Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Alexevo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe feb 26, 2010 7:06 pm
Kraj: Idrija

Golf 5 centralni zračniki ne delujejo

Napisal/-a Alexevo Če apr 29, 2021 1:35 pm

Pozdravljeni,

Na golfu 5, letnik 2008 mi ne delujejo srednji zračniki nad radijem. Zamenjal sem modul za climatronic in sedaj računalnik ne kaže več nobene napake. Pri prejšnjem namreč na testu za pozicioniranje loput, ni kazalo vrednosti za motorček V70. Sedaj vse normalno kaže, tudi kaže, da motorček deluje, vendar pa se lopute kljub vsemu ne odprejo očitno.

Je že kdo imel podoben problem? Če je rešitev le v tem, da se spet vzame armaturka ven, kar hvala lepa.

Hvala za odgovore.

LP
Aleksander
 
ggorenc
Novinec
 
Prispevkov: 429
Pridružen: So apr 23, 2005 7:41 pm

Re: Golf 5 centralni zračniki ne delujejo

Napisal/-a ggorenc Če apr 29, 2021 6:25 pm

Zapri dotok zraka do zracnika na sredi armature. Unega horizontalnega na vrhu armature.

Slika
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Golf 5 centralni zračniki ne delujejo

Napisal/-a vipe5s Pe apr 30, 2021 8:20 am

Težko komentiram, ker ne vem kakšne napake je kazal prej?? Na vseh motorčkih in vseh senzorjih temperature?
Sej se vidi, če se glavna loputa odpira, vzameš sovoznikov predal in se črn polž na vrhu levo vrti, ko testiraš.
Oziroma, ko delaš test, se označi pozicija glavne lopute na rangu 0-255 s testerjem (VCDS).
 
Alexevo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe feb 26, 2010 7:06 pm
Kraj: Idrija

Re: Golf 5 centralni zračniki ne delujejo

Napisal/-a Alexevo So maj 01, 2021 9:27 pm

Tisti vrhnji zračnik je zaprt, pa vseeno ne piha. Tisto vem, da preusmeri tok zraka ce ga odpreš ja, vseeno hvala za trud.

Javljal je napako na motorcku oziroma loputi V70. Tocno ne vem kaj. Na vcds testerju tudi sploh ni kazalo koliko bi te pozicije za v70 morale biti.. Enostavno je bilo vse 0.

Sedaj pa lepo med testom gre od 0 do cca 235 se mi zdi... Cca.. Ampak lopute fizicno ne odpre.

Nekak se mi zdi edina logicna razlaga, da manjka ali je poskodovana fizicna povezava med motorckom in samo loputo. Ne vem pa, ali se to da videti oziroma resiti brez da bi jemal komplet armaturko ven... Ker je fejst tecno, pa se drago, ker se tega itak ne lotim sam.
 
Uporabniški avatar
StajercS
Novinec
 
Prispevkov: 327
Pridružen: Če nov 02, 2006 2:05 am
Kraj: MB

Re: Golf 5 centralni zračniki ne delujejo

Napisal/-a StajercS To maj 04, 2021 9:03 am

Probaj stisnit ECON tipko, pa počakaj. Pri meni na vsake toliko časa neka loputa dol zleze, da ne piha več skozi. In če stisnem ECON tipko, pa se loputa poravna.
Slika
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Golf 5 centralni zračniki ne delujejo

Napisal/-a vipe5s To maj 04, 2021 10:20 am

Tole si poglej za pozicije motorčkov:
https://workshop-manuals.com/volkswagen/golf-mk5/heating_ventilation_air_conditioning_system/heating_air_conditioning/air_conditioner/repair_work_on_refrigerant_circuit_which_may_be_performed_only_in_appropriate_workshops_by_specially_trained_mechanics/dismantling_and_assembling_heater_and_air_conditioner_unit_quot;climatronicquot;/

Do V70 aktuatorja se (vsaj tako mislim - enega od teh treh ne levi strani sem sam razdiral) da priti tudi pod volanom. Je pa potrebno kar nekaj gimnastike pod volanom, da prideš do njih.
Potem ga vzameš ven, vidiš če se odpira (če ni kabel tu dovolj dolg jih priklopiš na desno stran, kjer sta dva za recirkulacijo zraka)... Najboljše da ga vseeno menjaš za ziher. Sam sem menjal že 2x samo motorček (Bosch) in 1x potenciometer, je bilo malo ceneje kot celotna zadeva.
Če ste razdirali že armaturo, škoda da niste vsega prej testirali in skalibrirali aktuatorje (to je obvezno že pri menjavi enega aktuatorja, kaj šele cele elektronike). Tester VCDS to vse naredi.
 
ggorenc
Novinec
 
Prispevkov: 429
Pridružen: So apr 23, 2005 7:41 pm

Re: Golf 5 centralni zračniki ne delujejo

Napisal/-a ggorenc Ne maj 09, 2021 5:09 pm

Alexevo je napisal/-a:Tisti vrhnji zračnik je zaprt, pa vseeno ne piha. Tisto vem, da preusmeri tok zraka ce ga odpreš ja, vseeno hvala za trud.

Javljal je napako na motorcku oziroma loputi V70. Tocno ne vem kaj. Na vcds testerju tudi sploh ni kazalo koliko bi te pozicije za v70 morale biti.. Enostavno je bilo vse 0.

Sedaj pa lepo med testom gre od 0 do cca 235 se mi zdi... Cca.. Ampak lopute fizicno ne odpre.

Nekak se mi zdi edina logicna razlaga, da manjka ali je poskodovana fizicna povezava med motorckom in samo loputo. Ne vem pa, ali se to da videti oziroma resiti brez da bi jemal komplet armaturko ven... Ker je fejst tecno, pa se drago, ker se tega itak ne lotim sam.



sorry, samo 99% ljudi ne ve. ko bos zrihtal zadevo povej, imam tudi sam golfa 5 in nikoli ne ves pri starih avtomobilih hehe. upam, da dobr zrihtas!!
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 49 gostov