Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
primozic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr feb 18, 2015 9:37 pm

Zamakanje Vw Golf 7

Napisal/-a primozic Ne maj 16, 2021 3:40 pm

Na Vw golfu 7 sem ob zadnjem pranju opazil da se je na zgorjem delu A - stebrička pojavil moker flek.
Avto ima panoramsko streho.
V kanal za odvod vode sem iz zgornje strani nalil vodo, katera je normalno pritekla ven na spodnjem delu avta, ampak moker flek v notranjosti se je povečal.

Kaj bi bilo lahko krivec za zamakanje? Je možno da je staknjena cevka na zgornjem delu, kjer se priključi na odvodni kanal.
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Zamakanje Vw Golf 7

Napisal/-a mardy To maj 18, 2021 8:12 am

Če si prišel do dranaže oz. do cevke, vzami lask od laksarce (kosilnica na nitko), ter poskušaj očistiti cev. Po vsej verjetnosti se je nekaj zamašilo.

Lp!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Zamakanje Vw Golf 7

Napisal/-a pskoda To maj 18, 2021 11:23 am

Ja samo ne preveč z silo rinit, ker boš cevko dol vrgel potem ti bo pa orngi teklo v avto
Lp
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Zamakanje Vw Golf 7

Napisal/-a chad To maj 18, 2021 1:15 pm

Kdaj nasploh so te kanali za odvod vode pri raznih šibedahih v funkciji? a imate šibedahe odprte v dežju in je zato kanal? ali mora tudi pri zaprtem šibedahu voda kje odtekati? sicer pri zaprtem šibedahu meni izgleda vse zadihtano zaprto
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Zamakanje Vw Golf 7

Napisal/-a matejxx To maj 18, 2021 5:04 pm

Ni zadihtano, temveč voda vedno teče skozi. Zato so pa potem ti odtoki, da lahko voda odteka. So pa te panoramske strehe rak rana VW-jev. Poznam kar nekaj takih, ki jim je zamakalo. Če želiš cev očistiti je najboljše, da jo iz spodnje strani, ker se cev zamaši tam. Je pa na sprednji strani kar precej dela, ker moraš dol vzeti brisalce. Zadaj je enostavno. Če greš iz zgornje strani, pa pazi, da ne boš delal preveč grobo, ker ti lahko cev pade dol.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 34 gostov