Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Majko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: To sep 15, 2020 9:57 am

Izguba hladilne tekocine po velikem servisu

Napisal/-a Majko Sr apr 14, 2021 9:49 am

Pozdravljeni, imam audija a6 letnik 2015,motor 2.0 ultra. Pred 2 meseci sem delal veliki servis pri 213tkm, zamenjana je bila vodna crpalka, jermeni in spanerji. Takoj po servisi cez par dni mi se je vzgala rdeca lucka da preverim tekocino in je espanziona bila prazna, nalil sem cca 1.5l antifriza, cez 10 dni spet isto, sel sem do mehanika imel je avto 2 urice na dvigalki nikjer ni spuscalo vodo. Vceraj ko sem sel iz sluzbe sem preveril vodo je bilo ok, pridem domom cca 30km je posoda prazna je vodo vrglo ven cez espanziono boco. Sel sem spet do mehanika in pravi da do tega kar so oni delali ne more biti, da je verjetno dihtung glave in da mi nabija kompresijo v hladilni sustav. Zdaj ni mi jasno,avto imam v lasti 2 leti,nikoli do servisa nisem dodal niti 1 deci vode noter, nikoli tezav, takoj po velikem servisu pa to. Zanima ali bi lahko bilo vseeno kaj drugega ali pa je sigurno dihtung glave, naj omenim da avto dela cist normalno,temperatura je normalna,vziga normalno,vlece, čep espanzione sem ze zamenjal ampak ni do tega.Hvala za vsak odgovor. Lp
 
all4you2
Novinec
 
Prispevkov: 151
Pridružen: To apr 30, 2002 8:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Izguba hladilne tekocine po velikem servisu

Napisal/-a all4you2 Sr apr 14, 2021 1:34 pm

Kolikor jaz vem je potrebno spelat postopek s testerjem.
Vsaj pri meni (Octavia 2015) je po menjavi jermena mehanik to naredil. Omenju je, da so tudi elektronske črpalke in je ta poseg obvezen, da dobiš ves zrak ven iz sistema.

Upam, da kaj pomaga.

Lp
 
Majko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: To sep 15, 2020 9:57 am

Re: Izguba hladilne tekocine po velikem servisu

Napisal/-a Majko Sr apr 14, 2021 1:47 pm

Nisem siguren ampak mislim da pri meni ni elektronska črpalka.
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Izguba hladilne tekocine po velikem servisu

Napisal/-a mardy Sr apr 14, 2021 3:12 pm

Malo pred tabo je že nekdo z "podobno" težavo, kar bi lahko tudi pri tebi botrovalo....

viewtopic.php?f=6&t=113625
 
Majko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: To sep 15, 2020 9:57 am

Re: Izguba hladilne tekocine po velikem servisu

Napisal/-a Majko Sr apr 14, 2021 3:16 pm

Sem prebral, sam ni napisal kako je prisel do tega, kaj je bilo narobe z avtom da vidim ce je podobno, zdaj pa ne odgovarja vec, je ze star post.
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Izguba hladilne tekocine po velikem servisu

Napisal/-a golfabimu Sr apr 14, 2021 6:07 pm

Co2 test naredit (pri ogretem motorju), in pa test tesnosti hladilnega sistema in boš takoj vedel na čem si. Dihtnga na glavi je ena od opcij, ki se dogaja pri teh motorjih. Pejd en krog pa ga mal stisni, potem pa poglej če ti je nivo padel. Potem previdno s krpo in počasi odpiraj ekspanzijo. Če se ti nivo dvigne nazaj je skor zihr dihtnga na glavi.
Lahko pa da imaš zracni mehur, če se ni odzračlo pravilno ( s testerjem) in/ali polnilo pod vakuumom. Namreč tukaj imaš 3 tokokroge, in hitro se znajde kakšen mehur, ki lahko dela težave.

Lp,
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Izguba hladilne tekocine po velikem servisu

Napisal/-a golfabimu Sr apr 14, 2021 6:19 pm

Majko je napisal/-a:Nisem siguren ampak mislim da pri meni ni elektronska črpalka.


3 črpalke imaš :).

Lp,
 
Majko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: To sep 15, 2020 9:57 am

Re: Izguba hladilne tekocine po velikem servisu

Napisal/-a Majko Sr apr 14, 2021 6:42 pm

Danes avto cel dan bil pri mehaniku baje da je testiral z to tecnostjo za co2 in da ni nic pokazalo, spet je zamenjal čep na espanzioni boci ceprav sem ga jaz par dni nazaj zamenjal ampak je reko da je nek kitajski in da on misli da je cep problem jaz pa nisem siguren, pa se rekel mi je da voda iz tiste tanke cevi ki vodi od glave motorja do espanzione boce lepo tečlce, ce bi pa bil dihtung hin da bi tekla z prekinitvami tako da ne vem vec kaj naj naredim,bom videl ce bo zamenjava cepa pomagala
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Izguba hladilne tekocine po velikem servisu

Napisal/-a golfabimu Sr apr 14, 2021 6:50 pm

Če ni testiral, ko je hladilna imela 94 stopinj in več potem ne bo nič pokazalo. Namreč šele ko je termostat odprt je test zanesljiv. Kaj pa test tesnosti je delal?
Pokrovček bi tudi lahko bil, ma povečini je ta najcenejši ukrep zaman.
Glede na to, da si ti menjal čep, pa on sedaj je to že tretji čep...
 
Majko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: To sep 15, 2020 9:57 am

Re: Izguba hladilne tekocine po velikem servisu

Napisal/-a Majko Sr apr 14, 2021 7:00 pm

edit mod
Predhodni post se NE citira


Da, tudi jaz mocno dvomim da je do cepa, on pa je prwprican da ni do glave motorja, kako pa se dela test tesnosti, osebno se ne spoznam na to neki prevec in ni mi omenjal da je delal ta test, samo za ta z tecnostjo za co2.
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Izguba hladilne tekocine po velikem servisu

Napisal/-a golfabimu Sr apr 14, 2021 7:12 pm

Ma lahko je razpoka na tesnilu tako mala, da se na pretoku/povratku ne pozna nič. Test tesnosti se dela s posebnim orodjem. Orodje ima čep, ki ga priviješ na ekspanzijo, na tem čepu je priključek kamor se priključi tlačilko/pumpo (zgleda k pumpa za bicikl). Potem napumpaš na cca 2 bara in pustiš uro, dve, tri. Če dihta pritisk ne sme past pod 2 bara oziroma lahko pade minimalno ( nekje do 1.8 bara) zaradi ohlajanja hladilne tekočine. Test se dela pri ogretem motorju.
Koliko km pa si že prevozil od velkega servisa?

Lp,
 
Majko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: To sep 15, 2020 9:57 am

Re: Izguba hladilne tekocine po velikem servisu

Napisal/-a Majko Sr apr 14, 2021 7:25 pm

[edit mod
Predhodni post se NE citira


Naredil sem priblizno 3000km zaradi sluzbe vsak dan naredim cca 80km, ampak rdeca luc mi se je vzgala prvic en teden po servisu in sem dolil 1,5l antifriza, cez deset dni spet in tako naprej vender nikoli nismo najdli kje spusca vse do dva dni nazaj,ko sem sel iz sluzbe sem preveril vodo in je bilo ok,ko sem prisel domov cez 25 min je posoda za vodo bila prazna in se je videlo da je pod posodo vse izteklo tako da zdaj vem da tle spusca, se vedno pa ne vem zakaj, se pravi par dni je vse ok z vodo pol naenkrat mi vrze vn vse.
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Izguba hladilne tekocine po velikem servisu

Napisal/-a golfabimu Sr apr 14, 2021 7:42 pm

Jst ti priporočam, da narediš še test tesnosti pa boš videl kje si. Eno opcija je tudi da ti je zajebal mehanik, če ni odzračil sistema pravilno in imaš zračni mehur v sistemu... Ker ti je 2 dni po tem manjkalo 1.5 litra hladilne je ta možnost verjetna. Posledično bi zaradi zraka v sistemu lahko prišlo tudi do poškodbe na tesnilu glave. Ne obsojam ker ne poznam dela mojstea, ampak samo razmišljam.

Lp,
 
Majko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: To sep 15, 2020 9:57 am

Re: Izguba hladilne tekocine po velikem servisu

Napisal/-a Majko Sr apr 14, 2021 7:52 pm

edit mod
Predhodni post se NE citira


Bom jutri videl ce je kje kaksen mehanik v posavju da bi mi lahko naredil se ta test, v primeru da bo res tesnilo glave koliko to sploh priblizno stane,predvidevam da med 1000-2000 :-)
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Izguba hladilne tekocine po velikem servisu

Napisal/-a golfabimu Sr apr 14, 2021 8:06 pm

Okol jurja. Kolega je dal 2 jurja za menjavo tesnila, brušenje glave, usput je delal velik servis, menjal je tudi intercooler ker je puščal (cca 500eur) in pa vse 4 svečke ter obnovil turbino ker je žvižgala med 1500 in 2000rpm. Simptome je imel pa iste kot ti.
Avto pa Leon 2.0 tdi 184 hp :)

Lp,
 
Majko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: To sep 15, 2020 9:57 am

Re: Izguba hladilne tekocine po velikem servisu

Napisal/-a Majko Sr apr 14, 2021 8:11 pm

edit mod
Predhodni post se NE citira


Po resnici povedano takoj bi dal jurja sam da se ne nerviram vec, sam se nisem prisel do mehanika ki bi znal sploh ugotoviti kaj je :-)
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Izguba hladilne tekocine po velikem servisu

Napisal/-a golfabimu Sr apr 14, 2021 8:17 pm

Za Posavje ne vem kako je z mojstri. Mogoče kdo tukaj lahko koga priporoča. Za naš konc ( okolica Iv. Gorica) se pa najde.

Lp,
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Izguba hladilne tekocine po velikem servisu

Napisal/-a ojnica Sr apr 14, 2021 10:51 pm

Mogoče je kaj na hladilnem sistemu, zamašen hladilnik in slabo krož voda posledično ven vrže. Tesnilo glave pri teh kilometrih in star 6let mal dvomim. Če bi jih mel 500.000km potem ja. Vsaj enga takega gledal (audi a3 1.9 tdi) 480.000km na števcu, lastnica pa je rekla nikoli težav, vse orginal s servisno knjigo.
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Izguba hladilne tekocine po velikem servisu

Napisal/-a golfabimu Če apr 15, 2021 6:01 am

Nič nenavadnega ni prepihana dihtnga ne glede na starost in km.
Od kolega Leon ni bil star niti 5 let ( letnik 2016) pa malenkost čez 200.000km in je šlo tesnilo na glavi, intercooler preplozal..., sodelavc na Peugeot 308 SW 2017 letnik 130.000km tesnilo prepihal, imaš tudi tukaj osebo, ki ji je na Audi 2015 letnik (5 let staro 225kkm) prepihal tesnilo, moja Xsara je bla stara dobrih 8 let z 290kkm prepihal tesnilo...
Recimo 2.0 tdi (184) CUNA/CUPA tip motorja ni redkost prepihano tesnilo, ko ima enkrat 200kkm+.
Pri rabljenmu avtu pač nikoli ne veš kako ga je predhodnik vozil, razn če kupiš od znanca.
Se pa dogaja pri teh motorjih tudi to, da poči vrečka s silikatom ki se nahaja v ekspanziji in zamaši pečko.
V tem primeru tudi meče ven hladilno...

Lp,
 
Majko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: To sep 15, 2020 9:57 am

Re: Izguba hladilne tekocine po velikem servisu

Napisal/-a Majko Če apr 15, 2021 3:26 pm

edit mod
Predhodni post se NE citira


Evo cist sveza informacija danas mi je spet nabilo pritisk v boco ampak samo ko je avto obremenjn, ce se vozim po mestu ali na avtocesti do 120kmh nic, ce grem v hrib ali na avtocesti cez 160kmh nabije pritisk pol sam sel do mehanika vprasati ce je odzracio sistem testerski in je reko da to ni potrebno da se avto sam odzraci, potem sem avto vzel in sel na pooblascen servis in sem povedal kaj je in prvo kaj me je vprasal ce je avto bil pravilno testerski odzracen, ko sem povedal kaj mi je ta mehanik povedal ko je delal servis se je samo nasmejal in je reko da mi pritisk zaradi tega nabija in ce je ze dihtung glave sel da je pol samo zaradi tega ker ni odzracen in je zrak noter, tako da jutri ga bo odzracil testerski in bomo videli pol ce bo pomagalo ali pa je tudi glava fasala, upam da sem imel srece in da ni.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], lm324, void in 30 gostov