Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
S771
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Po okt 02, 2017 3:34 pm

Poškodovana guma okoli ventila

Napisal/-a S771 Če apr 01, 2021 7:17 pm

Danes sem peljal avto na premontažo in je bil manjši problem pri pokrovčkih za ventile ... nekje decembra lansko leto so mi na parkirišču pobrali iz avta te plastične pokrovčke, sodelavec je pa imel neke kovinske na zalogi in mi jih je podaril. Skratka danes na premontaži pa te pokrovčki niso šli dol na lahek način in se je vulkanizer ukvarjal kar nekaj časa da jih je dobil na silo dol.
Poleg nekaj praks in odrgning na alu platiščih, sem opazil da je en od ventilov tudi rahlo poškodovan. Plastika okoli tega ventila je namreč čist fuč in se komaj da še drži. Od premontaže je že nekaj ur in guma ni še nič spustila, tako da me zanima ali je to ok kot je trenutno, ali bo treba vse ventile zamenjat?
Imam TPMS ventile v avtu, tako da menjava ne bi bila ravno poceni in tudi nisem prepričan če lahko zamenjam samo en ventil, ali se morajo vsi v kompletu menjati.

Slika od poškodovane gume okoli ventila:

IMG_20210401_200558.jpg
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: Poškodovana guma okoli ventila

Napisal/-a Bat_zajla Če apr 01, 2021 7:42 pm

Če so trdi ventili, pa je ta guma samo vizualno tam, potem nebi smelo biti problema. Drugače pa lahko vsak ventil posebaj menjaš in ga preprogramiraš.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Poškodovana guma okoli ventila

Napisal/-a cc09 Pe apr 02, 2021 9:04 am

Madona no, vseeno, kaj je delal vulkanizer...
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Poškodovana guma okoli ventila

Napisal/-a limas Pe apr 02, 2021 10:06 am

Dobro je vulkanizerja pred menjavo opozoriti na previdnost pri ventilih. Ampak takega talenta, ki je sposoben tako poškodovati ventil, ne vidiš pogosto. Vajenec?
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Poškodovana guma okoli ventila

Napisal/-a coco66 Pe apr 02, 2021 11:47 am

Zdaj je vajenec kriv,če bi namontiral v štartu plastične pokrovčke do tega ne bi prišlo
 
S771
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Po okt 02, 2017 3:34 pm

Re: Poškodovana guma okoli ventila

Napisal/-a S771 Pe apr 02, 2021 3:29 pm

Točno zaradi tega ne krivim vulkanizerja/vajenca za tole, ker je bila res moja napaka pri uporabi jeklenih pokrovčkov.
Zdej je kar je, krivil ne bom nobenega drugega in ta tema tudi ni bila temu namenjena.

Zanima me zgolj varnost vožnje glede na poškodovano gumo okoli ventila, če je to ok ... kolikor gledam slike na netu od TPMS ventilov se mi zdi da je ta guma okoli res samo estetska in ne igra nobene druge vloge. Vsaj tako meni deluje, je pa res da se ne spoznam preveč na to tematiko :)
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Poškodovana guma okoli ventila

Napisal/-a limas Pe apr 02, 2021 4:05 pm

Težko je dati nek nasvet ko je v igri varnost. Najlažje je reči zamenjan ventil in ga reprogramiraj, kar niti ni tako drago.
Po drugi strani pa je ventil stabilen in ne javlja napake.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Poškodovana guma okoli ventila

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe apr 02, 2021 4:57 pm

Če imaš asistenco (ali vsaj rezervno gumo) se vozi, dokler bo. Ker tudi če ti ventil naenkrat spusti v sunku, se guma nebi tako hitro izpraznila kot če bi ti jo razneslo, ker se ne bo zgodilo, če bo bo počasi spušala in boš opazil.

Vozi dalje miško.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Poškodovana guma okoli ventila

Napisal/-a joztom Pe apr 02, 2021 9:52 pm

To so greli z ledlampo, pa skurili gumo. Kaj drugega jim ni preostalo, če alu kapica zagrabi. Nabavi iz Kitajske druge ventile, so poceni.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Poškodovana guma okoli ventila

Napisal/-a D12J12 So apr 03, 2021 9:43 am

Pred časom je bila podobna tema, ko uporabniku vulkanizer ni želel sneti dol kapce iz ventila. Tega sem se spomnil ko sem bil prejšnji mesec pri vulkanizerju in ker sva na ti sem malo izbrskal informacije. Pravi, da če ne more sneti dol kapce na navadnem ventilu, o temu obvesti lastnika avtomobila in mu odbije ventil, mu da kapco z ventilom in naj jo doma sam dol sname. V primeru da je to TPMS ventil obvesti lastnika, da bo ventil poškodovan in če se s tem ne strinja mu ponudi orodje in naj ga sam dol sname. Tako da vse je odvisno od vulkanizerja koliko si upa.

V primeru, da želimo imeti kovinske/alu kapice že zaradi izgleda pa pravi, da naj se jih pred namestitvijo našprica s kakšnim silikonskim ali bakrenim sprejem. Pomaga tudi 1 ovoj teflona okoli ventila. Če pa ni nič od naštetega pri roki pa že pomaga palčka za preverjanje olja, da malo kapnemo v samo kapco.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Poškodovana guma okoli ventila

Napisal/-a DePalmo Po apr 05, 2021 9:44 am

Meni je vulkanizer zamenjal samo ventilček, "pamet" od TPMS je ostala ista. A te opcije ti ni ponudil?
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Poškodovana guma okoli ventila

Napisal/-a nejc1 Po apr 05, 2021 11:05 am

Večinoma se to da naredit, senzor je prišravfan na ventilček in tega se lahko posamezno menja, treba je samo imeti pravi tip ventilčka, katerih je pa kar malo morje...
 
golfek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Sr mar 22, 2017 8:11 pm

Re: Poškodovana guma okoli ventila

Napisal/-a golfek To apr 06, 2021 6:20 pm

omg! tega vulkanizerja bi mogl dat v novice... pa nemoreš to dat stranki iz rok, svašta.... ventile je fajn vsakič ko menjaš gume menjat ker so ponavadi stari par let in če začne puščat je nakonc dražje kot ventil, da maš take pa sploh ni vpr...... itak menjaš če je vse prejebu

za 1 evro ventil ... ta je res bolana, menji tega šalabajzerja če si hočeš dobr..pa poglej če so prav gume obrnjene...
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 38 gostov