Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
mihajlorok
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Po mar 29, 2021 7:31 am

Temperatura hladilne tekočine se dviga

Napisal/-a mihajlorok Po mar 29, 2021 2:40 pm

Živjo, imam problem na peugeot 307 1.6 bencinar 2001 letnik. Ko se peljem, temperatura drži tam pribl. na 83°C, recimo takrat pa ko je avto že segret se na semaforju ustavim, se temperatura začne počasi dvigovati. Enkrat sem se peljal v guzvi in mi je temperatura sla krepko čez 90°C, naslednji semafor ko sem zelel speljati avto sploh ni želel dodati gasa, na armaturi pa je posvetila lučka stop. Avto mi je seveda crknil, nato se prižgal takrat je gas prijel vendar sem se takoj ko je bilo mogoče ustavil in počakal da se avto malce ohladi. To z gasom se mi je v temu tednu še enkrat ponovilo, to se ne zgodi vedno, vendar s temperaturo se mi dogaja vedno. Na aplikaciji FAPlite mi je kazalo max 99°C. Kot pa sem dejal če se recimo peljem 50 km/h + pa z temperaturo ni problema. Kaj bi lahko bilo to ali je možno da je termostat zanič ali termostikalo ali kaj drugega?

Hvala za pomoč in lep pozdrav
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Temperatura hladilne tekočine se dviga

Napisal/-a RedBaron Po mar 29, 2021 6:24 pm

Preveri, če se takrat vrti ventilator.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Temperatura hladilne tekočine se dviga

Napisal/-a Fan Po mar 29, 2021 9:46 pm

Lahko je termostat , senzor temperature motorja ali ventilator. Senzor temperature motorja bo potrebno preveriti s testerjem.
Ostalo lahko preverite sami:
- termostat / prižgite hladen motor, zgornja in spodnja cev ki je priklopljena na hladilnik vode sta mrzli, ko motor deluje na prostem teku, je zgornja cev počasi mlačna in postopoma vroča, spodnja je mlačna, topla in naenkrat postane vroča - to je posledica odprtja termostata. V koliko spodnja cev nikakor noče postati hitro vroča - termostat ne deluje.
- pri prižganem motorju prižgite klimo, ventilator hladilnika se mora začeti počasi vrteti, če se ne - ne deluje ventilator ali elektronika, ki ga krmili.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
mihajlorok
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Po mar 29, 2021 7:31 am

Re: Temperatura hladilne tekočine se dviga

Napisal/-a mihajlorok Pe apr 02, 2021 1:30 pm

Hvala za pomoč, napaka je bila v ventilatorju
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 123 gostov