jutri poskusil, zrak rocno usmerit v kabino, da ne bo pihalo direkt na vetrobransko steklo. Ce bi kaj pomagalo.
Sem se pogovarjal s sodelavci, nobenmu se to ne dogaja da bi znotraj zamrznil. Me zajebavajo, da naj klimo vklopim. Ma kako klimo, sej kompresor ne vklopi, ce je bilo pa -5 zjutraj.
Bi bil mogoce kabinski filter kriv? Vrjetno je se prvi. Avto sem kupil dobro leto star. Pred tem je bil narejen servis, samo kabinski filter ne vem ce je bil menjan.
Ocitno se nekje nabere vlaga, ki jo potem pihne v mrzlo sajbo in zamrzne.
V avtu je drugace vse suho, na tepihih ni vode imam gumjaste, spodaj pod tepihi vse suho, atifriza je skoz isto, pecka ocitno ne spusca.
Imel kdo tak problem?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Astra K let.2019 vetrobransko steklo zamrzne od znotraj

Napisal/-a Firediver Sr jan 27, 2021 7:08 am

Najprej opravi menjavo kabinskega filtra (najcenejši in prvi najverjetnejši vzrok), potem se išče vzroke naprej.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1286
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Astra K let.2019 vetrobransko steklo zamrzne od znotraj

Napisal/-a mišek Sr jan 27, 2021 7:19 am

Sem gledal tale posnetek, tam na desni strani pri vratih me malo skrbi da bi kaj polomil. Kolikor je videti samo proc potegne, potem so pa srafi spodaj.
https://m.youtube.com/watch?v=CeuDq3dgSBI
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Astra K let.2019 vetrobransko steklo zamrzne od znotraj

Napisal/-a Firediver Sr jan 27, 2021 7:48 am

Če te taka banalnost skrbi, zapelji do mehanika, da ti on zamenja.

In zaračuna, seveda.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Astra K let.2019 vetrobransko steklo zamrzne od znotraj

Napisal/-a Ivan36 Sr jan 27, 2021 8:20 am

99% Filter kabine! Je tudi Espace rosil cel november pa dec. Sem prejšni teden menjal filter kabine za Oglenji filter in vojla, stekla se ne rosijo več :DDD :shock: Baje se menja navadne filtre za kabino na 6 do 10 mesecev? So pa res skrili dostop do filtra v Astri :roll: :twisted: Imel zhebla dostop na Xantia pa še vedno ne toliko! Mislim, da je do sedaj Espace 4 še nabolj direkt narejeno :lol: Kako jim je to uspelo pa ne vem 8) :lol:
Slika
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Astra K let.2019 vetrobransko steklo zamrzne od znotraj

Napisal/-a Firediver Sr jan 27, 2021 8:36 am

Najbolj neposredno doslej sem videl na Toyoti RAV4 starejšega letnika, kjer odpreš sovoznikov predal in vidiš ročaj "predala", ki ga vodoravno potegneš in že vidiš filter kabine.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Astra K let.2019 vetrobransko steklo zamrzne od znotraj

Napisal/-a Kohec Sr jan 27, 2021 9:57 am

mišek je napisal/-a:Sem gledal tale posnetek, tam na desni strani pri vratih me malo skrbi da bi kaj polomil. Kolikor je videti samo proc potegne, potem so pa srafi spodaj.
https://m.youtube.com/watch?v=CeuDq3dgSBI


Priporočam ti, da daš avto prej v toplo garažo. Če je plastika topla, je manj krhka in je manj možnosti da boš kaj polomil.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Astra K let.2019 vetrobransko steklo zamrzne od znotraj

Napisal/-a pskoda Sr jan 27, 2021 1:58 pm

Pa montiraj oglenji filter ne navadnega
Lp
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Astra K let.2019 vetrobransko steklo zamrzne od znotraj

Napisal/-a limas Sr jan 27, 2021 2:02 pm

mišek je napisal/-a:Imel kdo tak problem?


Mnogi imajo tak problem, ko je mrzlo in vlažno. Pri kratkih relacijah se nabira vlaga, ki jo klima v tako kratkem času ne more izločiti iz kabine.
Če je vreme sončno, rahlo odpri stekla, da se kabina posuši. To mislim za parkiran avto.
Drugače pa naredi daljšo vožnjo z uporabo klime.
Filter klime pa vsekakor zamenjaj z ogljenim. Nič se ne zlomi, če delaš po navodilih.
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1286
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Astra K let.2019 vetrobransko steklo zamrzne od znotraj

Napisal/-a mišek Sr jan 27, 2021 2:05 pm

Bom sel zdaj to pogledat, ce bi mi ratalo to plastiko narazen dobit. Garaze pa nimam, se manj pa ogrevane, tak da bo treba kr na mrzlo probat.
Samo kak je zdaj, a trgovine z avto deli delajo, saj ne vem. Nekaj sem gledal na bartog, tega imam najblizje, nek prevzem majo, saj vrjetno ce grem tja pa recem kaj rabim, bi menda dobil. Brez nekih brezveznih kolobocij okrog narocanja.

Glede klime, pa saj zdej sploh kompresor ne laufa, ce je premrzlo, kak ces potem s klimo susit.
Lucka ze sveti za a/c samo dela pa dejansko ne.
Plus tega, jaz sem ta teden v nocni, ko grem zvecer na siht, takrat se niti zunaj ne zamrzne, je notri tudi suh, zjutraj ko grem domov takrat mi pa to naredi.
Zvecer vrjetno se premalo mrzlo, in ni se toliko vlage v zraku kot zjutraj.
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1286
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Astra K let.2019 vetrobransko steklo zamrzne od znotraj

Napisal/-a mišek Sr jan 27, 2021 2:42 pm

Sem ga dobil ven, za enkrat se nic zlomil.
Je se orginalen, je oglen. V bartog sem klical, pride 22 eur. A niso bli ti filtri vcasih okrog 10 eur. Drag se mi zdi. Samo zdaj je kar je, se mi ne da drugega iskat.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Astra K let.2019 vetrobransko steklo zamrzne od znotraj

Napisal/-a Kohec Sr jan 27, 2021 4:14 pm

Če je filter z aktivnim ogljem je 22 € normalna cena.
 
golfek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Sr mar 22, 2017 8:11 pm

Re: Astra K let.2019 vetrobransko steklo zamrzne od znotraj

Napisal/-a golfek Sr jan 27, 2021 4:50 pm

mišk tole s klimo nevem... pomoje dela tud če je minus... pač ne da ti piha mrzlo... ampak drgačn zrak nardi... js mam skoz uklopleno, tud če je minus 10... in se ne rosi.... čim ugasnem se zarosi zutri....
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Astra K let.2019 vetrobransko steklo zamrzne od znotraj

Napisal/-a tomzzi Sr jan 27, 2021 5:27 pm

Še enkrat ponavljam če ste mogoče spregledali...
Astre do facelifta imajo probleme glede rosenja šajbe pred kamero katera je zadolžena za asistenčne sisteme in delovanje matričnih led žarometov.
Problem je v sami zasnovi.
Ni problem klima, kabinski filter. Zaradi mene lahko 100krat menjate kabinske filtre (ogleni je noter) kot tudi klimo nastavljate.
To ne bo odpravilo problema. Lahko je 90% šipe znotraj "suhe" hitro. Vendar se pred kamero ne bo odrosilo.
Pa imate lahko 5min usmerjen zrak samo na šajbo in temperaturo kot tudi brzino na maks pa to ne bo rešilo problema!
Enostavno ne pride dovolj zraka do kamere.

Jaz bom v teh dneh snel dol pokrov in kamero kot tudi nosilec vsega in dobro spucal ta del šajbe.
Bomo videli koliko bo pomagalo.

Sicer pa je tale cena filtra OK!
Kaj mislite, da boste res dobili filtre po 10€ kot včasih?
Vprašajte koliko računajo na pooblaščenem servisu za kabinski filter pa boste potem rekli, da je v bartogu še poceni!
Oziroma čist odvisno katero znamko se vzame.

Problem ni menjat vendar ne pri nizkih temperaturah, ker lahko hitro kakšna plastika poči.
Zadnjič spremenil tomzzi, dne Sr jan 27, 2021 5:28 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 560
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Astra K let.2019 vetrobransko steklo zamrzne od znotraj

Napisal/-a AssKicker Sr jan 27, 2021 5:28 pm

V bartogu naroči filter z ID 410200, pa bo skoraj 10 eur cenejši :)
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1286
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Astra K let.2019 vetrobransko steklo zamrzne od znotraj

Napisal/-a mišek Sr jan 27, 2021 5:47 pm

Filter sem menjal, dal noter ogljenega. Star je bil se prvi. Ceprav avto se niti 20 tisoc nima prevozenih. Tak da neki veliko se sploh ni laufal. Samo vseeno bil pa je leto in pol v avtu. Bil kr fajn zabit, pa tak kot pajcevina je bilo vmes, ko sem narazen dal tista rebra, mozno da neke vrste plesen. Ampak smrdelo pa ni nic v avtu. Tak da ne vem. Sajbo sem znotraj tudi fajn spucal s stelexom pa zbrisal do suhega. Zdaj bom pa videl kaj bo jutri zjutraj.

@tommzi,
Jaz sem imel zdaj to problem ko mi je znotraj zjutraj sajba zamrznala, po tem, ko sem zalaufal avto. Prej je bila pa sajba suha. Ne gre se mi zdaj to zaradi kamere. Tist tak v takem primeru in nobeno jutro ko zmrzujejo sajbe ne dela. Zdaj me je jezilo, ko sem zunaj sajbe spucal, a potem je pa znotraj zamrznala.
Potem preden malo toplo ne zacne pihat se to nic ne odtali.
Glede klime, oz. bodimo tocni, kopresorja, zdaj sem probaval. Ko mi je kazalo 1 stopinjo ga je se vklopilo. Je pa to bol tezko sploh opazit. Pri starejsih avtih je sklopka posteno sklocnila ko si vklopil a/c pri tem pa tak na rahlo, da ce ni ciste tisine okrog, tudi ventilacija ne sme delat vec kot na drugi stopnji, sploh ne slisis. Malo se vidi da obrati narastejo, in trenutna poraba iz 0,5 l/h do 0,6 zraste na 0,8 do 0,9. To ko je avto topel.
Pri minusu ga pa pomoje ne vklopi. Tudi v navodilih pise da dela ko je nekoliko nad nulo.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Astra K let.2019 vetrobransko steklo zamrzne od znotraj

Napisal/-a tomzzi Sr jan 27, 2021 6:44 pm

Potem pa nisi edini!
Jaz sem se kar navadil in pokrivam šipo vsak večer. In ja se kar zarosi in rabi kar nekaj časa, da odrosi.

Za klimo se pa res ne opazi kdaj začne delat oziroma kompresor.
Ne me držat za besedo ampak naj bi do 3°c. Kar je pod naj se ne bi vklopila.
No nisem ziher.

Bom jutri zjutraj spremljal če je kaj razlike med vklopom in izklopom klime.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Astra K let.2019 vetrobransko steklo zamrzne od znotraj

Napisal/-a limas Sr jan 27, 2021 7:03 pm

mišek je napisal/-a:Sem ga dobil ven, za enkrat se nic zlomil.
Je se orginalen, je oglen. V bartog sem klical, pride 22 eur. A niso bli ti filtri vcasih okrog 10 eur. Drag se mi zdi. Samo zdaj je kar je, se mi ne da drugega iskat.


Pri naročanju jih lepo prosi za nekaj popusta, ker si pri njih reden kupec. Definitivno ga dobiš vsaj 10%. Vprašaj še na Eurotonu.
Naročaš preko spleta ali telefona, prevzameš pa pred poslovalnico.
Pri Eurotonu - Zaloška te ne bodo odslovili tudi, če naročaš pred poslovalnico.
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1286
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Astra K let.2019 vetrobransko steklo zamrzne od znotraj

Napisal/-a mišek Sr jan 27, 2021 7:44 pm

tomzzi je napisal/-a:Potem pa nisi edini!
Jaz sem se kar navadil in pokrivam šipo vsak večer. In ja se kar zarosi in rabi kar nekaj časa, da odrosi.

Za klimo se pa res ne opazi kdaj začne delat oziroma kompresor.
Ne me držat za besedo ampak naj bi do 3°c. Kar je pod naj se ne bi vklopila.
No nisem ziher.

Bom jutri zjutraj spremljal če je kaj razlike med vklopom in izklopom klime.

Kaj pa vem, vceraj na sihtu ko sem pravil, da mi sajba zamrzne znotraj, so se vsi norce delali, da sem edini, ko ma ledene sajbe znotraj. Zato sem zacel brskat, kaj hudica je narobe, ce noben drug avto nima teh problemov.
No potem pa porocaj, kaj bos ugotovil glede klime ko zmrzuje.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Astra K let.2019 vetrobransko steklo zamrzne od znotraj

Napisal/-a tomzzi Sr jan 27, 2021 8:33 pm

Javim jutri.
Itak se opazi po trenutni porabi. Naj bi poskočila jasno. Naredim dve fotki preden odpeljem.
Meni je šajba zarosena ko vžgem avto kljub temu, da pokrivam. In rabi nekaj časa, da se odrosi.

Jasno okrog kamere ni variante, da odrosi še po nekaj kilometrih. Če sploh.
Sicer pa sem jaz imel druge probleme glede prednje šipe ko so mi jo menjali in ni tesnilo dobro. Je prišlo do vdora vode not.
Sedaj izključujem to možnost.
Je pa vseeno možno, da ne tesni 100%.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov