Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
sranjemir
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Ne maj 13, 2012 8:23 am

Okvara ABS enote ali ne?

Napisal/-a sranjemir To apr 27, 2021 9:16 am

pozdravljeni,

v nedeljo se mi je zgodilo, ko sem peljal po klancu navzdol, da sem pritisnil bolj mocno na zavoro na ovinku, kar naenkrat slisal mocan zamolkel pok. Pritisnem se enkrat na zavoro in cutim, da je trda in ter da bremze ne popustijo. Se odpeljem domov in vidim, da je zadnja leva feltna zelo vroca, ostale so bile samo tople. Vceraj peljem k mehaniku, mi zamenja zavorno tekocino in glavni zavorni cilinder. Še prej mi pove, da naj bi vse zavore blokirale. Se pelje na poskusno voznjo in se vedno bremze blokirajo. Potem mi rece, da je verjetno problem v ABS enoti. Ne vem, ce je dal avto na tester diagnostiko, sicer na armaturi nimam nobene opozorilne lucke za ABS ali motor. Rekel je tudi, da servo boben naj ne bi bil problem.
Avto je pa: Renault Megane 3, 1.6 16v 110KM, letnik 2010

Zdaj pa vprasanja:
1. Ali je to simptom okvarjene ABS enote?
2. Kam naj dam popraviti ABS enoto, ce je slo mogoce samo vezje, mehanik je namignil, da ni lahko samo vezje,ampak da so gumice v crpalki lahko nabreknjene? (avtoelektronika Crnuce ali kateri drug zavorni servis bi znali popraviti?)
3. Kaj moram vse vedeti o ABS enoti, ce bi moral iskati rabljeno po internetu? Grem klicat po avtoodpaih, Ebay, specializirani servisi za zavore?
4. Se lahko peljem s takim avtom, ce bi odklopil varovalko ABSa, da bi se vsaj pripeljal do drugega servisa? Bi naj bremze bile uporabne in da pedal ne bi bil trd?
5. Se kaksno mnenje od vas, kaj bi se dalo narediti oziroma kaj bi bilo lahko narobe?

lp, uporabnik
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Okvara ABS enote ali ne?

Napisal/-a mrtwelvetrees To apr 27, 2021 9:20 am

Imaš še vedno eno platišče bolj vroče od ostalih treh ? (po servisu) ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
sranjemir
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Ne maj 13, 2012 8:23 am

Re: Okvara ABS enote ali ne?

Napisal/-a sranjemir To apr 27, 2021 9:38 am

edit mod
Predhodni post se NE citira


Avto je se vedno na servisu, tako da ne vem, samo je rekel, da ko je mocno pritisnil na zavoro, da je bilo isto stanje. Pa tudi peljal se ni dalec, par sto metrov.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Okvara ABS enote ali ne?

Napisal/-a nejc1 To apr 27, 2021 11:47 am

Po vsej verjetnosti je problem res ABS enota. Jaz se ne bi nič vozil s takim avtom, tudi če odstraniš varovalko ne bo nič pomagalo. Pomoje najbolje na pooblaščncu po št. šasije preverit katere vse številke abs-ov ustrezajo in iskat rabljen dober del...
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Okvara ABS enote ali ne?

Napisal/-a Fan To apr 27, 2021 1:13 pm

1. Ne, okvarjena ABS enota nima takšnih simptomov, prej bi se nagibal na servo ojačevalec - nima podtlaka ali je počila membrana. Ali motor deluje gladko, ali se je kaj spremenil glas delovanja po okvari? Lahko je tudi samo enosmerni ventil podtlaka, ki vodi na ojačevalec zavor. Okvara ABS enote obvezno prižge opozorilno lukčko na števcu!!
2. Najprej točno diagnosticirajte napako, šele po tem se naj ABS enota demontira
3. Na enoti so številke, te številke se morajo ujemati z drugo enoto.
4. Samo odklapljanje varovalke ne bo rešilo problema! Zavorna stopalka ni trda zaradi ABS enote, torej je okvara drugje.
5. Vozilo priklopite na spodoben tester, z njim preverite pravilno delovanje ABS modula in njegovih komponent. S tem se bo lahko okvaro ABSa izključilo. Stisnite zavorno stopalko, prižgite motor ( stopalka ostane stisnjena ), v parih sekundah se bi morala zavorna stopalka znižati in postati mehkejša - v koliko temu ne bo tako, se išče okvaro med sesalnim kolektorjem in ojačevalcem zavor.

Zakaj se je menjalo glavni zavorni cilinder?
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
sranjemir
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Ne maj 13, 2012 8:23 am

Re: Okvara ABS enote ali ne?

Napisal/-a sranjemir To apr 27, 2021 1:55 pm

hvala ti Fan za odgovor.

Kot ze receno, ABS lucka ni prizgana, sam motor dela brez problema oziroma ni kaksnih posebnosti pri glasu.
Zakaj se je menjal glavni zavorni cilinder, nimam pojma, pac je zacel nekaj menjati.
Potem pa se, ce bo potrebno peljati kam drugam, recimo k vam (Fan), kako naj z avtom postopam naprej. Je sploh varno priti do LJ? (35km)
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Okvara ABS enote ali ne?

Napisal/-a srcnik To apr 27, 2021 2:34 pm

Roko na srce, bi se izogibal uporabnika Fan (Hanzi Tassi), ker je bilo že tu in na ostalih forumih dosti napisanega glede zlatarskih cen in nategovanja folka in to že kar lep čas...

Npr:
https://www.mazda-si.net/topic/6312-goljufija/

viewtopic.php?t=109939&p=1749377

Iskreno me čudi, da ga admini še dopuščajo, ker predvidevam, da veliko folka nategne vedno s svojo razlago, da je potreben priklop na dober tester (kar seveda on ponuja...)
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Okvara ABS enote ali ne?

Napisal/-a Fan To apr 27, 2021 2:54 pm

@sranjemir
No vidite, mene se ognite.

Lahko pa me pokliče vaš izbrani mehanik, pa mu bom po telefonu povedal kaj in kako naj preveri. :D
V nobenem primeru pa vam ne bi svetoval kakšno vožnjo z okvarjenimi zavorami. Potrebno je vedeti, da se okvara ne bo rešila sama od sebe, samo razširi se, kar pa lahko privede do odpovedi zavornega sistema. Kaj pa to pomeni pri premikajočem vozilu, pa mi ni potrebno posebej razlagati.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Okvara ABS enote ali ne?

Napisal/-a Fan To apr 27, 2021 2:59 pm

srcnik je napisal/-a:Iskreno me čudi, da ga admini še dopuščajo, ker predvidevam, da veliko folka nategne vedno s svojo razlago, da je potreben priklop na dober tester (kar seveda on ponuja...)


V koliko menijo da je temu res tako, me lahko mirno banajo :D
To o nategovanju, pa bi se dalo debatirati. :D Preden se stegne jezik in nekoga užali/poniža ali to dela z namenom, je pametno dobro preveriti kaj je dejansko res in kaj ne.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Okvara ABS enote ali ne?

Napisal/-a limas To apr 27, 2021 5:06 pm

Tudi jaz sem že pisal o neetičnem delovanju uporabnika Fan (Hanzi Tassi). Pred leti sem redno prebiral številne avto forume in vedno sem naletel na Fan-a s tem ali drugim nickom. Prav tako sem povsod zasledil enak vzorec: poročanje forumašev o previsokih cenah materiala in o nekakovostno opravljenem delu. Ni samo Mazda forum, bil je tudi Alfa forum, Renault forum in verjetno še kje. Forumski zapisi kot dokaz verjetno še obstajajo. Na tem forumu je omenjen v rubriki Neuradni servis Ljubljana.

Neetično se mi zdi, da Fan uporablja forum kot ribnik za lovljenje potencialnih strank, ki v svoji naivnosti in zaupanju, nasedejo neetični poslovni praksi. V oči bode predvsem avatar v obliki aktivnega mehanika in sodelovanje Fana v temah, kjer lahko pritegne stranke. Menim, da njegovo delovanje ni v skladu z določili tega foruma. Glede na privatno lastništvo foruma je pričakovati, da bodo moderatorji odločali po svoji vesti.

Na splošno nisem za ban-anje kogarkoli, bi pa z blokiranjem zasebnih sporočil in spremembo avatarja, marsikateremu forumašu prikrajšali neprijetne izkušnje,
Moja moralna dolžnost je opozarjati na neetičnost, posebej pa sem občutljiv na goljufive mehanike.
V tem primeru pa tudi prosim Fana, da mi ne pošilja ZS z grožnjami o "prijavi", ker me tako ne bo utišal. Kakšen tržni inšpektor bi tudi lahko posredoval.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Okvara ABS enote ali ne?

Napisal/-a Gricko To apr 27, 2021 5:38 pm

tudi sam sem že marsikaj slišal, kaj je res in kaj ne, pa je težko soditi le po zapisih....

sem pa tudi že sam rabil določene dele in sem se obrnil na @FANa, ker je poznal problem/ težavo..... pa je bil drag....zelo drag, na koncu sem doibil original Honda del ceneje kot pri njem nadomestni del

Je pa tako, glede svetovanja pa ponavadi OK svetuje in tudi pokaže na problem, kar ni ravno pogosto na tem forumu.
torej človek ima znanje, kako je z uslugami je pa druga.

hočem povedati, da banati človeka, ki dostikrat pomaga je škoda, ker tega tukaj na forumu manjka! Če pa je problem "ribarjenja" pa naj se mu pod avatar doda določen tekst oz se mu onemogoči privat sporočila


Glede problema, ABS tukaj nima veze ( bi gorela lučka in ABS bi se izklopil) , če ne drugače, se lahko varovalko izklopi in ABS ne bo delal, bremze pa morajo še vedno normalno delovati.
Če še vedno določena šteka, je problem drugje (verjetno v čeljusti ), če ne primejo pa v servo ojačevalcu ( lahko vakum cev, lahko membrana, lahko kak ventil)

ko bremze delujejo normalno ( ne držijo ob spuščenem pedalu in blokirajo vse 4 ob pritisnjenem), priklopiš še ABS
 
zidnidvojnik
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Če sep 27, 2012 1:46 pm

Re: Okvara ABS enote ali ne?

Napisal/-a zidnidvojnik To apr 27, 2021 8:27 pm

Imel podoben primera, sicer na vw ampak vseeno. Meni so blokirala kolesa po doagonali. Se pravi prva leva, zadnja desna. In seveda obratno prva desna in zadnja leva. In to do take mere da nisi mogel z mesta speljat. Menjali vsega in svasta, vozili od mehanika do mehanika, nato pa mi en dan rece en vajenec pri vulkanizerju, da je imel iste simptome na svojem in da je bila na koncu abs enota. Pa si recem ajde ce smo vse probali bom se to. Menjam abs enoto in lejga dela bolse kot novo. Sem mu takoj gajbo pive peljal.
 
sranjemir
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Ne maj 13, 2012 8:23 am

Re: Okvara ABS enote ali ne?

Napisal/-a sranjemir To apr 27, 2021 8:43 pm

Si imel na armaturi prizgano ABS lucko? Si dal obnoviti enoto ali kupil novo?
 
zidnidvojnik
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Če sep 27, 2012 1:46 pm

Re: Okvara ABS enote ali ne?

Napisal/-a zidnidvojnik To apr 27, 2021 9:40 pm

Ne nobene lucke in nobene napake ni zaznal racunalnik. Sem pa kupil rabljeno na odpadu.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Okvara ABS enote ali ne?

Napisal/-a Gricko To apr 27, 2021 10:01 pm

kot sem že rekel, varovalko od ABSa ven in se vidi kako dela.

V tem primeru, bi morale bremze delovati normalno, torej bremzajo le takrat ko pritisneš, ko pa fajn pritisneš pa morajo gume blokirati na črto...
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Okvara ABS enote ali ne?

Napisal/-a srcnik To apr 27, 2021 10:13 pm

Fan je napisal/-a:
srcnik je napisal/-a:Iskreno me čudi, da ga admini še dopuščajo, ker predvidevam, da veliko folka nategne vedno s svojo razlago, da je potreben priklop na dober tester (kar seveda on ponuja...)


V koliko menijo da je temu res tako, me lahko mirno banajo :D
To o nategovanju, pa bi se dalo debatirati. :D Preden se stegne jezik in nekoga užali/poniža ali to dela z namenom, je pametno dobro preveriti kaj je dejansko res in kaj ne.


No ja, je preveč napisanih izkušenj na netu okrog tega... Če bi samo en napisal, potem še razumem da se zgodi, tako je pa praktično po vseh forumih... :?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: lada2103 in 40 gostov