Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Mgregoric
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Sr jun 12, 2019 5:01 pm

Laguna 1.8 16V 2003 obrati motorja

Napisal/-a Mgregoric So apr 24, 2021 5:11 pm

Lep pozdrav,
zadnje case imam probleme z avtom, vzge lepo ko pa se vozis ima momente ko nabije obrate tam okoli 2000... to naredi ko se ustavljas oziroma ko se ustavis in se zvisajo obrati, ce spuscam sklopko obrati padajo in avto hoce crknit cim spet pritisnem sklopko obrati poskocijo nazaj. Če hocem v tem casu pritisniti na gas do dolocene tocke avto zamori... ce pa malo bol pritisnes se pa dvignejo na tam 3000 kar moras narediti ce hoces speljati ne da bi ti avto crknil. Avto sem ustavil ga ugasnil, ko sem ga probal prizgati ni hotel prizgati... Potem sem se nekaj igral in pumpal gas in je komaj vzgal vendar ni lepo laufal, sem ga ugasnil in pocakal nekaj casa pa je normalno prizgal... kaksen teden nisem imel problemov potem pa se mi je spet to zgodilo. Je imel kdo mogoce tako tezavo? bi bil hvalezen za pomoc ker sam nimam pojma kaj bi lahko bilo... eni pravijo senzorji... loputa zraka... stikala na pedalkah...
Zadnjič spremenil Mgregoric, dne So apr 24, 2021 5:18 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Laguna 1.8 obrati motorja

Napisal/-a mrtwelvetrees So apr 24, 2021 5:15 pm

Letnik ? 16V ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Mgregoric
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Sr jun 12, 2019 5:01 pm

Re: Laguna 1.8 16V 2003 obrati motorja

Napisal/-a Mgregoric So apr 24, 2021 5:20 pm

Sem popravil... se mi je pa zacelo to dogajat ko sem sel enkrat tankat ko mi je ze gorela lucka. Jst lepo natankam ga hocem prizgati pa ne uzge... probam se enkrat mi je lepo zalaufal, Potem mi pa po 500m na kriziscu nabije obrate in probam malo speljat pa crkne... in ni hotel vzgati sele ko sem parkrat probal je prizgal.
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Laguna 1.8 16V 2003 obrati motorja

Napisal/-a motom So apr 24, 2021 8:38 pm

Meni to zgleda, kot bi nekje fouš zrak vlekel. To se menda testira tako, da se šprica start sprej in če ga potegne not na mestu puščanja, se obrati dvignejo.
 
Mgregoric
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Sr jun 12, 2019 5:01 pm

Re: Laguna 1.8 16V 2003 obrati motorja

Napisal/-a Mgregoric So apr 24, 2021 8:54 pm

edit mod
Predhodni post se NE citira


Ce bi nekje zrak vleklo bi bili potem obrati skos visoki? ker mi je delal zdele ksn tedn normalno... sam sumim filter za bencin samo nism zihr ker pod visokimi obrati ne ugasne... zgleda da dobi bencin pol
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Laguna 1.8 16V 2003 obrati motorja

Napisal/-a joztom So apr 24, 2021 11:47 pm

Tako je nemogoče odgovoriti. Rabiš tip avta in tip motorja, potem Dialogys kaj pokaže. Tako ne vemo ali je gas na zajlo ali električen. Pri električnem se ob izgubi stika med pedali in loputo, motor postavi v neko zasilno stanje s cca 2300 obrati, zaradi zavor, varnosti in da ne gre v iberture itd. Tako so nastavljeni pomožni fedri na loputi, če jo snameš, je par mm odprta. Preveriti je treba kontakte na pedalih in loputi, jih našpricati z WD40 kontakt sprayem, pa seveda ne polomiti vseh vtikačev z neznanjem.
 
Mgregoric
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Sr jun 12, 2019 5:01 pm

Re: Laguna 1.8 16V 2003 obrati motorja

Napisal/-a Mgregoric Ne apr 25, 2021 8:27 am

edit mod
Predhodni post se NE citira


Loputo smo ze imeli dol jo spucal nasprical vse kontakte v motorju... kontakte na pedalkah pa se res nisem sprical...
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Laguna 1.8 16V 2003 obrati motorja

Napisal/-a TrijoAdijo To maj 18, 2021 8:07 am

Čiščenje lopute ne bo pomagalo, sploh če je plastična. Jo bo treba menjat s kovinsko. Drgač pa če maš opcijo, ga priklopi na tester in poglej napake. Zna pa bit problem: loputa defektna, tesnila okoli map in iat senzorja in pedal za gas.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov