Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
favorites
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Če nov 19, 2009 8:08 pm

volvo opozorilo prestazioni motore ridotte

Napisal/-a favorites Sr mar 03, 2021 7:54 am

Pozdravljeni,
Zanima me če se je že kdo srečal z tem opozorilom.
Vozilo: Volvo V60 letnik 2013
Opozorilo: Prestazioni motore ridotte (če bi prevel nekaj v smislu Reduced engine performance)

Uglavnem pred nekje dvema mesecema sem sam naredil doma servis (redni na 15k), nisem pa še resetiral opozorila za servis. Pred nekaj dnevi se mi je prižgal sledeče opozorilo. Občutilo se je tudi da vozilo nima več take moči. Predvideval sem da bi lahko bilo to povezano (češ da moraš narediti servis). Preko postopka zaporednih klikov sem na licu mesta resetiral napako za servis. Po novem užigu vozilo ter prevoženim kilometrom je lučka Prestazioni motore ridotte izginila.

Mogoče kdo bolje pozna to opozorilo?
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: volvo opozorilo prestazioni motore ridotte

Napisal/-a Kristjan123 Sr mar 03, 2021 8:04 am

Moj laicno razmisljanje.

Neresetiran servisni interval mocno dvomim, da bi bil vzrok za "safe mode". Ne vem bodo strokovnjaki vec povedali...
 
favorites
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Če nov 19, 2009 8:08 pm

Re: volvo opozorilo prestazioni motore ridotte

Napisal/-a favorites Sr mar 03, 2021 8:15 am

Sej se meni to tudi zdi smešno da bi imelo povezavo z servisnim intervalom. Opozorilo je izginilo, v primeru da se ponovno pojavi pa bom bolje raziskal problem.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: volvo opozorilo prestazioni motore ridotte

Napisal/-a danci1973 Sr mar 03, 2021 12:03 pm

https://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=en&u=https://www.volvoclub.it/forum/index.php?topic%3D30896.0

Ta forum omenja vsaj 2 možna vzroka - umazan filter za gorivo ali pa počena cev za zrak...
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: volvo opozorilo prestazioni motore ridotte

Napisal/-a Fan Sr mar 03, 2021 6:13 pm

Vozilo priklopite na tester in preverite koliko goriva dobi motor. Lahko umazanija v posodi goriva onemogoča dotok goriva. Kdaj je bil menjan čistilec goriva?
Veliko lažje vam bo, če si boste zamenjali jezik iz Italijanščine v Angleščino. Očitno je vaše vozilo bilo uvoženo iz Italije.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
favorites
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Če nov 19, 2009 8:08 pm

Re: volvo opozorilo prestazioni motore ridotte

Napisal/-a favorites Če mar 04, 2021 10:59 am

edit mod
Predhodni post se
NE citira


Za fiter goriva moram pogledati kdaj je bil menjan. Jaz ga pri zadnjem servisu nisem. Verjetno ga bom sedaj en dan zamenjal. Trenutno imam avto dobro leto. Sedaj sem brez opozorila, ko ga pa dobim naslednjič pa bom preveril.

Vse imam zamenjano v angleščino edino opozorila v potovalnemu računalniku so ostala v italjanščini.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 42 gostov