Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
javtek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Če nov 08, 2018 5:15 am

Postopek tehničnega pregleda-pregled podvozja

Napisal/-a javtek Pe feb 19, 2021 10:13 pm

Naj mi nekdo pomaga prosim.
Imam starejši avto večkrat sem že bila na tehničnih pregledih z njim in nikoli res nikoli mi niso pri pregledu podvozja s pajserjem tolkli po podvozju, mostu in pri kolesih. Danes je to zaposleni na tehničnem počel.
Povejte mi prosim ali so že komu izmed vas to počeli na tehničnem, skrbi me da bi mi avto kakorkoli poškodoval. Do sedaj so vedno pregledali z baterijo mogoče z rokami kaj preverili pregledali, nikoli ni tolkel z ničemer po podvozju avta in pri kolesih.

Skrbi me,da mi ni česa poškodoval... prosim za vaše izkušnje in tudi mnenje ali bi mi lahko kaj škode povzročil, ker tudi sicer ni bil zaupanja vreden v odnosu in me res skrbi. Uradno potrdilo sicer imam tehnično brezhibno vozilo, samo mene vseeno skrbi, da ni naredil česarkoli on narobe s tistim razbijanjem, ali da bi lahko zaradi tega početja kasneje še kaj počilo.

Hvala vam za izkušnje, nasvete in mnenja
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Postopek tehničnega pregleda-pregled podvozja

Napisal/-a limas Pe feb 19, 2021 10:33 pm

Saj veš, da s pajserjem nikjer ne butajo ob podvozje, ampak preverjajo zračnost elementov podvozja.
Verjetno so malo potolkli, da so ugotovili, če je kakšen most preveč načet zaradi rje.

Saj podvozje ni iz papirja, da bi se kar tako uničilo.

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred ... =PRAV11308
 
golfek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Sr mar 22, 2017 8:11 pm

Re: Postopek tehničnega pregleda-pregled podvozja

Napisal/-a golfek Pe feb 19, 2021 11:32 pm

še premal gledajo......... to z baterijo svetit in mal od daleč pogledat ni nč od nč...samo kasirajo... ponavadi večinoma vsi nardijo tehnični...tisti ki ga ne je v resno slabem stanju že.... moraš vedt da če ti npr zglob utrga loh greš ti in kdo drug v trugo...zarad bogih 20e...... men ga je nekoč pr starem avtu ki je imel pred kratkim opravljen tehnični pregled... naenkrat bamm in mi je pri nizki hitrosti v ovinku odtrgalo zglob pod diskom.... kolo je padlo stran..... da ti to na ac pri 130 nardi........ not gud
 
javtek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Če nov 08, 2018 5:15 am

Re: Postopek tehničnega pregleda-pregled podvozja

Napisal/-a javtek So feb 20, 2021 12:05 am

limas je napisal/-a:Saj veš, da s pajserjem nikjer ne butajo ob podvozje, ampak preverjajo zračnost elementov podvozja.
Verjetno so malo potolkli, da so ugotovili, če je kakšen most preveč načet zaradi rje.

Saj podvozje ni iz papirja, da bi se kar tako uničilo.

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred ... =PRAV11308

Kje to piše v pravilniku da se to pocne? Nikoli do sedaj se nihce ni tega pocel. in tolkel je pri kolesih po zavornih cevkah tudi in vseh elementih tam
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Postopek tehničnega pregleda-pregled podvozja

Napisal/-a golfabimu So feb 20, 2021 7:29 am

edit mod
Predhodni post se
NE citira


Še premal tolčejo in pajsajo, če se mene vpraša.
In kako bi ti zračnost na podvozju preveril? Pajser pa obesit se gor z vso težo, to je to. Tisto božanje s pajserjem v večini ne pokaže lufta...
Pa ne da so te pustili, da si gledal in šel v kanal z njim? Namreč v teh časih nimaš kaj početi v delavnici oz. na pisti.
Da je pa tolkel s pajserjem po zavornih lajtngah pa močno dvomim.
Meni tudi še nikoli niso pogledali, če imam obvezno opremo, kar pa ne pomeni da je to pravilno.

Lp,
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Postopek tehničnega pregleda-pregled podvozja

Napisal/-a Firediver So feb 20, 2021 7:48 am

Preden so uvedli te "raztegovalne" plošče, so na TP-jih preverjali zračnost s pajserji. Ker ni bilo namenske naprave za to.
Če pa pripelješ kakšno razvalino, se ne bi čudil, da s pajserjem preveri prisotnost (pre)rjavenja na vitalnih delih podvozja. Ker pač za to še vedno ni namenske testne naprave, pa še veliko možnosti je, da je kakšna prerjavetost samo skrita z folijo in barvo.

Vseeno pa mora biti vse v mejah normale. Ampak za nekoga je prestop te meje že vse, kar je več od božanja...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
javtek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Če nov 08, 2018 5:15 am

Re: Postopek tehničnega pregleda-pregled podvozja

Napisal/-a javtek So feb 20, 2021 8:26 am

edit mod
Predhodni post se
NE citira


Avto je res starejsi po letih, vendar izjemno dobro ohranjen, se prejšnja keta so me hvalili, da kako je lepo oskrbovanaza svoja leta. Kot receno skrbi me, ker je tolkel pri kolesih zadaj, nisem bila na delovni stezi se je pa videlo od zunaj tocno pod avto in tipa kaj dela. Ker si je potem namislil ocitno namislil da so zavorne cevke problematične, je prisel ven in izjavil, da mi prometne ne bo vrnil naj jaz njemu povem kaj bova naredila in kaj naj on naredi in sem mu rekla da zahtevam izdajo uradnega dokumenta o stanju vozila tako kot je strokovno. In potem dobim uraden dokument da je avto tehnicno brezhiben. Zakaj je lagal in nedopustno grozil da mi prometne ne bo vrnil ne vem je vsekakor nedopustno, sem ga pa videla tolci pri kolesih zadaj ja me skrbi, da je tolkel po zavronih cevkah. in zdaj me zato skrbi, da jih je kaj poskodoval.
cesa takega se nisem dozivela, totalno nezaupanje v izvajalca, laganje o napakah na avtu, ki jih ni bilo v casu prihoda ocitno, me pa skrbi, da ni on cesa povzrocil) in neupraviceno grozenje, da avta ne bo vrnil, ceprav je izdal papir na katerem pise da je avto tehnicno brezhiben. sploh ne vem kaj naj naredim . strah pa me je, da je poskodoval zadnje zavorne cevke.
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Postopek tehničnega pregleda-pregled podvozja

Napisal/-a golfabimu So feb 20, 2021 8:57 am

No, če te je tako strah pa zapelji še kakemu mehankarju na dvigalo, pa bo pogledal če so cevke poškodovane in zaračunal tistih 10 eur. Lahko pa tudi dec (če ga imaš), sname kolo in pogleda.
Pa še to. Še enkrat poudarjam, da za moje pojme na tehničnih kvečjem preslabo pogledajo vozilo in nemalokrat grejo vozila skozi kot tehnično brezhibna (kljub temu da to niso). Koliko "tehnično brezhibnih" vozil z zanič amortizerji itd... sem že videl raje nebi o tem.
Mogoče je ta majstr našel nekaj kar ni najbolje, pa ko je videl da nisi vesela oz. zadovoljna si je rekel j*** ga nbom več kompliciral naj gre skozi.
Naj dodam še to, da poznam nemalo ljudi ki so jim, na tehničnem našli npr... zluftan končnih pa so vseeno izdali potrdilo o brezhibnosti, stranki pa rekli no to pa le zamenjajte. Ali potem stranka to naredi je pa spet druga zgodba.

Lp,
 
javtek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Če nov 08, 2018 5:15 am

Re: Postopek tehničnega pregleda-pregled podvozja

Napisal/-a javtek So feb 20, 2021 9:18 am

edit mod
Predhodni post se
NE citira


Kolikor vem so na tehničnih zelo poostrena pravila, sploh po tistih podkupovanjih, ki so se dogajala. Jaz toleriram in pričakujem edino le strokovnost in iskrenost človeka... ko je mutil sem zahtevala,da izda potrdilo kot je edino strokovno - in če bi bilo kaj narobe naj to tudi uradno napiše... da imam tak dokument,da on s tem dokumentom za to svojo izjavo stoji potem pa gremo po uradni poti naprej...To sem rekla naj tako napiše... ker je bilo očitno,da je v svojem blebetanju poprej si sproti izmišljeval... in to je meni nedopustno - zato sem zahtevala,da izda dokument takšen kot uradno pritiče stanju avta in skladno s tem dokumentom bom jaz potem naprej ravnala. In dobim dokument o tehnični brezhibnosti...
Ko pa to vidim - potem pa se mi prižgejo vse rdeče lučke v moji glavi - zakaj tak človek laže prej o nekih napakah, prosim zaradi katerih je celo grozil,da mi prometne ne bo vrnil... to je nedopustno... to so strokovne osebe in so dolžne stranki podati iskrene informacije - kako naj potem zaupaš taki osebi in zato me tudi skrbi, da ni on kaj poškodoval, ker očitno v ostalih stvareh je ravnal izjemno nestrokovno in neiskreno.
Neverjetno, na strokovnjaka bi se moral zanesti in na njegovo strokovnost in iskrenost... ne pa tako, da me skrbi,da mi je uničil avto in se zato izmišljeval.
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Postopek tehničnega pregleda-pregled podvozja

Napisal/-a golfabimu So feb 20, 2021 9:34 am

In na forumu pričakuješ, da bomo tvoj "problem" rešili?
Vsi do sedaj smo ti povedali, da ni nič nenavadnega če ti je potolkel mal s pajserjem. Če ti do sedaj tega ni nihče počel še ne pomeni da se tega ne počne.
Povej koliko je avto star, kdaj si menjala kakšen del na podvozju... Če je avto od zunaj lep še ne pomeni, da, je tehnično stabilen.
Kar se pa poostrenih pravil tiče, bom pa tako rekel. Dokler gredo vozila brez DPF skozi tehničnega brez težav je zame to en drek poostritev. Edina kar so uvedli je, da se pregled snema, to je pa tudi vse.
Nemalokrat ljudje na tehničnem izpadejo pi..e ko nekoga vržejo na pregledu. In se stranka potem krega, da kaj me jebete itd... V naših koncih je šefe tehničnih delavcim rekel naj malo manj komplicirajo, da ne bojo zgubil strank...
Srečno.

Lp,
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 560
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Postopek tehničnega pregleda-pregled podvozja

Napisal/-a AssKicker So feb 20, 2021 10:46 am

Mene bi pa konkretno pogrelo, da mi s pajserjem tolče po plehu. Na plehu je zaščita, in če ti to zaščito prebiješ do surovega pleha, bo kmalu začel rjaveti spodaj pod zaščito. Ko je zgoraj en napisal, da premal pregledujejo, pa da je kr na lepem zglob odtrgal, naj bo pa še frajer, pa pove koliko časa je pred tem poslušal ropotanje.
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Postopek tehničnega pregleda-pregled podvozja

Napisal/-a nejc1986 So feb 20, 2021 11:56 am

Za začetek napiši kje so tako delali. Potem pa pelji avto do svojega mehanika in daj tistih 10eur,da boš mirno spala. Vse ostalo je samo bv govoričenje.
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Postopek tehničnega pregleda-pregled podvozja

Napisal/-a avto fan1308 So feb 20, 2021 1:11 pm

javtek je napisal/-a: Kolikor vem so na tehničnih zelo poostrena pravila, sploh po tistih podkupovanjih, ki so se dogajala.

1. Tole ne drži v celoti res, da je malce boljše kot je bilo ampak daleč od tega veliko se jih še vedno ne drži vseh pravil tudi inšpekcije so ponekod redke...

javtek je napisal/-a:...da imam tak dokument,da on s tem dokumentom za to svojo izjavo stoji potem pa gremo po uradni poti naprej...

2. Upam, da ne misliš da dokument o tehnično brezhibnem vozilu pomeni, da je avto brez napak in da on stoji za tem?

javtek je napisal/-a:To sem rekla naj tako napiše... ker je bilo očitno,da je v svojem blebetanju poprej si sproti izmišljeval... .

3. Vsaka zgodba ima 2 plati. Najprej omenjaš o tem, da je tolkel po podvozju ko vsi odgovori pravijo, da je tole pravilno pa dodaš da ni želel vrniti prometne? Verjetno je imel tudi razlog katerega je dolžan povedati? Brez njegovega dela zgodbe je brez veze razpravljati. Če pa pričakuješ, da boš dobila mnenje da pojdi nazaj in zahtevaj denar zaradi tolčenja po podvozju se motiš.

lp
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Postopek tehničnega pregleda-pregled podvozja

Napisal/-a limas So feb 20, 2021 2:22 pm

@javtek Največ kar lahko dosežeš je vpis v knjigo pritožb in da poiščeš drug TP za prihajajoča leta.

Prometno dovoljenje ti mora vrniti po zakonu - ne preglednik, ampak referent na šalterju, po plačilu TP. Rezultat TP je tukaj nerelevanten.

Grožnje z inšpektorji so tudi brezpredmetne. Lahko dosežeš samo to, da jih vzamejo na piko.
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 955
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: Postopek tehničnega pregleda-pregled podvozja

Napisal/-a a4 So feb 20, 2021 5:50 pm

ve kdo več o nekem video snemanju tehničnega pregleda ?
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Postopek tehničnega pregleda-pregled podvozja

Napisal/-a limas So feb 20, 2021 6:46 pm

12. člen Pravilnika o tehničnih pregledih motornih in priklopnih vozil .

Razlog za snemanje leži v korupciji, ko so mnoga tehnično ne-brezhibna vozila opravila TP brez pregleda. Korupcija na TP je še vedno prisotna, vendar v manjšem obsegu.
 
Alexx75
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Ne maj 05, 2019 6:39 pm

Re: Postopek tehničnega pregleda-pregled podvozja

Napisal/-a Alexx75 So feb 20, 2021 6:57 pm

Tehnični pregled v Slo je slaba šala. Ko sem prvič šel na tehičnega v Avstriji na ÖAMTC sem sedel v avtu in čakal,da zapeljem na kanal.kot sem to vedno storil na AMZS v Slo. Mehanik je pristopil, me prosil za ključe. Izstopil sem in se vsedel v čakalnico. Natočil kavo in prebral vse revije na mizi, preden je k meni pristopil šef mehanikov in mi predstavil poročilo pregleda. Vse skupaj je trajalo slabo uro. Na poročilu so bila odstopanja,kje je rja, v kakšnem stanju so gume, če je dovolj olja v motorju, stanje zavor itn... šef mehanikov mi je tudi svetoval kako vzdrževat določene stvari,ki so na meji itn. Kot pri zdravniku.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Postopek tehničnega pregleda-pregled podvozja

Napisal/-a Firediver So feb 20, 2021 7:15 pm

In cena za to dobro šalo?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Postopek tehničnega pregleda-pregled podvozja

Napisal/-a ojnica So feb 20, 2021 11:23 pm

Boljš da komplicirajo in sprobajo še s pajserjem, kot pa da slabo pogledajo in ti čez nekaj mesecev nekaj odlom pri 90km/h in greš v bližnji potok al pa ne daj v kak drug avto. Sam pogosto pregledam podvozje in ostalo predno grem za tist teden na kak X krat vožnjo 1000km.
 
golfek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Sr mar 22, 2017 8:11 pm

Re: Postopek tehničnega pregleda-pregled podvozja

Napisal/-a golfek Ne feb 21, 2021 9:50 am

loh je pa tud kako budalo ki je imelo slab dan..... pa se dela frajerja in kr neki tovče pa se mu fajn zdi k mal cingla po avtu, itak ni njegov ...so tud taki pacienti... al pa policaji k ustavjo kako pičko v miniču pa jo zajebavajo da naj gre po prvo pomoč itd da jo gledajo v ritko pa se režijo.... pač svašta je...
sigurno je pa prav da se stare oz sumljive avte fajn preveri sigurno.... če hupa ne dela ni panike, fedri zavorne cevi in zglobi pa niso hec....
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 39 gostov