Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Izguba hladilne tekocine po velikem servisu

Napisal/-a golfabimu Če apr 15, 2021 4:48 pm

No upam, da temu mehankarju ne pelješ več tud filtra zamenjat :). Nočem strašit ampak pomoje je tesnilo tud pokasiralo, sploh ker praviš da ti samo ob večji obremenitvi nabije pritisk. No sj se bo rešila stvar.

Lp,
 
Majko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: To sep 15, 2020 9:57 am

Re: Izguba hladilne tekocine po velikem servisu

Napisal/-a Majko Če apr 15, 2021 5:45 pm

edit mod
Predhodni post se NE citira


Na pooblascen mi je povedo da je mozno da je in da ni, da pri manjsi obrenenitvi voda sam krozi po motorju,pri veci pa tudi da je veci pritisk in ce je zrak noter da izbija v posodo,bomo vidli,drugace ce bo pa seveda da ga bom tuzil ker je njegova napaka to se ni dogajalo pred servisom in ce je sel dihtung glave je samo zaradi njegove napake.
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Izguba hladilne tekocine po velikem servisu

Napisal/-a golfabimu Pe apr 16, 2021 10:25 am

Uglavnom poročaj kako se bo zaključilo. Po tem, ko ti bo na servisu pravilno odzračil sistem zna bit nekaj časa ok, ker bo spravil ven zrak, ki ti ga je nabilo.
Ne vem zakaj ti usput še ne naredi pressure testa po proceduri in se takoj vidi a je tesnilo fuč oziroma ali kje pušča... Ne vidim razloga, da nebi tega storili.

Lp,
Priponke
Screenshot_20210416_113040.jpg
 
Majko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: To sep 15, 2020 9:57 am

Re: Izguba hladilne tekocine po velikem servisu

Napisal/-a Majko Pe apr 16, 2021 7:27 pm

edit mod
Predhodni post se NE citira


Avto sem prevzel, mal sem se vozil, zaenkrat je nivo tekucine enak vendar mislim da se vedno spusca iz posode,bom videl jutri ko bom sel v sluzbo in nazaj,zanima me ali bi mogoce to bilo zaradi turbine ali ne, med 1,8 in 2,0 obratov kot da slisim piskanje, ko pritisnem gas da piska,ko spustim pa ne ampak samo na teh obrati, na manj ali vec pa ne, ni glih da se dosti slisi,moras res dobro poslusati da bi sliso.
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Izguba hladilne tekocine po velikem servisu

Napisal/-a golfabimu Pe apr 16, 2021 9:38 pm

Ne zaradi turbine ti ne bo nabijal pritisk v ekspanziji. Če malo piska se ne sekiraj ni panike. Nekatere turbine piskajo že v osnovi. Men je na 6ki piskala cel cajt, pa sem imel avto do 350.000km in ni bilo problema.

Lp,
 
Majko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: To sep 15, 2020 9:57 am

Re: Izguba hladilne tekocine po velikem servisu

Napisal/-a Majko Ne apr 18, 2021 11:13 am

golfabimu je napisal/-a:Ne zaradi turbine ti ne bo nabijal pritisk v ekspanziji. Če malo piska se ne sekiraj ni panike. Nekatere turbine piskajo že v osnovi. Men je na 6ki piskala cel cajt, pa sem imel avto do 350.000km in ni bilo problema.

Lp,

Zivjo,jutri bom spet zapeljal avto Radanovicu na pooblascen ker vidim da ni spet ok ceprav so odzracili sistem, zanima me kaj mislis ce bo tesnilo glave ali to lahko zrihtajo do petka, se pravi v 4-5dni ker mi je prejsnji teden povedal da glave posljajo na hrvasko da se ztihtaju pol verjetno to dlje traja...
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Izguba hladilne tekocine po velikem servisu

Napisal/-a ojnica Ne apr 18, 2021 12:16 pm

Ti boš še kaj druzga popravljal kot samo tesnilo glave....lahko poknjena glava.
Pr men take zadeva na starih avtih morajo delat, pr men je enkrat podobno na golfu ven butnila voda, dostkrat normalno, včasih pa sam zmanjkal..... isto kot tebi, tesnilo glave je šlo, ampak avto sem takega prodal z okvaro, da je bil kupec seznanjen-
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 26 gostov