Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Kia ceed sw puščanje vode v prtljažniku

Napisal/-a Scorp84 Sr feb 10, 2021 1:43 pm

Danes sem prtljažni del na hitro razstavil, odstranil vodo v območju rezervne gume in posrkbel da se bosta sproti odstranjevala čepka, da se ne bo voda nabirala in ker je avto pač na podjetje in do vikenda, ga ne bom dobil na roke. S curkom vode, sem uspel približno ugotoviti, da je vdor vode, v območju zadnje luči na prtljažnih vratih. Ni pa 100%, se vedno pustim možnost, da je voda z zamikom prišla od kje drugje. Ker sem malo v stiski s časom, nebi ga ravno peljal v servis, čeprav je v garanciji, ker ga bojo vzeli dan dva, kar mi ne pride v poštev v tem času, ker je vsak evro zaslužka vreden. Skratka, če imate ideje ali kakšno izkušnjo s tem avtom, kaj vse preveriti in preprečiti nadaljni vdor vode, bi bil vesel vsakega mnenja. V načrtu imam prvo pogledati to luč in tesnila okrog te luči. Tesnila za prtljažna vrata so cela.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kia ceed sw puščanje vode v prtljažniku

Napisal/-a Firediver Sr feb 10, 2021 2:18 pm

Mogoče s krep lepilnim trakom narediti nekaj prečnih linij tam, kjer se sumi da voda priteče. Čez čas se pregleda, kje bodo sledi vode na tem traku.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Kia ceed sw puščanje vode v prtljažniku

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr feb 10, 2021 3:01 pm

Ali pa če tega nimaš, z lepilnim trakom nalimaš papirnate robčke na mesta kjer sumiš da bi pritekla voda, pa kasneje pogledaš če so mokri.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Kia ceed sw puščanje vode v prtljažniku

Napisal/-a tomzzi Sr feb 10, 2021 7:35 pm

Avto je v garanciji če sem prav prebral?
A ti ne pripada nadomestno vozilo za čas popravila?

Edit:
Jaz bi jim avto tam pustil in rekel, da ga dvignem ko bo popravljeno. In nič prej.
Lani sem pri reklamaciji dobil nadomestni BP.
Se sploh nisem dolgo pogovarjal, ker me ne zanima koliko časa rabijo za popravilo.
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Re: Kia ceed sw puščanje vode v prtljažniku

Napisal/-a Scorp84 Če feb 11, 2021 1:16 am

Zdej do sobote avta ne bom videl, tako da ce bom v soboto probal to s trakovi.
Zal avto more biti registriran na firmo, da se opravlja dejavnost z njim, pa tudi nekaj je elektronske opreme, ki se ne da prestaviti, pa tudi dvomim, da bi se strinjali da gre avto za nekaj dni v tujino.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 123 gostov