Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1291
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Astra K let.2019 vetrobransko steklo zamrzne od znotraj

Napisal/-a mišek Če jan 28, 2021 6:57 am

Evo zgleda res pomaga nov filter. Danes so zunaj podobni pogoji kot vceraj, znotraj se mi je malenkost zarosilo cist pod robom strehe, in okrog plastike ogledala, in tiste zloglasne kamere. Ni pa bilo tist kot prej ves ta teden, ko mi je tako zarosilo in potem zmrznilo, da nisem nic ven videl, in sem mogel pocakat da je odtalilo.
Kar se klime tice - kompresorja. Vceraj zvecer ko sem sel na siht, mi je kazalo -1 in je vkloplo kompresor, se je videlo na stevcu obratov in trenutna poraba se dvigne za 0,4 litra na uro. Zdaj zjutraj, je kazalo -3, pa kompresor ni zalaufal. Sem se potem doma ko se je avto zagrel, ce bi to imelo kak vpliv, probal izklopit pa nazaj vklopit. In ni nobene razlike, trenutna je bila skoz 0,8 l/h. Tako da kompresor pri -3 sigurno ne dela.
Tako da tisto ko nekateri za sveto trdijo da klimo celo zimo ne ugasnejo, da to skoz dela, to ne drzi. Vsaj za astro to velja, pri prejsnjem peugeotu je bilo isto, s tem da tist ze kompresorja ni vkloplo ko je padlo na +3. Lucka sveti za a/c samo to ne pomeni da tudi pri -10 dela kompresor. Pri minusu ne mores s klimo susit sajbe, ker ta enostavno ne dela. Susi se na nacin, da se zrak s prehodom cez pecko segreje, in topel zrak potem na sebe veze vec vlage kot je ima zunanji, ki je hladen. Tako se pususijo sajbe. Pri delujoci klimi pa zunanji zrak skondenzira pri prehodu cez uparjalnik, s tem se izloci vlaga, potem gre pa naprej cez pecko, ki ga segreje. In v kabino potem piha suh zrak. Pri -10 pa to ne more funkcinirat, ker bi uparjalnik zamrznil. Potem bi moralo bit nekak narejno, da bi topel zrak iz pecke usmerilo na uparjalnik in ga odtalilo, ampak ocitno ni. Hisne klime in ogrevalne toplotne crpalke obrnejo sistem, pri avtih pa to ne bi imelo smisla, ker gretje dela iz odvecne toplote motorja. Pri toplotnih pa ce hoce gret se mora odtalit.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Astra K let.2019 vetrobransko steklo zamrzne od znotraj

Napisal/-a Firediver Če jan 28, 2021 7:29 am

Še na eno malenkost si pozabil. Sodobne klime v avtu delujejo tako, da kompresor niti nima več elektromagnetne sklopke in je stalno gnan z jermenom.
Koliko pa dejansko komprimira pa je odvisno od odprtosti by-pass ventila, ki lepo zvezno deluje glede na potrebe po toploti in seveda glede na zunanjo temperaturo. S tem se doseže, da motorju jemlje moč samo toliko, kot potrebuje (na začetku več, ker je temp kabine daleč od nastavljene, potem pa minimalno za vzdrževanje nastavljene temperature). Govorim za avtomatsko klimo.

Tudi jaz imam klimo vžgano čez zimo in že avtomatika presodi ali zažene kompresor (oz. pripre ta by-pass ventil) ali ne. Vseeno se prej odrosi, če imaš "lučko na tipki AC" vključeno, da ne bomo dlakocepili ali takrat klima dela ali ne.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1291
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Astra K let.2019 vetrobransko steklo zamrzne od znotraj

Napisal/-a mišek Če jan 28, 2021 8:40 am

Pri meni ni razlike, lucka gor ali dol. Ko je premrzlo zadeva ne dela. Jaz bom se naprej uporabljal klimo, ko bo zato res potreba, se pravi ko je treba hladit, oz ko je treba susit predvsem to pride upostev v dezju.
Ko pa je zima, minus zunaj pa stvar ne dela, nima smisla mislit, da bo pomagalo ce lucka sveti. V pogojih ko ni treba hladit, in ko ni vlage, pa ne vidim smisla da bi poganjal kompresor. V prostem teku kaze do porabi okrog 4deci bencina na uro. Se pravi pri lokalnih voznjah bi to pomeni okrog 0,5l/ 100km vec. Zakaj ce ni treba? A v bajti tudi kurite se maja meseca potem pa pac luftate cel dan da ni prevroce?
Jaz sem se se tako navadil, da takrat ko klimo laufam, rocno izklopim a/c malo preden pridem na cilj da se posusi kondenz na uparjalniku. Ce pa laufa do konca, pomeni tist ko ti tece voda izpod avta, in potem vse skupaj ugasnes pa ostane vlaga noter in mislim da to ni dobro glede bakterij in tega. Pa seveda cez zimo vsaj enkrat na teden jo vzgem za par minut da sistem podmaze, da ne zastoji. Ampak mora bit zadosti toplo. Da bi pa to skoz laufal pa se mi ne zdi smiselno. Samo bencin kuri brez potrebe.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Astra K let.2019 vetrobransko steklo zamrzne od znotraj

Napisal/-a Firediver Če jan 28, 2021 8:58 am

Vidim, da ne zaupaš avtomatiki klime in zate bi bilo najbolje, da bi imel ročno klimo in da vse sam nastavljaš, ker veš najbolje.

Klima ni samo za hlajenje in sušenje "a la carte" kot dodatek prezračevalnemu sistemu avtomobila, ampak je sestavni del prezračevanja v vozilu in vse deluje bolje z vključeno tipko za AC, ker je tako predvideno. Seveda pa lahko delaš kar sam želiš, ampak ne bo haska s "šparanjem" klime v zimskem času, ker je dobro, da se kompresor ne zaleži in da se zavrti vsake toliko časa tudi pozimi (nikoli ni pod nulo ves čas, da se ne bi mogel).

Ampak ja, če želite na kratki rok nekaj prišparati ("ker denarja noben ne serje") se lahko tudi to špilate. Neke stare resnice iz časov ročnih klim še veljajo, ampak samo pri ročnih klimah - avtomatske so delane za avtomatsko delovanje. Simpl.

P.S: Doma ne kurim na drva, toplotna črpalka dela po vremenski krivulji - uganili ste - samodejno! In ko je enkrat dobro nastavljena, je ne tikam. Zakaj že?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1291
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Astra K let.2019 vetrobransko steklo zamrzne od znotraj

Napisal/-a mišek Če jan 28, 2021 10:54 am

Avtomatska je vredu, ampak za vse pa spet ni najbolse. Kar se tice ugasanje pred ugasnitviju avta je sigurno bolje, ce rocno posezes vmes. In povej mi razlog zakaj bi morala laufat klima v avtu ko je recimo zunaj 10 stopinj pa sonce sije? Ce bos mel na avtomatsko bo skoz laufala. Saj ti tudi v navodilih pise, ce ne rabite hlajenja in susenja, izklopite a/c boste privarcevali na gorivu. To je res. Je dosti bol pametno izklopit klimo, ki po nepotrebnem laufa kot pa met aktiviran sistem start stop. Ki pa ga jaz sovrazim. Dobro, moja astra ga sploh nima. Blesavi dodatki eko fasistov, ki to sploh niso.
Ves pri marsikateri novodobni avtomatiki, je pri raznih detajlih se vedno dobro uporabit malo lastno pamet.
Kot bi rekel kaj je bolje, poslusat enga domacina, ali super duper navigacijo? Rezultat pa, sleper ki rine rikverc, ko vidi, tamle tistega ovinka pa ne bo zvozil, razen ce mu bajto prestavijo.
Kaj je bolje na terenu stari dobri 4x4 pogon ali novodobni, s"stotimi" elektronsko podprtimi sklopkam, s kup senzorji itd. Zakaj potem poslusamo hribovce, da ce hocejo v resnih razmerah pridit do bajte morjo izklopit vsa ta cudezna elektronska pomagala?
P.s. Da ne bo pomote avtomatska klima je bila pogoj ko sem kupoval avto. To mi je pa res bedasto, prodal 14 let starga peugeota, s avtomatsko dvo consko, potem pa zdaj vidis se cel kup avtov v istem razredu, skoraj novih pa se na roke heblas kje je tista prava pozicija, da bo glih prav toplo.
Pri avtomatiki je to vredu, zalaufas avto, in potem sama dela, ko je mrzla masina cist malo piha, potem pojaca, spreminja smer. In drzi temperaturo. Ceprav pri astri malo pogresam to, da nima razdelkov po pol stopinje. Zadnc glih blo, dalsa fura, imam nastimano na 23, po ene pol ure zacne mi mal toplo bit, dam na 22 je pa ocitna razlika, ali pa ce prevec burno reagira, zacne kar hladno pihat (hoce na hitro popravit spremembo). Potem sem na svoji strani dal nazaj na 23 pa na sovoznikovi na 22. Ko se to zmiksa je blo glih prav.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Astra K let.2019 vetrobransko steklo zamrzne od znotraj

Napisal/-a Firediver Če jan 28, 2021 11:20 am

Zanimivi argumenti, zakaj je treba ročno posegati vmes. Me ne prepričajo.

Sploh, ker se kot nekakršna analogija meša zraven tudi druge stvari, ki ne delujejo na enak način. Recimo, niso vsi asistenčni sistemi za odmet, vendarle pa tudi niso vsi namenjeni za vsak teren. Ali za čisto vsakogar.

Za pljuvat po napredni tehnologiji pa tudi ni treba biti ravno bister, a ne? Tudi jaz je ne zagovarjam, istočasno pa tudi nisem proti njej (nekateri tega ne zmorejo razumeti, da obstaja nevtralno stanje med dvema skrajnostima).

Ampak vseeno naj vsak poskrbi za svoje vozilo - po svoje.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
golfek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Sr mar 22, 2017 8:11 pm

Re: Astra K let.2019 vetrobransko steklo zamrzne od znotraj

Napisal/-a golfek Če jan 28, 2021 4:56 pm

mišek res ti ni pomoči... skoz tupiš eno in isto da ko je mraz ne rabiš klime... pol pa imej zarošeno, zamrznjeno itd...pa ne joki...
dobro ti hočemo, če pa nočeš tega videt pa nič....
kaj boš šparu klimo pa bencin no, omg... js mam skoz na avtomatsko prižgano...pa naj bo -20 al plus 50,... nikol nobenega problema
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1291
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Astra K let.2019 vetrobransko steklo zamrzne od znotraj

Napisal/-a mišek Če jan 28, 2021 6:14 pm

A tebi pri -20 dela klima, vrjetno ja. Si ne date dopovedat, da če lučka gori, to še ne pomeni da dejansko dela. sem že mislil, ajd mogoče imam pa jst tak glup avto, čes opel, pa pred tem peugeot, ko se kdo norce dela. Pa sem malo raziskoval po navodilih. Pa sem našel za škodo superb B8. To je potem tako isto kot vsa ta vag grupa.
V uvodu na strani 110 piše: klimatska naprava deluje ko je zunanja temperatura višja od približno +2°C.
Če brskaš naprej; Kontrolna lučka pod tipko A/C sveti po vklopu tudi v primeru, ko vsi pogoji zadelovanje klimatske naprave niso izpolnjeni. Prižgana kontrolna lučka pod tip-ko pomeni, da je klimatska naprava pripravljena za delovanje.
Očitno ni samo astra tak "glupa", da ne dela v minusu.

http://ws.skoda-auto.com/OwnersManualSe ... Manual.pdf
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Astra K let.2019 vetrobransko steklo zamrzne od znotraj

Napisal/-a limas Če jan 28, 2021 6:19 pm

Meni je klima delovala na vseh možnih minusih, pogoj pa je bil segret motor.
Torej, vklopil sem jo, ko je bil segret motor in vedno je delovala: fiat, Renault, Toyota...
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Astra K let.2019 vetrobransko steklo zamrzne od znotraj

Napisal/-a motom Če jan 28, 2021 8:13 pm

Razvlaževanje s klimo dela tako, da se zrak pohladi preko točke rosišča in kondenzirana vlaga odteče. V primeru, da je uparjalnik podhlajen pod 0C, kondenz na njem zmrzne in uparjalnik postane neprehoden. Odtaljevanja kot pri toplotnih črpalkah v avtomobilih še ni.
 
golfek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Sr mar 22, 2017 8:11 pm

Re: Astra K let.2019 vetrobransko steklo zamrzne od znotraj

Napisal/-a golfek Če jan 28, 2021 9:16 pm

govorim ti da ne glede na temp. pusti prizgano skoz in ne tikaj.... pa naj dela kakor želi ... ne vidim smisla prizigat in vklapljat avtomatsko klimo....
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Astra K let.2019 vetrobransko steklo zamrzne od znotraj

Napisal/-a Gricko Če jan 28, 2021 9:21 pm

kdaj boste dojeli, da klima /kompresor pod določeno temp ne deluje ( temp je odvisna od starosti in kompresorjev, eni že pri +6 nehajo, večina okoli +3 verjetno kakšni tudi nižje me dvomim da pod 0 )
razlog je neučinkovitost, zaščita uparjalnika, kompresorja.....

kot je tudi @ motom povedal

je pa res, da gumb A/C v današnih avtin ne pomeni le vklop klime ampak je zadaj cela pamet, dodatni grelci pihanje direktno in samo v steklo in vse, kar pripomore tudi v zimskih razmerah ćim hitreje osušiti prednje steklo.
zato se tudi lučka na gumbu prižge, kar pa ne pomeni, da dejansko deluje kompresor in klima

PS: za večjo porabo goriva ni nujno, da je kriv kompresor ampak bolj verjetno dodatni el grelci, odziv motorja je podoben saj sta oba večja porabnika.
torej dvig obratov in tudi dvig porabe.
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1291
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Astra K let.2019 vetrobransko steklo zamrzne od znotraj

Napisal/-a mišek Če jan 28, 2021 9:47 pm

No, dva ki koncno zastopita kaj hocem dopovedat verujocim, ki verjamejo da njim pa klima dela tudi pri -20. Fizika tega ne omogoca.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Astra K let.2019 vetrobransko steklo zamrzne od znotraj

Napisal/-a Firediver Pe jan 29, 2021 4:11 am

Bravo mišek, prvak med dlakocepci!

Si nekako obtičal v času ročnih klim, kjer še ni bilo avtomatike za večje ugodje pri regulaciji temperature kabine in si moral sam regulirati.
Dobro vemo temperaturne omejitve, kdaj kompresor deluje in kdaj ne (to tukaj sploh ni point), ampak uporaba klime s tipko za vklop klime.

Ker si ti, mišek, obtičal v času ročnih klim, enačiš vklop klime (s tipko AC) z vklopom kompresorja te klime.

Kako pa ti vklopiš avtomatsko klimo? S tipko AC, da se prižge lučka za AC zraven? Bravo!
In če sedaj pozimi pritisneš tipko AC da gori lučka "AC on", si vklopil avtomatsko klimo ali ne?

Meni v navodilih piše, da je avtomatska klima vključena, če gori lučka AC.
Kdaj pa avtomatika klime presodi, da kompresor zažene, je pa njena stvar. Zanimivo pa je, da se stekla odrosijo prej in prej se kabina ogreje, če je avtomatska klima vključena. No, za miška: to je takrat, ko mi gori lučka "AC on", za kompresor klime pa ne vem, koliko je vključen, ker nima elektromagnetne sklopke iz časa ročnih klim.

In za avtomatsko klimo je najbolje, da dela v avtomatskem načinu, ker je za to predvidena za dosego večjega udobja.
Udobje pa vedno stane in kdor želi (ali pa je celo primoran) prihraniti na vsakem detajlu, se najbrž res da nekaj malega tudi s tem.
Priporočam pa tega ne, ker malce več vere v avtomatiko klime pa vseeno imam, da mi ni treba pametovati in ročno posegati v delovanje kot v času ročnih klim, ko avtomatike še ni bilo.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1291
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Astra K let.2019 vetrobransko steklo zamrzne od znotraj

Napisal/-a mišek Pe jan 29, 2021 7:51 am

Kaj si ti zdaj to zakompliciral.
Kaj ni point kdaj dela kompresor in kdaj ne. Ravno to je point. Ker trdite da kompresor skoz dela in susi zrak. Je ne, ne dela. In ce ne dela tudi zraka ne susi. A je jasno. Susi ga samo golo gretje, in mogoce ce ima avto dodatni elektro grelec in je le ta vkloplen. Kaj je fora pozimi ima zrak nizko vsebnost vode gledano v absolutnem smislu. Koliko vodne pare ( g/m3 )je v zraku. Relativna vlaga pa je visoka, zkutraj ko imas ledene sipe ponavadi cez 90%. Relativna vlaga je pa razmerje med absolutno vlago in najvecjo mozno absolutno vlago (nasiceno vlaznostjo) . 100% vlaga je ko se para spremeni v tekoco fazo. In zdaj ko mrzel zrak ti segrevas s prehodom skozi pecko oz. grelec se mu relativna vlaga zniza, ker topel zrak sprejme vec pare kot mrzel. In s tem veze na sebe vlago, ki je na sajbah. To povzroci da se sajbe odrosijo, ne pa kompresor ki ne dela. In pozimi ze samo s segrevanjem zraka dosezes dobro susenje, ker mu s segrevanjem relativna vlaga hitro pada. Ce pa je recimo dez pa ima zrak ze zunaj recimo 10 stopinj, pa ga ti segrejes na 20 pa mu ne pade relativna vlaga toliko kot pri zimskih recimo -10. In absulutna vlaga je bistveno vecja v primeru dezja pri 10 stopinjah kot pri zimskih -10. Nimas toliko rezerve koliko vlage se lahko veze preden pride do kondenzacije.
A smo si na jasnem, kaj pomeni susenje zdaj?

Avtomatike kot take pri automatski sploh ne mores cisto izklopit. Razen ce stisnes off. To da izklopis ventilacijo. Temperaturo v vsakem primeru uravnava na nastavljeno v moznostih ki jih ima. Ce jaz zdaj dam na 23 pa rocno posezem v hitrost ventilatorja se avtomatika izklopi v tistem segmentu kjer spreminjas. Ventilator bo delal na tisti stopnji ki jo dolocis, mesalne lopute ki dolocajo razmerje hladnega in toplega zraka pa delujejo v avtomatskem nacinu. Isto smer pihanja. Ce pa rocno pritisnes da piha pod noge, ja potem pa avtomatika ne bo obrnila na sajbe spredaj, tako kot drugace v zimskem casu ob zagonu naredi. Vecina avtov ima tako da ko stisnes avtomatsko, se vklopi a/c (pri astri se ne, vse dela avtomatsko samo vstopnega zraka ne more ohlajat, ce dodatne ne vklopis a/c) to pomeni vklopi hladilni del prezracevanja, ce so pogoji zato, pri -10 ga ne. Ce ne je pa v pripravljenosti, ko bo zadosti toplo bo vklopilo kompresor. In ko dela hladilni krog, takrat sele lahko poteka aktivno susenje zraka s kondenzacijo. Ker ce tist uparjalnik ni pod tocko rosisca vlage ne more kondenzirat.
Pravis da enacim vklop a/c z vklopom kompresorja.
Ce a/c ni vklopljen kompresor 100% ne dela. Ce pa je vklopljen a/c pa kompresor ni receno da dela, pri pozitivnih temperaturah res dela, pri -10 pa ne.
Point je, da ko je minus je brez predmetno ali je a/c vklopljen ali ne. Ker takrat hladilni del ne dela. Razen ce ma avto kak dodatni grelc povezan s tem. Moj ga nima.

Ce se ti avto prej segreje ko je vlopljen a/c. Kompresor ti kabine ne bo grel, ker samo hladi.To bi potem moral imet toplotno crpalko, ta klima bi morala delat v obratnem krogu. To imajo elektricni avti, zato da manj stroma pokurijo za gretje, kot ce greje direkt na elektro grelec. Se pa motor prej segreje ce goni kompresor poleg, zaradi vecje obremenitve. Ampak to so potem pozitivne temperature, da ga poganja. Ce se pa pri minusu prej segreje pa ima avto ocitno dodatni grelec, ki se vklopi s vklopom a/c v pogojih ko kompresor ne more delat.
Ce bi kompresor poganjal pri -10 bi ti stvar ob kondenziranju zamrznila. Ce hoces zrak susit, mora vlaga kondenzirat na hladnejsi povrsini kot je sam. Poten mora met notranji prenosnik, ki je skrit v armaturi recimo -12. In vsa vlaga, ki bi se izlocla gor bi zamrznila, dolgo to ne bi laufalo. Potem bi blo pa treba to nekak segret da se odtali. Tako kot to delajo ogrevalne toplotne crpalke. Ampak kolker vem, v avtih to ne dela.
Ne mi bluzit kak ti klima pri negativnih temperaturah susi zrak, ker ga fizikalno hladilni krog ne more, ker voda pod nula zmrzuje.
In vi mi trdite da se meni rosi sajba zato ker nimam a/c vklopleno. Pri -3 do -5 kot je blo te dni pri meni a/c nima pomena. Ker ne dela, dodatnega grelca pa tudi nima ki bi ga to vklapljalo. Susi samo toplota iz motorja. Pri meni je bil kriv filter, ki se ni bil menjan, avto je star dobro leto in pol in pri servisu preden sem ga kupil ga niso menjali. Po menjavi je pa vceraj bila sajba v glavnem suha.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Astra K let.2019 vetrobransko steklo zamrzne od znotraj

Napisal/-a limas Pe jan 29, 2021 11:13 am

Dejansko je tehnologija glede klim v zadnjih letih zelo napredovala, tako, da je dobro slediti novostim. Velike razlike so tudi med proizvajalci.
Evo, včeraj preberem strokovni članek, ki pravi, da kompresor dela tudi, ko je klima izklopljena, ampak na nekih 10%, ker je nujno potrebno mazanje...To naj bi veljalo za vse temperature.

Odpira se tudi vprašanje, kako je z ventilacijo pri nekaterih avtih, ki imajo blokirano ventilacijo dokler ne vklopiš AC? Šele tedaj vstopa zrak v kabino.
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1291
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Astra K let.2019 vetrobransko steklo zamrzne od znotraj

Napisal/-a mišek Pe jan 29, 2021 11:49 am

Pri meni pise da dela pri tempwraturah nekoliko nad nic. In da tudi pozimi dobro obcasno vklopit, zaradi podmazovanja. Drugace pa ce ni potrebe jo izklopit.
Glede na to, da so ekofasisti tako glasni, po moje proizvajalci strmijo k temu, da ce ni potreba je cim manj upora s strani dodatnih porabnikov.
Jaz ze mam ta novi plin noter, ko je menda drag ko pes. To je tudi zaradi ekofasistov. Menda polnjenje stane 250 eur. Prejsn avto so mi nafilal pa za 40 eur. Kolikor sem zasledil, bi naj meli to vsi avti od let. 2017 naprej.
Pred casom na cliotu kiler klime spustil, je v kompletu z vodnim, prislo okrog 300eur. Da ti zdaj pri teh spusti, je pa ze samo filanje sistema tolk ko prej pri starejsih avtih cel kiler.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Astra K let.2019 vetrobransko steklo zamrzne od znotraj

Napisal/-a sašo5 Pe jan 29, 2021 12:31 pm

limas je napisal/-a:Evo, včeraj preberem strokovni članek, ki pravi, da kompresor dela tudi, ko je klima izklopljena, ampak na nekih 10%, ker je nujno potrebno mazanje...To naj bi veljalo za vse .....

uuuuuu včeraj si šele to prebral.. :shock: tako dela na audiju že od 2001 A4 mod B6
Drugače pa, neka meja za kompresor je cca 3c....ko je manj ne dela....
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Astra K let.2019 vetrobransko steklo zamrzne od znotraj

Napisal/-a Firediver Pe jan 29, 2021 1:06 pm

Je Audi imel že tako zgodaj by-pass ventil in stalno gnano jermenico, da lahko dozira teh 10%, ko klima ("AC on" lučka) ni vključena?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: driver8, Google [Bot], Musicman in 118 gostov