Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Davezor
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr maj 20, 2020 8:05 pm

Megane 2 - vdor vode pri vozniku in sovozniku

Napisal/-a Davezor Po jun 07, 2021 8:25 pm

Zdravo!

Pred kratkim mi je v avto začela vdirati voda po vsakem dežju pri voznikovem in sovoznikovem prostoru za noge.
Malo sem brskal po YouTube in odkril, da je v 99% krivo to, da pride do tega, ker sta zamašena odtočna kanala pod vetrobranskim steklom.

Oba kanala sem popolnoma odmašil. To je rešilo problem zatekanja vode pri vozniku, še vedno pa mi voda od nekje teče noter pri sovoznikovem prostoru za noge in se mi potem nabira v predalu pod tepihom.

Odstranil sem plastiko pri kabinskem filtru in ugotovil, da je vse mokro okoli plasticne cevi, ki gre mimo kabinskega filtra. Ve kdo za kaj je ta cev oz. je že kdo imel ta problem?

Slika
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Megane 2 - vdor vode pri vozniku in sovozniku

Napisal/-a Cefizelj Po jun 07, 2021 8:30 pm

Ne vem če je to ta cev, ampak pri teh avtih je bil vedno problem odtok za kondenz klime. Pod avtom pride ven pri toplotni zaščiti izpuha in ima na koncu pokrovček, ki se zapeče in začne kondenz klime teči pri sovozniku ven, namesto pod avtom.

Glede na to da so se začeli dnevi bolj intenzivne uporabe klime, bi lahko bilo tudi to.
 
Davezor
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr maj 20, 2020 8:05 pm

Re: Megane 2 - vdor vode pri vozniku in sovozniku

Napisal/-a Davezor Po jun 07, 2021 8:42 pm

Zanimivo. Bom spremljal če bi tudi to lahko bilo zraven. Je pa stvar taka, da je precej vode v predalu pod tepihom... za cca. 1 - 2 dcl, kar nekako dvomim, da bi lahko bil kondenz. Bom pa preveril. :)

Kje točno lahko najdem ta čep oz. kako do njega pridem?
 
jereb007
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr maj 30, 2018 5:54 am

Re: Megane 2 - vdor vode pri vozniku in sovozniku

Napisal/-a jereb007 To jun 08, 2021 5:43 am

Pozdravljen.

Ta cev ni za odvod kondenza, ampak je hlajenje predala.
Vzami ven filter kabine, moraš vzeti stran predal, nato je na sredini luknja ki se zamaši. Jaz vzamem ponavadi sesalec in posesam vse ven, nato na kompresorsko pištolo nataknem cevko in izpiham odtok (porinem malo cevko v odtok)
Cevka iz avtomobila pride direkno nad izpuhom in je skrita pod aluminjasto zaščito. Brez dvigalke je kar težko priti do nje.
 
Davezor
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr maj 20, 2020 8:05 pm

Re: Megane 2 - vdor vode pri vozniku in sovozniku

Napisal/-a Davezor To jun 08, 2021 10:28 am

edit mod
Predhodni post se NE citira


Danes sem na poti v sluzbo imel izklopljeno klimo, in je vseeno od nekot prisla voda.

Razdrem danes se predal in pogledam.

Kje tocno pa naj bi ta lukna, ki se zamasi bila? Kje zraven filtra?
 
Davezor
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr maj 20, 2020 8:05 pm

Re: Megane 2 - vdor vode pri vozniku in sovozniku

Napisal/-a Davezor To jun 08, 2021 7:27 pm

Evo… mislim da sem rešil problem.

Odstranil sem predalnik in nato odstranil kabinski filter ter cev, ki je zgoraj na sliki.

Niso bili zabiti le odtočni kanali pri vetrobranskem steklu… zabita je bila tudi ena odtocna cev v predelu te cevi, ki je zgoraj na sliki. Poleg kabinskega filtra (na drugi strani proti menjalniku) je bil cel kup vode, ki ni odtekal, in je pocasi brizgal cez odprtino te cevi.

S kompresorjem in tanko cevjo sem pozokal po obeh odprtinah in v notranjost… odtok se je odmasil in voda je odtekla.

Sedaj moram se celoten avto presusiti… izolacija pod tepihom je polna vode.

Javim, ce je to bilo to… ga pustim sedaj en dan na dezju. :)

Hvala vsem za nasvete.
 
uporabnik205
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne dec 18, 2016 1:51 am

Re: Megane 2 - vdor vode pri vozniku in sovozniku

Napisal/-a uporabnik205 Sr jun 09, 2021 3:22 pm

Zdravo,

imam enako težavo za Megane III. Lansko leto sem avto peljal na servis, kjer so ugotovili, da se je pod pokrovom motorja nabiralo listje in veje ter zamašilo odtoke. Vseskozi sem slišal nek čuden zvok, da se nekaj zaganja in odneha. Tako je bilo tudi med izklopljeno klimo/gretjem. Kasneje je to gretje crknilo, meni pa se je en dan, ko sem speljeval v klanec, na noge vlilo par litrov vode. Čevlje sem imel komplet premočene. Menda je bil ventilator v vodi in se je zaganjal. Kasneje, ko je bilo vode več, je bila v njej tudi varovalka, ki je vse izklopila. Moti me, da se ta zvok sliši tudi, če imam izklopljeno gretje ali klimo.
Peljal sem na servis, ker so odstranili listje, napolnili klimo, zamenjali fiter in to je bilo to.
Sedaj ponovno slišim enak zvok, klima ne ne hladi nič. Čez zimo je nisem nič uporabljal, tako da se sprazniti ni mogla.

Zanima me, če lahko peljem na servis in rečem, da niso nič uredili. Praznenje kanalov bo seveda sčasoma spet vrnilo isto stanje kot je bilo že prej.
Kako lahko to rešim, da ne bom vsako leto dajal 200 € za tako popravilo?

Hvala.
 
Davezor
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr maj 20, 2020 8:05 pm

Re: Megane 2 - vdor vode pri vozniku in sovozniku

Napisal/-a Davezor Sr jun 09, 2021 3:51 pm

Peljes nazaj in vztrajas, da niso resili problema… ali pa poyoutubaš kako se kej razšraufa in rešiš sam. :D

Naj bi bla pa stalnica, da ventilator crkne v teh primerih, ce vode ne odkrijes dovolj hitro.

Tudi pri meni je nekaj tulilo z nizko frekvenco.. sedaj ko vode ni vec tudi tega zvoka ni.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Megane 2 - vdor vode pri vozniku in sovozniku

Napisal/-a danci1973 Sr jun 09, 2021 4:09 pm

uporabnik205 je napisal/-a:Čez zimo je nisem nič uporabljal, tako da se sprazniti ni mogla.

Klima se lahko sprazni, tudi če je ne uporabljaš...
 
uporabnik205
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne dec 18, 2016 1:51 am

Re: Megane 2 - vdor vode pri vozniku in sovozniku

Napisal/-a uporabnik205 Sr jun 09, 2021 6:49 pm

Na servisu me sicer lahko prinese okoli kolikor hoče. Vse, kar imam je ta čuden zvok in slabo gretje ter hlajenje. To je sicer težko oceniti.
Recimo, imel sem 20 let staro Cordobo in je grela bolje. Tu pa se pozimi vozim praktično v bundi oz. v puloverju je kar malo mraz. Govorim za pravi zimski čas.
Hlajenje je porazno. Recimo, če je zunaj 22 C in vklopim klimo, je bolje, če se vozim z odprtimi okni. Iz reže piha zgolj malo hladnejši zrak, kot je v prostoru ali pa še to ne. Je pa to daleč od tistega hladnega iz pravilno delujoče klime.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot], Musicman in 24 gostov